• 18 Haziran 2019, 15:36:25

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Başörtülü Bayanlara Terbiyesizlik..!  (Okunma sayısı 1150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

insan

• Ziyaretçi
Başörtülü Bayanlara Terbiyesizlik..!
« : 14 Eylül 2010, 14:14:33 »

Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıları yayımlanan Vecihi Timuroğlu’nun “Türbanlı bir bayan görünce erkekliğimi hissediyorum” demesi tepkilere yol açtı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “türbanı biz çözeceğiz” derken bir yandan CHP’li belediyenin düzenlediği panelde başörtülü kadınlara ağır hakaretler edildi. Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıları yayımlanan Vecihi Timuroğlu’nun başörtülü kadınlara “Türbanlı bir bayan görünce erkekliğimi hissediyorum” demesi tepkilere yol açtı.

CHP’li Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği ve CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce’nin de konuşmacı olarak katıldığı “Demokrasi ve anayasa” isimli panelde, başörtülü kadınlara ağır hakaretler edildi. Başörtülü bayanlar salonu terk ederek olaya tepki gösterdi.

Zaman gazetesinin haberine göre, panele konuşmacı olarak katılan ve Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıları yayımlanan Vecihi Timuroğlu, “Şu an benim karşımda güzel bayanlar oturuyor, onlar da benim gibi insan. Türbanlı bir bayan görünce erkekliğimi hissediyorum.” şeklinde sözler sarf etti. Bunun üzerine, aralarında başörtülü kadınların da bulunduğu bir grup, konuşmaya tepki göstererek salonu terk etti. Bu sırada sözlü sataşma yaşandı.

Hakarete uğrayan başörtülü kadınların, “Biz buraya sizi, fikirlerinizi dinlemeye geldik, siz hakaret ediyorsunuz. Ayıp ettiniz. Bunlar ne biçim sözler?” demesi üzerine salondan, “Türkiye laiktir, laik kalacak” şeklinde sloganlar yükselmeye başladı. Başı açık bir kadının ise “Bu bayanları ben buraya getirdim. Sizlerin yüzünden ben mahcup oldum.” sözleriyle yaşananlara tepki gösterdi.

Muharrem İnce, başörtülülerden özür diledi

Olay üzerine söz alan CHP Grup Başkan Vekili İnce, “Katı anlayış içinde olup insanları incitirseniz, taraftar kazanmaz, kaybedersiniz. Yanlış bir olay oldu. Slogan atmaya gerek yok. Bence bayanlar incindiler. Konuya dahil olmamama rağmen onlardan özür diliyorum.” diyerek ortalığı yatıştırmaya çalıştı.

Salonu terk eden kadınlardan bazıları, İnce’nin özür dilemesinden sonra yeniden içeriye girdi. İnce, CHP olarak, ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ sloganının ötesine geçmeleri gerektiğini belirterek, “30 yıl aynı nakaratı söyleyemeyiz.” dedi.

Panele katılan CHP’lilerden halkı cahil görmemelerini isteyen İnce, bir zamanlar “Ordu göreve” pankartlarının açıldığını hatırlatarak, şöyle devam etti: “Ordu göreve, yok sen göreve geleceksin. Askerden medet uman, şeriatçılardan daha tehlikelidir. Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın yaptığını, bu ülkeye şeriatçılar yapmamıştır. Sana kim e-muhtıra yap dedi? Hükümet Büyükanıt’a bir zırhlı araç aldı, bir de şeref madalyası verdi. E-muhtıra olduğu zaman bazı arkadaşlarımız, ‘Oh olsun’ dedi ama buna halk tepki gösterdi.”..

alıntı

Çevrimdışı ~AksA~

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teşekkür 4
  • Edeb Ya Hû....
Ynt: Başörtülü Bayanlara Terbiyesizlik..!
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2010, 14:38:27 »
Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıları yayımlanan Vecihi Timuroğlu, “Şu an benim karşımda güzel bayanlar oturuyor, onlar da benim gibi insan. Türbanlı bir bayan görünce erkekliğimi hissediyorum.”...

Basörtülü bir bayan Cumhuriyet gazetesi gibi bir gazetenin yazar müsveddelerinden birinin bir konusmasina gidecek!

Dahasi yukardaki gibi bir hayvani bir muhataba maruz kalacak!

Ve daha sonra bir özür tüm bunlari sanki yasanmamis gibi yapacakmis gibi  o panele geri dönüp konusmayi dinleyecekler...!!

Simdiden özür dilerim belki haddimi asmis olacagim,kimsede kusura bakmasin  ama o basörtülülere! de oh olmus yani!

Yazik...Gercekten cok yazik!

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2010, 19:59:16 »

Ya olduğun gibi görün ,Ya da göründüğün gibi ol..aşamasında sıkıntılar yaşıyoruz..
Tesettür bizim özgürlüğümüzü bağlayamaz..düşüncesini ispatlamak ugruna saçma ortamlarda saçma söylemlere maruz kalına biliniyor..

İslama inanan insanlar YAŞAMLARINda olan her konu ve konuma dikkat etmeli..Seçici davranmalıyız..İnançlarımıza yapılan "beyinsizlik" söylemlerinde ve davranışlarında TEPKİmizi sergilememiz gerekir..
Orada bulunmak bir hata...Geri dönüp o ortama girmek , ikinci hata...
Kişilik eksikliğini söylemleriyle dile getiren "yeretersiz" birinin karşısında tepkisiz kalmak EŞŞEKlik..

Çevrimdışı PuSuL@

• HAYAT DENİLEN AN ÜÇ NEFESLİK ZAMAN, BİRİNİ ALDIK BİRİNİ VERDİK.. SON NEFESTİR GERİYE KALAN...
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 0
  • Yarab, Hak Söz Eyle Bird'imi... (...!)
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2010, 20:21:31 »
Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıları yayımlanan Vecihi Timuroğlu, “Şu an benim karşımda güzel bayanlar oturuyor, onlar da benim gibi insan. Türbanlı bir bayan görünce erkekliğimi hissediyorum.”...

Basörtülü bir bayan Cumhuriyet gazetesi gibi bir gazetenin yazar müsveddelerinden birinin bir konusmasina gidecek!

Dahasi yukardaki gibi bir hayvani bir muhataba maruz kalacak!

Ve daha sonra bir özür tüm bunlari sanki yasanmamis gibi yapacakmis gibi  o panele geri dönüp konusmayi dinleyecekler...!!

Simdiden özür dilerim belki haddimi asmis olacagim,kimsede kusura bakmasin  ama o basörtülülere! de oh olmus yani!

Yazik...Gercekten cok yazik!

Aksa ablacım sizi bu yazınızdan dolayı tebrik ediyorum
dahada yorum yazmıcam

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2010, 23:53:19 »
Aksa ablacım sizi bu yazınızdan dolayı tebrik ediyorum
dahada yorum yazmıcam

kesinlikle katılıyorum.
öyle bir soysuzu dinlemeye gidenlere veyl olsun diyorum.
hak etmişler sahiden!
bizim müslüman kesimin -özellikle de- zengin ve de entel takıntısı olan mukallitlerinde bu solcu, dinsiz takımının yazılarını, gazetelerini okumak, konuşmalarına katılmak sanki bir farklılık gibi algılanıyor.
halbuki ALLAH Teala "Siz onların dinine girmedikçe, onlar sizden razı olacak değildir . " (2/120) buyurmuştur.
da, onların müslümanlığı bile taklidi ve moda...
ne yazık ki...
umurlarında mı ALLAHın ayeti!

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı PuSuL@

• HAYAT DENİLEN AN ÜÇ NEFESLİK ZAMAN, BİRİNİ ALDIK BİRİNİ VERDİK.. SON NEFESTİR GERİYE KALAN...
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 0
  • Yarab, Hak Söz Eyle Bird'imi... (...!)
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2010, 00:04:37 »
Ortalıkta %99 musluman die konusuluyor türkiye için, ben buna zaten hiç inanamadım ve inanamam da
gerci % orantısı da ortaya cıktı gördük gercegi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40