• 05 Temmuz 2020, 19:09:02

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Dünyanýn en zararlý 15 cep telefonu  (Okunma sayısı 1309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
Ynt: Dünyanýn en zararlý 15 cep telefonu
« Yanıtla #15 : 22 Mart 2010, 02:23:21 »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #16 : 22 Mart 2010, 02:29:13 »
evet, gördüðünüz gibi hemen her markadan telefon mevcut, bu zararlý olanlar içinde...
sadece en büyük markalardan "SAMSUNG"un ismi yok. çünkü samsung bu iþe büyük deðer veriyor ve bütün markalar içinde bu yönüyle en saygýn firma...

samsung'un tercih edilmeye layýk bir yönü daha var, o da türkiye dostu bir ülkenin (kore) firmasý olmasý. yani nokia gibi bir yahudi firmasý deðil.

sanýrým tercihlerimizde iþin bi de bu yönünü "önceleyebilirsek" inanýn bize en yakýþan tutumu da sergilemiþ oluruz.

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2010, 04:43:27 »

ALLAH razý olsun hocam, günümüzde yabana atýlmýyacak bilðiler...
Bu "gösteriþ meraký" teknoloji harikasý makinalarýn bazýlarýna CEP TELEFONU  demek, hakaret olur..
Zira küçültülmüþ teknoloji dünyasý gibiler..
Yanlýz SAMSUNG markasý cep telefonlarý kullanýcýlarýna fazlaca sorun çýkarýyor..Dayanýklýlýk süresi maalesef oldukça düþük...Üstelik maddi olarak diðerleri ile hemen hemen ayný olan fiyatý ,elden çýkarmak istediðinizde ,diðerleri ile kýyaslanamayacak kadar düþüyor..Yani maddi olarak zarar veriyor..
Diðer yandan piyasada "çakma" diye tabir edilen Çin malý cep telefonlarý ,büyük ihtimalle burada gösterilen markalardan daha da tehlikelidir..Buna raðmen ,gençler tarafýndan büyük bir kullaným potansiyeline sahipler...
Þahsen cep telefonlarý ve zaralarý ile iþim olmaz.Cep telefonu kullanmayan ÖZGÜR azýnlýktaným çünkü ...
Denemenizi tavsiye ederim !!!

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #18 : 23 Mart 2010, 08:16:35 »

Yanlýz SAMSUNG markasý cep telefonlarý kullanýcýlarýna fazlaca sorun çýkarýyor..
Þahsen cep telefonlarý ve zaralarý ile iþim olmaz.Cep telefonu kullanmayan ÖZGÜR azýnlýktaným çünkü
Denemenizi tavsiye ederim !!!

abisi, samsung fiyatý düþük olan sürgülü modellerinde dediðiniz gibi kusurluydu. ayýp ettiler. özellikle -ilginçtir- dünyada yýlýn telefonu seçilen D900 modeli bunun en büyük örneðidir. benim de hiç sevmediðim bir modeldi. sürgüsü altý-yedi aydan sonra aðýrlaþmaya baþlýyordu. bir de kýsa yoldan kâr etme amacýyla çýkardýðý ucuz modelleren E250 modeli... berbat bir modeldi gerçekten, çok çabuk eskiyor gerçekten. ama hepsi o kadar. ama hepsi o kadar. nokia'nýn beþ para etmez bi sürü modeli yanýnda çok masum kalýyor aslýnda... fakat son bir yýlda çýkardýðý -özellikle dokunmatik- modellerde rakipsizdir. iki yýldýr kullandýðým U900 modeli hala ilk gün alýnmýþ gibidir. bir de samsungun kullanýmý diðer markalara göre çok daha kolaydýr.
cep telefonu kullanmamanýzý hiç yadýrgamadým!
no avatar+no fenerbahçe+no cep telefonu
etti üç!  :yihu:
teknoloji meraklýsý biri olmama raðmen uzun yýllar direndim ben de sizin gibi cep telefonu almamaða... fakat, bir defasýnda bu yüzden hac sýnavlarýný kaçýrdýðým için, öylesine zoruma gitti ki, o günün ertesinde gidip edindim bir tane... þayet cep telefonum olsaydý, o sýnavlara girip bi iznillah o yýl hacca gidebilecektim... kýsmet deðilmiþ... ve bazý durumlarda o kadar önem arzediyorki maalesef "özgür" olabilme þansýmýz olmuyor, olamýyor!

ama baþkalarý gibi konuþma hastasý yahut oyuncakcýlýk merakým hiç yoktur. sadece gerekli zamanlarda ve sadece telefon olarak kullanýyorum. tabii bir de ilginç bir manzara gördüðümde fotoðraf için...