• 05 Temmuz 2020, 19:26:35

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: google'dan beklenen telefon geliyor: nexus one  (Okunma sayısı 624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
google'dan beklenen telefon geliyor: nexus one
« : 15 Aralık 2009, 23:04:35 »
Google, Nexus One’la ‘cep’e giriyor

Ýnternet arama motoru Google, cep telefonlarý için geliþtirdiði Android iþletim sisteminin ardýndan þimdi de kendi geliþtirdiði cep telefonuyla mobil iletiþim dünyasýna damga vurmaya hazýrlanýyor.

Amerikan gazetesi Wall Street Journal’ýn (WSJ) haberine göre, 2010’da piyasaya sürülecek telefon, Tayvanlý cep telefonu üreticisi HTC tarafýndan Google için üretilecek. Adýnýn ‘Nexus One’ olmasý planlanan cep telefonu diðer üreticilerin de mevcut modellerinde gün geçtikçe yaygýnlaþan Android iþletim sisteminin Google ürünleri için özel geliþtirilmiþ bir versiyonunu kullanacak.

Satýþý internetten
Google’ýýn cep telefonu internetten satýlacak. Telefon internet devinin iþletim sistemi olan Android’e sahip olacak. Cep hattý ise ayrý olarak satýn alýnacak. Google’ýn cep telefonu operatörü Sprint ve Verizon ve akýllý telefon üreticisi Apple’a bu þekilde meydan okuyabileceði belirtiliyor. WSJ’nin haberinde, “Google, çok nadiren son kullanýcýya doðrudan cihaz satýyor” denildi.

Daha düþük fiyat

Akýllý telefonun satýþýnýn üretici firma tarafýndan doðrudan internet üzerinden yapýlacak olmasýnýn da ürünün daha düþük bir fiyatla satýlabilmesine olanak tanýyacaðýna deðiniliyor. Google’la ilgili önceden beri var olan cep telefonu üretecek söylentilerinin aksine WSJ’nin haberinde, Google’ýn donaným yapýsýnda bir partnerle çalýþýp, yazýlým sistemleri Android üzerine kurulacak bir ürün üzerinde çalýþtýðý ve bu kez tüm þüphelere son verdiði yer alýyor. Yeni telefonun piyasaya çýktýktan sonra IPhone ve BlackBerry gibi piyasa devlerinin rekabetini iyice kýzýþtýrmasý bekleniyor.

Çalýþanlar deneme yaptý

GOOGLE Ürün Yönetimi Baþkan Yardýmcýsý Mario Queiroz, çalýþanlarýn yaratýcý donanýmla kendi Android sistemini birleþtiren yeni cep telefonu özellikleri ve yeteneðine sahip bir cihazý denediklerini bildirdi. Queiroz, Android tabanlý cep telefonu cihazýnýn dünyadaki bütün Google çalýþanlarýyla paylaþýldýðýný anlattý.

Android’in kullanýmý arttý

GOOGLE’ýn cep telefonu iþletim sistemi Android, son dönemde cep telefonu üreticileri tarafýnda ilgi görüyor. Sony Ericsson ve Motorola son modellerini bu iþletim sistemiyle pazara sundu. Android iþletim sistemi dünyada haziran eylül aylarýnda Batý Avrupa’da yüzde 5.4 pazar paya ulaþtý.

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2009, 23:16:44 Gönderen: __MiM__ »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 8
  • 'Beþer'likten kurtulup 'insan'laþma yolunda yolcu.
Ynt: google'dan beklenen telefon geliyor: nexus one
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2009, 23:12:27 »
enteresan ..merakla bekliyoruz:)
"Aþk odu evvel düþer ma þûka andan âþýka
Þem i gör ki yanmadan yandýrmadý pervâneyi"
Fuzûlî

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2009, 23:19:40 »
enteresan ..merakla bekliyoruz:)

ablacým, cep telefonlarýna olan merakýný biliyorum da...
yalnýz, meraklý olduðun diyer bir konuyu unutmuþsun:
hemen gözüme çarpýverdi....
sizce ne olabilir?
:hmm:

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 8
  • 'Beþer'likten kurtulup 'insan'laþma yolunda yolcu.
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2009, 23:25:49 »
Abi cep telde beni ilgilendiren önce  megapiksel olayý:)

Sonra telefonun  görüntüsü,kullanýþýnýn  rahatlýðý ...merak edýyordum  ..bakacaktým ki siz eklemisþiniz...

Baþka ..?  :birsey_mi_dedin:
"Aþk odu evvel düþer ma þûka andan âþýka
Þem i gör ki yanmadan yandýrmadý pervâneyi"
Fuzûlî