• 18 Eylül 2019, 22:49:18

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Fatımanın Tokadı  (Okunma sayısı 686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DERDEST

• Ziyaretçi
Fatımanın Tokadı
« : 02 Nisan 2011, 00:46:12 »
Hz. Fatıma'nın meşhur bir duası vardır. ALLAH'ın çok hoşuna gidebilecek bir duadır bu.

Hz. Fâtıma, ''YARABBİ BENİ BİR GÖZ AÇIP KAPAYACAK KADAR ZAMANDA SENDEN GAYRI BIRAKMA" diyordu ALLAH'a duasında.

Onun için Fatıma annemizin dünyevi herhangi bir şeye üzülmesi mümkün değildir.

İddianame mutlaka Hz. Fatıma kanalından geçecek.

Bu elbette Hz. Fatımanın daha beş yaşındayken alemlerin Fahr-i Ebedisi yüce Peygamberimizin arkasında o minicik adımlarıyla İlay-ı Kelimetullahın İslamiyetin yayılması fazındaki büyük çabası büyük hevesi büyük aşkıdır.

İnsanlar ne kadar gaflette olmalı ki Hz. Fatıma gibi sonsuz merhamet ve şefkat sahibinin vizesine rağmen imtihandan geçmemek ahmaklığını gösteriyor.

Hz. Fatıma annemiz müşriklerle mücadele verirken bir taraftan cesaretiyle bir taraftan gönlündeki heyecanla, bir taraftan da o minicik yavru manasıyla Efendimizin etrafındaydı.

Fahr-i Kainat Efendimiz nerede bir mücadele veriyorsa, o minicik adımlarıyla Hz. Fatıma oradaydı.

Hatta bir gün Ebu Cehil denen  Fahr-i Kainat Efendimize yüksek dozda hakaretlerini yağdırırken Hz. Fâtıma bize bir cesaret örneği göstererek: "SÖZLERİNİ AYNEN SANA İADE EDİYORUM. O HAİN SÖZLERİ, O ADİ SÖ2l-ERİ AYNEN SANA İADE EDİYORUM" dedi.

Ebu Cehil hırsa kapıldı ve Hz. Fatımaya bir tokat attı.

O attığı tokatla beraber Hz. Fâtıma'nın gönlünden öyle bir ok çıktı ki, o anda herkes bu tokat nasıl telafi olacak İlahi huzurda bunun

hesabı nasıl verilecek diye tereddütler içerisinde kıvranırken Hz. Fâtıma gönlünden çıkan bu oklarla bütün İslam düşmanlarını kahretti.

Onun için Fatıma annemiz Müslümanlara ne kadar müşfik ve merhametliyse, İslam düşmanları ve İslamiyeti tahrip etmek üzere tuzak kuranlara karşı da kadar cesur bir mücahittir.
  Haluk Nurbaki

Olamıyoruz Onun gibi

kücük bedeni mangal yüreği  ile

şu dünyda küfrün beline bir tokat atacak hal kadar

hallenemiyoruz onun halince

nefsin ince kaburgasına bir çalım atacak kadar..

beden bir saray iplik iplik öremiyoruz ,Fatımanın düsturunca şu sarayın gergefine gerilmiş hanemizi..

Fatımanın gönlü şekli Rasulullah ile örülmüş..

Hamurunun sıcaklığı kaviliği hala daha tap teze oluşunun nedeni bu olsa gerek..

ne beli bükülecek küfrün

ne hissiyatımıza sinmiş nefsin farkındayız

ya olmalı yada ölmeli öyleya..

öyleya..
öyleya  ...                                                                     

şu bağrı dünya ile delinmiş kalbi bilmem ki hangi uçurumdan atmalı..                                                   

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
Ynt: Fatımanın Tokadı
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2011, 00:56:20 »
ALLAH'ın çok hoşuna giden bir duadır bu.

bu söz fıkhen de, islam akaidi açısından da yanlıştır.
daha doğrusu bu ALLAH adına konuşmaktır. aslında yazının tamamına kesinlikle katılıyorum, rahmetli nurbakiyi büyük bir zevkle okumuş ve müstefid olmuşumdur. lakin yazılarında kaynak yoktur, ilmi olmaktan uzaktır ve sadece büyük bir muhabbet vardır. yazdığı her yazıya, söze yürekten katılıyor ve iştirak ediyorum, lakin bu sözü bu şekilde söylemek -mahiyeti doğru olsa bile- yanlıştır. burada "ALLAHın çok seviği" derken sanki onunla asker arkadaşı imiş gibi bir durum anlaşılabilir...

işin bu tarafını belirttikten sonra yazıyı büyük bir zevkle okuduğumu söylemeliyim. teşekkürler derdest.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

ebu musab

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2011, 01:04:06 »
bu söz fıkhen de, islam akaidi açısından da yanlıştır.
daha doğrusu bu ALLAH adına konuşmaktır. aslında yazının tamamına kesinlikle katılıyorum, rahmetli nurbakiyi büyük bir zevkle okumuş ve müstefid olmuşumdur. lakin yazılarında kaynak yoktur, ilmi olmaktan uzaktır ve sadece büyük bir muhabbet vardır. yazdığı her yazıya, söze yürekten katılıyor ve iştirak ediyorum, lakin bu sözü bu şekilde söylemek -mahiyeti doğru olsa bile- yanlıştır. burada "ALLAHın çok seviği" derken sanki onunla asker arkadaşı imiş gibi bir durum anlaşılabilir...

işin bu tarafını belirttikten sonra yazıyı büyük bir zevkle okuduğumu söylemeliyim. teşekkürler derdest.
belki gidebilecek dense.
böyle olabileceğine dair sağlam emareler var.mesela
arşın gölgesinde olan zümrelerden biride kalbi mescide bağlı olanlar.
demekki ALLAH teala bu zümreden razı ve hoşnut.
mescicde bağlı demek ALLAH tealayı hep hatırlayan demek olduğu kanaatindeyim.

DERDEST

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2011, 01:25:45 »
Haluk nurbaki hocanın nurdan anneler eserinden alıntıdır bu yazı.kendisi sağlam bir kaynak diye biliyorum.öyle seöylenmişti bize.söyleminde hata varsada ben ayıramadım hakkınızı helal edin..halimi anlatmaya gerek yok sanıyorum.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2011, 01:33:09 »
yok, ben söylediklerinde hata var demiyorum. bilakis sözlerinin tamamına katıldığımı söylemek istemiştim. katılmadığım tarafıysa doğru bir cümleyi yanlış kurgulamış olması, teknik açıdan sorunlu bir ifade kullanması... yani alıntı yaptığım cümlenin özü değil, "sözü" yanlış! sorunlu en azından...

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40