• 22 Nisan 2018, 15:38:14

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Börek  (Okunma sayısı 1096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 3
Börek
« : 16 Eylül 2011, 01:59:00 »
Guten Tag!

Hier werde ich mein Rezepten veröffentlichen. İch werde mit ihnen die Türkische Küche teilen.

Wenn sie etwas Besonderes schmecken wollen, dann können sie meine Rezepte probieren. İch hatte ihnen schon versprochen dass ich die Türkische Böreks Vorstellung erzählen würde.

Gebrauchs Zutaten:

4 Eier, ein Wasserglase öl, ein Wasserglase Joghurt, ein Wasserglase Milch, 300gr frischem Parmesan, 1kg breit Blätterteig.

Vorbereitung:

Mischen Sie die Zutaten (Eier, Joghurt, Milch, Öl) in einer Schüssel.  Machen sie den Backofen warm im 250 grat. Legen sie in den Backblech Backpapier und legen auf dem Backpapier einen Blätterteig. Nehmen sie einem Backpinsel und verteilen sie das vermischende Material auf dem Blätterteig.

Jetzt sollen sie den geriebenen Parmesan darauf teilen. Sie sollen jeder Blätterteigseite genau so wiederholen bis alle Blätterteige zu fertig sind.

Nun setzen Sie das Fach in den Ofen und braten sie es, bis es braun werde.

Wenn es gebraten werde schneiden Sie es in Scheiben und servieren mit dem Tee. Neben dem Tee geht sehr gut.

Guten Appetit!

.
Bana dua Eder misiniz?

Çevrimdışı ZeRRe

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teşekkür 5
  • KOZMİK BÖCEK..
Börek
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2011, 10:49:12 »
???

Tüm forumu Almanca öğrenmeye davet ediyorum... :)
    << Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlığınız Kisra'nın tutumuna... Servet peşinde koşmanız, Karun'un anlayışına... Saltanatınız Firavun saltanatın... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaşayışınız sefillerin yaşayışına benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

ebu musab

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2011, 11:29:37 »
İyi günler!

İşte size benim tarifleri sunacağız. Ben Türk Mutfağı ile paylaşacağız.

Bu özel bir şey tat istiyorsanız, o zaman benim tarifleri deneyebilirsiniz. Ben zaten Türk Sigara Börekler fikir söylerdim onlara söz vermişti.

Maddeler kullanın:

4 yumurta, bir bardak su, yağ, bir bardak su, yoğurt, bir bardak su, süt, 300g taze kaşar peyniri, geniş puf böreği 1kg.

Hazırlanışı:

Bir kapta malzemeleri (yumurta, yoğurt, süt, yağ) karıştırın.Fırın çapak 250 içinde sıcak olun Pişirme kağıdı bir puf üzerinde fırın tepsisine yerleştirin pişirme kağıdı yerleştirin. Bir pasta fırçası alın ve puf karıştırılmalıdır üzerinde malzeme dağıtmak.

Şimdi üzerine rendelenmiş kaşar paylaşmalıdır. Tüm pasta puf yapılabilir sadece kadar her tarafta tekrar edilmelidir.

Şimdi fırına tepsi koymak ve kahverengi olacak kadar kavurun.

Pişmiş, bu dilimlere ayırın ve çay ile hizmet verecek. Ayrıca çay çok iyi.

Afiyet olsun!

ibni mesud radiyALLAHu anh aklıma geldi nedense.sanırım oydu.
efendimiz aleyhisselam medineye hicretinden sonra ona ibraniceöğren demişti yahudilerle anlaşmak için.oda bir ay sonra ben hazırım demişti.torunları ise onun hakkında aslında daha önce öğrenmişti buyurdular.

teknolojiye bakarmısınız üç beş saniyede anlayabilirseniz nasılda çeviriyor. ;)

Cenan

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 12:08:16 »
???

Almanya'dan arama yapan biri burayı bulacak :)

Çevrimdışı ZeRRe

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teşekkür 5
  • KOZMİK BÖCEK..
Börek
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 12:11:50 »
Cenan abla, tam moderator modundasın ha..  :haha:

YaHu.. Kimin aklına gelir bu fikir... :Anlastik:
    << Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlığınız Kisra'nın tutumuna... Servet peşinde koşmanız, Karun'un anlayışına... Saltanatınız Firavun saltanatın... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaşayışınız sefillerin yaşayışına benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

Cenan

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2011, 12:16:09 »
İçimiz, dışımız forum olmuş :)

Sonumuz hayr olsun.

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 3
Börek
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2011, 15:12:49 »
İyi günler!

İşte size benim tarifleri sunacağız. Ben Türk Mutfağı ile paylaşacağız.

Bu özel bir şey tat istiyorsanız, o zaman benim tarifleri deneyebilirsiniz. Ben zaten Türk Sigara Börekler fikir söylerdim onlara söz vermişti.

Maddeler kullanın:

4 yumurta, bir bardak su, yağ, bir bardak su, yoğurt, bir bardak su, süt, 300g taze kaşar peyniri, geniş puf böreği 1kg.

Hazırlanışı:

Bir kapta malzemeleri (yumurta, yoğurt, süt, yağ) karıştırın.Fırın çapak 250 içinde sıcak olun Pişirme kağıdı bir puf üzerinde fırın tepsisine yerleştirin pişirme kağıdı yerleştirin. Bir pasta fırçası alın ve puf karıştırılmalıdır üzerinde malzeme dağıtmak.

Şimdi üzerine rendelenmiş kaşar paylaşmalıdır. Tüm pasta puf yapılabilir sadece kadar her tarafta tekrar edilmelidir.

Şimdi fırına tepsi koymak ve kahverengi olacak kadar kavurun.

Pişmiş, bu dilimlere ayırın ve çay ile hizmet verecek. Ayrıca çay çok iyi.

Afiyet olsun!

ibni mesud radiyALLAHu anh aklıma geldi nedense.sanırım oydu.
efendimiz aleyhisselam medineye hicretinden sonra ona ibraniceöğren demişti yahudilerle anlaşmak için.oda bir ay sonra ben hazırım demişti.torunları ise onun hakkında aslında daha önce öğrenmişti buyurdular.

teknolojiye bakarmısınız üç beş saniyede anlayabilirseniz nasılda çeviriyor. ;)

teknoloji henüz bağlaçları ve çekim eklerni tanımıyor anladık...
hiç değilse daha önceki yazım üslubumdan hayal gücünü de devreye sokarak düzeltseydin be kardeş...
Bana dua Eder misiniz?

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 3
Börek
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2011, 15:15:51 »

Teknoloji henüz bağlaarı ve çekim eklerni tanımıyor anladık...
hiç değilse daha önceki yazım üslubumdan hayal gücünü de devreye sokarak düzenleseysin be kardeş... Ben bunu kaç günde yazdım biliyor musun?
Bana dua Eder misiniz?

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 3
Börek
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2011, 15:17:52 »
???

Bu başlık burada aylardır boş duruyordu daynamadım bi soluk almanca öğrenem gelem yazam dedim ne dalga geçiyorsun :Kotu:
Bana dua Eder misiniz?

ebu musab

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2011, 15:51:46 »
teknoloji henüz bağlaçları ve çekim eklerni tanımıyor anladık...
hiç değilse daha önceki yazım üslubumdan hayal gücünü de devreye sokarak düzeltseydin be kardeş...
ben yemekten anlamam ki 
sonra uygunsuz bir şey yazarım
yandı gülüm keten helva :)

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
Börek
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2011, 02:00:25 »
Bu başlık burada aylardır boş duruyordu daynamadım bi soluk almanca öğrenem gelem yazam dedim

Emeğinize sağlık kardeşim..çabanız taktire şayan..Almanca bilen kardeşlerimiz bu konuya sizin kadar ilği göstermezken sizin çabanız.. :alkis:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40