• 26 Nisan 2019, 15:19:53

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Peygamber Sevdalıları İstanbul'da Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi..  (Okunma sayısı 1052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı insan

 • UzMaN ÜYE
 • ***
 • İleti: 1624
 • Teşekkür 63

Kazlıçeşme Meydanı Peygamber Sevdasıyla Coştu

Türkiye Kur'an okuma birincisi Adem Bilir'in Kur'an tilavetiyle başlayan programda Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) Genel Başkanı Avukat Hüseyin Yılmaz bir selamlama konuşması yaptı. Peygamber sevdalıları platformu olarak her yıl kutlu doğum etkinlikleri düzenlediklerini söyleyen Yılmaz, "Peygamber sevdalıları olarak yıllardır etkinlikler düzenleyerek bu sevdayı her yere her ile taşımaktayız.
 
Bu sevdamızı herkese ilan etmekteyiz. Peygamberi sevda etkinlikleri artık salonlara sığmıyor meydanlarda dar geliyor. Her yıl bu etkinlikleri düzenlemekteyiz ama hep gördüğümüz bu ki her yıl bir önceki yıla göre hem katılım hem de organize edilen yerler artıyor. Bu sevda artık günlere haftalara sığmıyor aylara yayılıyor.
 
Bu sevda ilk Cizre'de başladı ve birçok yerde devam etti. Van'dan, Diyarbakır'dan, Batman'dan, Bingöl'den ve sayamadığım birçok yerden Muhammedi sevda haykırıldı ve bu gün de İstanbul Kazlıçeşme'de" dedi.
 
Yılmaz'ın konuşmasının ardından Özlem Ajans mevlidhanları Muhammed Nur ve ekibi Mevlid-i Şerif okudu. Program Özlem Ajans sanatçılarından Selami ve Özcan'ın seslendirdiği ilahi ve ezgilerle devam etti. Kazlıçeşme Meydanı'nı dolduran Peygamber Sevdalıları, okunan ilahilere büyük bir coşkuyla katıldı. Programda sık sık tekbir ve salavatlar getirildi.
 
Tarih Boyunca Halk Muhammedi Sevdadan Uzaklaştırılmaya Çalışıldı
Seslendirilen ezgilerin ardından Mustazaf-Der İstanbul şube başkanı Said Şahin bir konuşma yaptı. Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Şahin, Fatih Cami'nin kapatılarak ahıra çevrilişini anlatan bir anekdot paylaştı.
 
Türkiye'de tarih boyunca halkın Muhammedi sevdadan uzaklaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Şahin, "Kazlıçeşme birçok kalabalık gördü ama inşALLAH bundan sonra Kazlıçeşme meydanı ALLAH Resulü'nün adını yüceltecek bir meydan olacaktır. Muhammedi yücelten ALLAH, O'nu sevenleri de yüceltecektir, hem ahrette hem dünyada.
 
Bu ülkede, camiler kapatılarak, Kur'an yasaklanarak toplum, İslam'dan, Muhammedi sevdadan uzaklaştırılmak istendi. Ama Müslümanlar Muhammedi sevdayı senelerce gönüllerinde yeşertti. Şu anda bu meydanda Muhammedi sevda yeniden yeşilleniyor. Artık bu sevdaya meydanlar da dar gelecek. Bütün dünyanın meydanları bu sevdaya dar gelecek inşALLAH' dedi.
 
İstanbul Resulullah'a Kucak Açtı
Türkiye'de halkı İslam'dan uzaklaştırmak isteyenlerin yaptıklarının benzerlerinin Resulullah'ın Peygamberliğini ilanından sonra Müslümanlara da yapıldığını dile getiren Şahin, "Müşrikler O'nu ve davasını yok etmek istedi. Taif'te taşlandı ama ALLAH onun şanını yüceltti. Ebu Cehiller, Ebu Leheb'ler ona işkenceler yaptılar. Şimdi kalk ey elleri kuruyan Ebu Lehep, Ebu Cehil, Taif'te Resulullah'ı taşlayanlar, ey O, secdede iken başına işkembeler bırakanlar, Resulullah'a kucak açmayanlar, kalkın ve İstanbul'un Resullullah'a kucak açışını görün. Muhammedi sevenleri görün. ALLAH Muhammedi sevdayı yüceltecek ve meydanlardan dile getirtecektir.
 
Diyarbakır'ı, Van'ı, Batman'ı, Bingöl'ü Muhammed aşıklarını görün. Kalkın bin dört yüz yıl sonrası Muhammedi davayı görün. Müşrikler O'nun soyunun kesilmesini bekliyorlardı. Ama ALLAH O'nunla beraber onun soyunu O'nu sevenlerini yüceltti. Elhamdülillah bu meydanlar Kevser'lerdir, Makamı Mahmutlardır. O'nunla kölelere şan verdi. İşte Bilaler, Habbablar buradadırlar" ifadelerini kullandı.
 
Program Özlem Ajans sanatçılarından Ahmet ve Nurullah'ın seslendirdiği ilahi ve ezgilerle devam etti.
 
Programda Doğruhaber Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş Hoca da bir koşuma yaptı. Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Göktaş, "Ey aziz İstanbul, sana niçin aziz denildi biliyor musun? Seni aziz eden kimdir ey İstanbul? Hazreti Muhammed (a.s) seni aziz etmedi mi? Seni aziz eden onun mübarek işareti değil mi? Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in arkadaşı, mihmandarı Ebu Eyüp El Ensari değil mi? Seni aziz eden taş yığınları gökdelenler değil? ALLAH aşkına söyle seni Hazreti Muhammed'in, muhabbeti, camileri, Ezan-ı Muhammedi değil mi? Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in müjdesiyle seni fetheden Fatih'in ordusu değil de nedir. Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in (s.a.v) evliyaları uleması değil mi? Sen İslam'la aziz olmadın mı? Şimdi buradan Medine'ye sesleniyorum. Ya ResulALLAH senin aziz kıldığın şehirdeyiz. Fatih'in nesli, Selahattin'in çocukları burada. Senin sevdan ile geldi. Ey ALLAH'ın resulü emrin geldi, müjden, fermanın arkadaşın, geldi ama biz bugün burada seni istiyoruz. Ey alemlerin Rabbi olan ALLAH'ım Resullulah'ın mübarek ruhunu getir aramıza, bizimle beraber olsun. Her birimiz onun buraya geldiğini hissedelim. Ya ResulALLAH elimizi uzatıyoruz sende elini uzat ey ALLAH'ın resulü. Hepimizin elinin üzerinden de ALLAH'ın eli olsun" dedi.
 
Burada Resulullah'a Biad Ediyoruz
Peygamber sevdalılarının İstanbul meydanlarından biad yenilediklerini haykıran Göktaş, "Ey ALLAHın resulü senin ümmetiniz ya, biz bundan daha üstün bir kimlik tanımıyoruz. Sana olan muhabbetimizi ikrar ediyor, buradan gösteriyoruz. Sahabelerin gibi olmayabilir ama vALLAHi biz de seni seviyoruz. VALLAHi senin için bu ülkede canını, malını, evladını, senin yolunda veren yiğitler var ki, burada toplanıyoruz. Bu onun bereketidir. Bu sevda burada toplandıysa bunun için bedel ödenmiştir. Biz iman ediyoruz ki bu kalabalığı bir daha kimse evlerine, camilere sokamayacaktır. Muhammedi sevda artık meydanlara taşınmıştır. Bu Kazlıçeşme Meydanı'nın adı Hazreti Muhammed Meydanı olacaktır.
 
Ey Ebu Lehep'ler, ey ebter diyenler ey Peygamber'in bir gün unutulacağını sanan müşrikler gelin seyredin şu meydanı. Ya rabbi bu meydanı sadece Resulüne değil, Ebu Leheb'e, de Ebu Cehil'e de göster. Onun unutulacağını umanlara da bu meydanı göster. Biz bugün burada bir biat yeniliyor bir sözleşme yapıyoruz. Akabede Sana hangi şartlarla geldilerse, biz de aynı sözle diyoruz ki sana yüreğimizin, evimizin, ülkemizin, şehirlerimizin en şerefli yerini ayırdık. Gel bizimle ol ALLAH'ın izniyle senin için ne bedel ödenecekse, onu ödemek için sana biad ediyoruz.
 
Senin getirdiğin hayat nizamını evlerimize, okullarımıza, kampüslerimize, en önemli genel kurullarımıza senin nizamını taşıyacağımıza dair söz veriyoruz. Senin rahmetini biz taşıyacak yavrularımıza, kızlarımıza, anne-babalarımıza, ihtiyarlarımıza bizzat biz tattıracağız. Özellikle bu şehrin varoşlarına, garibanlarına, tinerci çocuklarına, kırmızı ışıkta otomobil camlarını silen çocuklara, senin rahmet olduğunu biz göstereceğiz. Senin rahmetini Hazreti İsa'ya yanlış inanan, batıya, Avrupa'ya, Hıristiyan alemine biz taşıyacağız.
Bunun sözünü veriyoruz. Ya rabbi bu sözümüz de bizi utandırma. Bu davayı, cayır cayır yanmakta olan Avrupa'ya ve ülkenin birçok yerine sen götüreceksin ama bizleri sebep kıl ya rabbi" şeklinde konuştu.
 
Bu Kalabalığı Görünce Secdeye Kapılın
Göktaş Hoca sözlerini şöyle sürdürdü; "Elhamdülillah bu ülkenin 130'dan fazla merkezinde Resulullah'ın aşkıyla düzenlenen programlara, katlana katlana kalabalıklar geliyor. Bunu biz yaptık zannetmeyin ey organizatörler. Tövbede bulunun, insanların akın akın Muhamedi sevdasına koştuğunu gördüğünüzde elhamdülillah deyin ve secde edin.
 
İnanıyoruz ki, bizim hayal edemeyeceğimiz günleri göstereceksin. Şu anda Arşı alaya kadar ALLAH'ın melekleri bu meydanı kuşatıverdi. Akın akın Ravzay-ı Mutaharraya selam götürüyor. Ya Rabbi bizi Resulünle beraber eyle. Kardeşlerim haydi Havzı Kevser'de buluşmak üzere ALLAH'a emanet olunuz."
 
Göktaş Hoca'nın konuşmasının ardından ilahi ve ezgiler seslendirmek üzere Özlem Ajans sanatçıları ve Peygamber Sevdalıları çocuk ilahi grubundan kız çocukları sahneye çıktı.
 
Yarım milyon peygamber aşığının katılımıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programı Mehmed Göktaş Hoca'nın okuduğu dua ile son buldu. Tarihi bir güne tanıklık eden Kazlıçeşme Meydanı'nı dolduran kalabalık unutulmaz bir gün yaşadı.

(Mahsum Altun - İLKHA)

Çevrimdışı __MiM__

 • __HiÇ__
 • *****
 • İleti: 9638
 • Teşekkür 51
sağol abisi.
iç açan, ferahlatan güzel haberler bunlar.
bi zamanlar bu tür haberlerin hasretiyle yetişmiş biri olarak anlamı büyüktür benim için.
orada olmayı çok isterdim, ne ki artık istanbulda bi yerden başka bir yere gitmek artık bizim artvine gitmekten zor oldu.

ehli küfür asırlardır anadolu toprağından peygamber sevgisini kazıyıp yok etmenin hayaliyle, gayretiyle yaşadı.
başaramadı elhamdülillah.
kurutsalarda dal yeniden çiçeklendi, filiz vardı hamdolsun.
Rabbim razı olsun hepsinden.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2012, 07:50:24 Gönderen: __MiM__ »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı insan

 • UzMaN ÜYE
 • ***
 • İleti: 1624
 • Teşekkür 63

RABBİM ümmet-i Muhammed'i İslam çatısı altında "kardeş" olma bilincinde ayırmasın inşaALLAH..

ALLAH nasip ederse seneye gideriz abisi..olmamı..?


Çevrimdışı AFFE

 • YöNeTiCi
 • MüDaViM
 • *****
 • İleti: 606
 • Teşekkür 26
Orada olmayı çok isterdim ..
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı can

 • BiSMiLLaH
 • *
 • İleti: 26
 • Teşekkür 1
 • "Nerede olursanız olun, ALLAH sizinle beraberdir"

RABBİM ümmet-i Muhammed'i İslam çatısı altında "kardeş" olma bilincinde ayırmasın inşaALLAH..


kardeşlik evet en çok istismara uğrayan islami kavramların başında gelir...ama ben yine bu güzel duanıza amin diyeyim...bahsettiğiniz platformun etkinliklerine katılmıyorum...

Çevrimdışı __MiM__

 • __HiÇ__
 • *****
 • İleti: 9638
 • Teşekkür 51
bahsettiğiniz platformun etkinliklerine katılmıyorum...

keşki sebebi hikmetini de açıklasaydınız sevgili can, belki bizim de bilmediğimiz şeyler vardır!

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı can

 • BiSMiLLaH
 • *
 • İleti: 26
 • Teşekkür 1
 • "Nerede olursanız olun, ALLAH sizinle beraberdir"
güzel kardeşim mim sebebi hikmetini bilmiyorum:)

Çevrimdışı insan

 • UzMaN ÜYE
 • ***
 • İleti: 1624
 • Teşekkür 63
Orada olmayı çok isterdim ..

İnşaALLAH..
Türkiye'nin pek çok ilinde faaliyetleri var bu platformun Affe kardeşim..birinden birine nasip olur inşaALLAH..
Henüz bizde bedenen katılmadık bu birlikteliğe..

Çevrimdışı insan

 • UzMaN ÜYE
 • ***
 • İleti: 1624
 • Teşekkür 63
Hoş geldiniz can kardeşim..

kardeşlik evet en çok istismara uğrayan islami kavramların başında gelir...ama ben yine bu güzel duanıza amin diyeyim...bahsettiğiniz platformun etkinliklerine katılmıyorum...

Doğrudur..
Milletçe dinimizi yeni öğreniyoruz..Efendimizin üzerine basa basa tekrarladığı "kardeşlik" öğretisini keşfetmiş olmamız bile bugünü baz aldığımızda niğmet..Geçmişten ders alıp günümüzü inancımız üzeri yaşamak gelecek için yatırım..
Misal: Cinsiyetine bakmadan insana "kardeşim" diye hitap ederim ..geri dönüşümü insan-ca olur...
Zararın neresinden dönsek iki dünyamız için kâr..!


Çevrimdışı can

 • BiSMiLLaH
 • *
 • İleti: 26
 • Teşekkür 1
 • "Nerede olursanız olun, ALLAH sizinle beraberdir"
milletçe dinimizi henüz öğrenmiş değiliz...kuru kuruya körü körüne geleneğe itaat söz konusu...kuran ve sünnet eksenli bir hayattan uzağız...şehid seyyid kutubun cahiliye toplum cahili toplum analizlerini tekrardan okumakta fayda var...halk asırlardır dini biliyor...ama dini gelenekle yoğurduğu için ortaya din adına çok değişik bir inanç sistemi çıkıyor...efendimizin kardeşliği ile bizim anladığımız kendi zihin dünyamızdan algıladığımız kardeşlik arasında uçurumlar var...kuranın emretttiği ve bunun pratiği olan sünnetin yaşamsallaştırdığı kardeşlikte zulüm yok eziyet yok haksızlık yok...kuran ve sünnetin ön gördüğü kardeşlik asabiyet kokan ve zulüm temeline dayanan bir hayat şekli ile değiştiriliyor...velhasıl henüz o kardeşlik bu toplumda oturmamış...bırak aynı dine mensup olmayı islam bize evrensel bir dünya görüşü sunuyor...bunun en güzel en veciz ifadesini ise imam ali(ra) ortaya koyuyor.''Ya Adem'de, ya da dinde kardeşiz''işte bu şekilde bakarsak ALLAHın izni ile netleşmiş olacağız...kadın erkek genç yaşlı müslüman veya gayrı müslim hepimiz ademin çocuklarıyız...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40