• 22 Ocak 2018, 13:13:34

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Haydi Herkes Kur'ân-ı Kerîm Okumaya  (Okunma sayısı 30999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZeRRe

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teşekkür 5
  • KOZMİK BÖCEK..
Haydi Herkes Kur'ân-ı Kerîm Okumaya
« Yanıtla #660 : 15 Ocak 2012, 19:04:33 »
6 sene mi?
Ne diyorsun sen, dilnihad...
    << Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlığınız Kisra'nın tutumuna... Servet peşinde koşmanız, Karun'un anlayışına... Saltanatınız Firavun saltanatın... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaşayışınız sefillerin yaşayışına benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

Çevrimdışı Dilnihad

• ADMiN
  • MüDaViM
  • Teşekkür 8
  • Gönlün Muradı
« Yanıtla #661 : 15 Ocak 2012, 23:20:36 »
Bismillâh...

Şaşırdın değil mi ZeRRe... Aynen öyle...

MiM abi, konu bitiyor, söylemenin zamanı geldi. Acizane, Hakdilaram, Nurudilara ve Ebedi de konuya yeniden başlamaktan yorgun düşmüştüm. Ebedi de kapanınca,

ALLAH razı değil, konunun bitmesine izin vermiyor düşüncesine kapıldım. O gayret ve çoşkuyu kaybettim. MiM abi, Ebedi'nin kapanma süreci kesinleşince, bana mesaj

attı. Konuyu İnşirah'a taşı, dedi. Abi, ben o kadar sayfayı yeniden taşıyamam dedim. O zaman ben taşırım dedi. Ben kendi ismiyle taşıyacak zannettim. Taşısaydı da

benim için problem değildi. Ama konu benim ismimle bilindi, tanındı ve onun üzerindeki emeğime saygı gösterdi. Dilnihad ismiyle taşıdı 33 sayfayı, benden izin alarak,

benim şifremle... ALLAH razı olsun kendisinden, ALLAH öyle bir durum göstermesin ama hayatında benim düştüğüm bir yılgınlık ve yorgunluk döneminde onun bana

yardımı gibi bir yardımı ALLAH ona ulaştırsın. Amiin.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #662 : 16 Ocak 2012, 00:27:27 »
biliyo musun ablacım, birbir gidiyor insanlar... yarın kimin gidip de bir daha gelmeyebileceği konusunda hep mütereddit ve endişe taşımışımdır şimdiye değin.
fakat, bu konu bitinceye kadar burada olacağından emin olduğum tek kişi vardı: tahmin ettiniz!
sebebide belli zaten. çünki burada kopmaz bağlarla bağlı olduğu bir sevdası vardı, henüz bitmemiş bir 'yol'du bu...
ve artık o yolun son durağına geldik, geldiniz...
bundan sorası... bilmiyorum, zaman artık ne gösterir, ne getirir!
bekleyip göreceğiz anlaşılan... :)

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı Dilnihad

• ADMiN
  • MüDaViM
  • Teşekkür 8
  • Gönlün Muradı
« Yanıtla #663 : 16 Ocak 2012, 11:58:51 »

Cüz:30, Sûre:112-113-114  İHLÂS/FELAK/NÂS SÛRESİ   Sayfa:604

(112)

YÜZONİKİNCİ SÛRE

el-İHLÂS

İhlâs, samimi olmak, dine içtenlikle bağlanmak, esaslarını sırf ALLAH rızası için uygulamak anlamınadır. Mekke'de inmiştir, 4 âyettir. İslâm'ın tevhid akîdesinin en özlü ve

anlamlı ifadesidir.

Bismillâhirrahmânirrahîm

1, 2, 3, 4.De ki: O, ALLAH birdir. ALLAH sameddir. O, doğurmamış ve doğmamıştır. Onun hiçbir dengi yoktur.

(Samed, hiçbir şeye muhtaç olmayan, aksine her şey kendisine muhtaç olan demektir.)

(113)

YÜZONÜÇÜNCÜ SÛRE

el-FELAK

Felak, sabah manasına geldiği gibi yarmak manasına da gelir. Bundan sonra gelen Nâs sûresiyle birlikte ikisine ''iki koruyucu'' anlamında ''muavvizeteyn'' denir. Bu

sûrelerin şifa maksadıyla okunduğuna dair hadisler vardır. Medine'de inmiştir, 5 âyettir.

Bismillâhirrahmânirrahîm

1, 2, 3, 4, 5.De ki: Yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden, düğümlere üfürüp büyü yapan üfürükçülerin şerrinden ve kıskandığı

vakit kıskanç kişinin şerrinden sabahın Rabbine sığınırım!

(114)

YÜZONDÖRDÜNCÜ SÛRE

en-NÂS

Nâs, insanlar demektir. Medine'de inmiştir, 6 âyettir.

Bismillâhirrahmânirrahîm

1, 2, 3, 4, 5, 6.De ki: İnsanların kalplerine vesvese sokan, (insan ALLAH'ı andığında) pusuya çekilen cin ve insan şeytanının şerrinden insanların Rabbine, insanların

Melikine (mutlak sahip ve hakimine), insanların İlâhına sığınırım!

KAYNAK:KUR'ÂN-I KERÎM VE AÇIKLAMALI MEÂLİ

Çevrimdışı Dilnihad

• ADMiN
  • MüDaViM
  • Teşekkür 8
  • Gönlün Muradı
« Yanıtla #664 : 16 Ocak 2012, 12:13:47 »
biliyo musun ablacım, birbir gidiyor insanlar... yarın kimin gidip de bir daha gelmeyebileceği konusunda hep mütereddit ve endişe taşımışımdır şimdiye değin.
fakat, bu konu bitinceye kadar burada olacağından emin olduğum tek kişi vardı: tahmin ettiniz!
sebebide belli zaten. çünki burada kopmaz bağlarla bağlı olduğu bir sevdası vardı, henüz bitmemiş bir 'yol'du bu...
ve artık o yolun son durağına geldik, geldiniz...
bundan sorası... bilmiyorum, zaman artık ne gösterir, ne getirir!
bekleyip göreceğiz anlaşılan... :)

Bismillâh...

Başlamış olduğum bir yolu bitirmenin, sevinci ve huzuru var. ALLAH'a binlerce kez şükürler olsun. Bu konunun başlaması ve bitişi arasında, desteğini esirgeme

yen -siteleri kapanmış olsa da, diğer site kurucuları ve yöneticilerine-; konuyu takip eden büyüklerime, kardeşlerime, yaşıtlarıma, MiM abiye ve konuyu ilk açan

kardeşim Mustafa Şaşı'ya çok ama çok teşekkür ederim. Kendilerinden ALLAH razı olsun.

_MiM_ abi endişe etmeyin, ALLAH sağlık, ömür ve izin verdiği müddetçe temelli yok olmayacağım. Bu kadar sık girmesem de, belli aralıklarla siteye girip sizleri ta

kip edeceğim. Selâmımı esirgemeyeceğim. Şimdiye kadar görev şuuruyla giriyordum. Bundan sonra keyfi gireceğim. :))

ALLAH'a emanet olun.

Çevrimdışı ZeRRe

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teşekkür 5
  • KOZMİK BÖCEK..
« Yanıtla #665 : 16 Ocak 2012, 20:42:36 »
SADAKALLAHUL AZIYM..

ALLAH razı olsun Dilnihad..
Rabb'im tüm güzellikleri bahşetsin sana..
Ve MİM abiye de..
Bu kadar emeği varmış..
    << Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlığınız Kisra'nın tutumuna... Servet peşinde koşmanız, Karun'un anlayışına... Saltanatınız Firavun saltanatın... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaşayışınız sefillerin yaşayışına benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

ebu musab

• Ziyaretçi
« Yanıtla #666 : 19 Ocak 2012, 00:30:25 »
ve ahirul davana enil hamdüllilahi rabbil alemin.
ALLAH razı olsun kardeşim

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
« Yanıtla #667 : 20 Ocak 2012, 08:24:27 »
ALLAH razı olsun Dinihad kardeşim..
Emeğinize, emek veren yüreğinize sağlık..
Rabbim inanaları ve nesillerini Kur'an ahlakıyla yaşayan canlardan eylesin..

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #668 : 23 Ocak 2012, 21:37:38 »
ve ahirul da'vahum enil hamdüllilahi rabbil alemin.
ALLAH razı olsun kardeşim

garip hoca bile bazen böyle zuhulen dalgınlık gösterebiliyor(muş)! :)))

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #669 : 23 Ocak 2012, 21:44:21 »
_MiM_ abi endişe etmeyin, ALLAH sağlık, ömür ve izin verdiği müddetçe temelli yok olmayacağım.

inşaALLAH diyelim ablacım, umarım öyle olur.
bu arada tebrik ve teşekkür ederim, bu uzun soluklu kutlu yolculuğunuzun sonuna gelmiş olmanızdan dolayı...
ve size daha nice böyle kutlu hizmetler dilerim.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun, sağlık ve esenlik diliyorum yaşamınızda...
ve sizi hep bekliyor olacağız.  :gul[1]:

Çevrimdışı Dilnihad

• ADMiN
  • MüDaViM
  • Teşekkür 8
  • Gönlün Muradı
« Yanıtla #670 : 22 Ağustos 2013, 19:56:47 »
Bismillâh...

Hem konuyu hatırlatmak hem de selâm vermek istedim. Son sayfayı okuyunca, hatıralar canlandı, hüzünlendim. Sizi özlemişim. Ben çok uzun zamandır internete girmiyorum. Dün halamın oğluna konudan bahsedince, konuya bir bakayım dedim. Hepinize hayırlı akşamlar...

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
« Yanıtla #671 : 02 Eylül 2013, 03:21:47 »

Bismillâh...

Hem konuyu hatırlatmak hem de selâm vermek istedim. Son sayfayı okuyunca, hatıralar canlandı, hüzünlendim. Sizi özlemişim. Ben çok uzun zamandır internete girmiyorum. Dün halamın oğluna konudan bahsedince, konuya bir bakayım dedim. Hepinize hayırlı akşamlar...

Ve Aleyküm Selam kardeşim..Sizde hatırlanıyorsunuz, henüz unutulmadınız...
 :gul[1]:

Çevrimdışı KuMRu

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 2
« Yanıtla #672 : 08 Eylül 2013, 21:37:05 »
selamun aleykum

dilnihad özlemişim seni :)
Bir bilinmezim ismim de yok cismim de;
Dil üzmezim, tek hece var ismimde

Çevrimdışı Dilnihad

• ADMiN
  • MüDaViM
  • Teşekkür 8
  • Gönlün Muradı
Ynt: Haydi Herkes Kur'ân-ı Kerîm Okumaya
« Yanıtla #673 : 25 Aralık 2015, 16:28:18 »
Bismillah..

Çok vefalısınız, maşaALLAH... Geçen doğum günümde sizden gelen mail; beni hem şaşırttı, hem de tedirgin etti. Çünki, tanımadığım bir site benim bilgilerime nasıl ulaşmıştı. Üstelik inşirah da dahil üye olduğum tüm siteler teker teker kapanmıştı. Dün gelen maille, inşirahın isim değiştirmiş hali olduğunu görünce; hem rahatladım, hem de sevindim. Teşekkür ederim, gösterdiğiniz vefadan dolayı.

Davete icabet ettim. Mim abinin desteğiyle açılan ve biten sayfamdan selam vererek, sayfayı güncelliyorum. Üç seneyi doldurmuşuz. Sitenin ismi değişse de, sayfanın renginde ve görüntüsün de bir değişim yok. Bu yazdığım, eleştiri değil. Tam tersine. Yabancılamadım. Çok tanıdık. Özlemişim. Tek sorun siteyi canlandırıp hareketlendirebilecek misiniz? Kapanmadan önceki en büyük sorun buydu. Madem bu işe başladınız, yüce ALLAH; coşkunuzu, gayretinizi ve sabrınızı arttırsın. Başarı nasip etsin. Uzun ömürlü olsun. Amiiin...

Çevrimdışı Rad

• ADMiN
  • TaLiP
  • Teşekkür 0
  • Hayyalel FELAH
    • Ara!
Ynt: Haydi Herkes Kur'ân-ı Kerîm Okumaya
« Yanıtla #674 : 25 Aralık 2015, 22:39:39 »
Hoş Geldiniz.

ALLAH razı olsun. Değerli Dilnihad davete icabet ettiniz. Ve eskisi gibi devam inşALLAH.

Sorduğunuz sorunuzuda PM (özel mesaj ) olarak cevapayacağım.