• 20 Ağustos 2019, 21:14:27

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Beraat Gecesi Niyetiyle Yapılan Hatimlerimizin duası..  (Okunma sayısı 519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZeRRe

• Moderatör
  • TaLiP
  • Teşekkür 5
  • KOZMİK BÖCEK..
BERAAT GECESİ NİYETİNE OKUNAN HATİMLERİMİZİN DUASI;

Bismillahirrahmanirrahim..

Estağfirullah...  Estağfirullah... Estağfirullah el azim el kerim ellezi la ilaha illa hu el hayyul kayyumu ve etubu ileyh..

Elhamdulillah…  Elhamdulillah…  Elhamdulillahi Rabbil alemin.. Vesselatu vesselamu  ala rasulullahi Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaın..

Bizi burada buluşturup Hatmi şerifleri okumayı nasib edene hamd olsun..
Günü ve geceyi verene hamd olsun…
Uykuyu ve uyanıklığı verene hamd olsun…
Çalışmayı, yorulmayı ve ardından dinlenmeyi verene hamd olsun…
Gülmeyi ve ağlamayı verene hamd olsun…
Gözlere bakış, görüş, ışıltı ve gözyaşı verene hamd olsun…

Hamd olsun hayatın ve ölümün sahibine…
Hamd olsun ümidi ve korkuyu, birlikte aynı yürekte var edene…
Hamd olsun aklı ve gönlü birlikte insanın hizmetine sunana…

Ezelden ebede kadar en güzel övgüler alemlerin Rabb'ine mahsustur..

Onun hiç bir benzeri yoktur. İlminden hiçbir şey gizlenmez.
O her şeyi kuşatmaktadır. O öyle uludur ki, ilmiyle her şeyi kuşatır, her şeyi dengede tutar..

Ey yüce Rabbim, en üstün rahmetlerini, en ulvi bereketlerini, efendimiz Muhammed sallALLAHu aleyhi ve sellem 'e yağdır.  Zira o Rasullerin efendisi, takva sahiplerinin imamı, nebilerin sonuncusu, kulun, Rasulun ve  her hayrın imamıdır..

"0l !”  emriyle; bilinen ve bilinmeyen, görünen ve görünmeyen sayısız âlemleri yaratan;
"Yok 0l !" emriyle de, her şeyi bir anda yok etme gücüne sahip olan,
 âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Yüce ALLAH’ım!

"Bana dua edin, duanızı kabul edeyim" buyurdun..
 Biz de; huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi Sana açtık.
 Seni Rahim, Gafur biliyoruz.
 Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle, ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi!

Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve âlemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin hürmeti ile bizleri af eyle, ey Kerim; bizleri affet yâ Rahim.
ALLAH’ım!  Bizleri Kur’an-ı Kerim'in ziyneti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.

Okuduğumuz hatm-i şerifleri, dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Okurken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Kur'an-ı Kerim'i kalblerimize nur eyle, Cennet yolumuzu aydınlat…
YA RABBİ;

Bu ahir zamanda, bu mübarek ayda ve bu mübarek gecede el açıp yalvarmak için bir araya geldik..

SEN, senin rızan için yapılan ibadetlerin, tastamam karşılığını, hatta mislini verensin..

ÖYLE İSE YA RABB;

Bizi anne babalarımızı kardeşlerimizi akrabalarımızı yakınlarımızı
ve tüm Müslümanları affet…

İçine düştüğümüz bunca gaflet ve masiyetten sonra, bizi Sana bağışlattıracak salih amelleri işlemeyi bizlere nasip et!

ALLAH'ım sen yeri, göğü yaradan; sen bizim için hayrı ve şerrin en iyisini bilensin... SEN HAKSIN mazlumun hakkını zalimlere bırakmazsın... SEN tüm Müslüman kardeşlerimize yardım eyle Yarabbi...

Kundaktaki çocukları bile hedef almaktan kaçınmayan zalimleri ıslah et, eğer ıslah olmayacaklarsa onları KAHHAR sıfatınla kahreyle Ya RAB!  Şüphesiz ki sen her şeyi bilen, gören, duyan ve işitensin.

YA ALLAH, YA KAYYUM, YA HAKEM, YA ADL, YA KUDDÜS..

İsm-i azamın hürmetine, güzel isimlerin hürmetine,
Kuran-ı Hakimin ve sürelerinin, ayetlerinin,
sırlarının, nurlarının,
kelimelerinin ve harflerinin hürmetine,
Resul-ü Ekremin (a.s.m.), mucizelerinin, kemalatının,
şeriatının ve sünnetinin
hürmetine, onun Ehl-i Beytinin, sahabilerinin ve yardımcılarının
ve bunların din yolundaki
mücadelelerinin hürmetine..

Ey zalimleri yakalaması pek şiddetli olan ALLAHım...

Zalimleri zulümleriyle beraber sana havale ediyoruz,
Yardımcımız, koruyucumuz, sahibimiz ancak sensin...

Ey kendisinden inayet isteyenlere inayet eden,
Bize de inayet et ki, yıkıldığımız yerden doğrulalım...

Ey kendisinden yardım isteyenlere yardım eden,
Ne olur ism-i Cebbarinle, bize bir heybet ve celal giydir ve
düşmanlarımızın ellerini bizden çektir...

Ya ilahi ! Bizim ümidimiz ve seyyidimiz yalnız sensin.
Bizi tahkir etmek isteyen ordunun düzenini dağıt !
İslam'a zafer ver ya Rabbi!...

‘ALLAH’ım! Senden işte sebatı, doğruluk için gayreti dileriz.
Senden nimetine şükrü, ibadetimizi iyi yapmakta yardımını dileriz.

Senden dürüst bir kalp, doğru bir dil dileriz. Senden hakkımızda
bildiklerinin en hayırlısını dileriz. Hakkımızda, bildiklerinin şerrinden
sana sığınırız. Hakkımızda bildiğin günahlarımız için senden
bağışlanma dileriz.’

‘Ey ihtiyaçları gideren rabbim, senden hayatın hayrını istiyor
ve hayatın şerrinden sana sığınıyoruz. Sen, aydınlığa ileten sahibim,
bizi aydınlık saatlerde bile şaşıran şaşkınların şerrinden koru…’

‘Yanlışa düşmekten, senin ismini sömürerek insanları
aldatmak isteyenlerin tuzaklarına takılmaktan sana sığınırız..

Yanlışa düşersek eğer, uyanıp, doğruyu bulmamıza yardım etmen
için affına sığındık, affını hak eden kullarından eyle Yarabbi! ‘

Ben unutkanım, cahilim, yanılanım…..
Ne olur sen bırakma beni, terk etme, İbrahim a.s, Musa a.s' ı terk etmediğin gibi…

Nefsim ve şeytan uzaklaştırmaya çalıştıkça seni benden, sen daha da çok yaklaş bana, izin verme seni bırakmama…
Arkadaşım ol, canım ol, dostum ol…

Sessiz feryatlarımın içinde boğulmama izin verme,
 Ben acizim unutuyorum, sen hatırlat bana Yaratıcının varlığını, sıkılmışlığımın, horlanmışlığımın, çaresizliğimin, bataklığa düşüşümün tam ortasında yakala kollarımdan izin verme düşmeme…
Ne olur terk etme beni…

Günahkar oluşumdan faydalanıp iş başında olan şeytana, esir olmama izin verme…

Senden başkasına Yârim dedirtme…
Mahrum bırakma, beni senden, gidecekken sen tut beni…

Zayıfım, acizim, unutkanım, yanılırım, biçareyim,
Gözyaşlarımı barındır sularında, vuslatım ol her seferinde…

Sular gibi çağlasın yüreciğim beni her çağırışında…
Kendine çağırdığın her anda, koşar adımlarla geleyim sana…

Elimin tersiyle itekleyeyim tüm dünya telaşını, arkamda bırakayım...
‘ALLAHU EKBER’ derken…
Rabbim, 'bu bel bir tek senin huzurunda bükülür' diyeyim..
Bu alnım bir tek Sen’in huzurunda yere değer…
 “Sen çağırdın… Ben geldim huzura” diyeyim.

Ey hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyan..
Unutmaya ve gaflete düşmeye müsait bir yaratığım ben…
Hayatımın gerçek amacını unutturma bana…
Koylarına her gelişimde  heybetini, azametini hissettir bana…

Yâ Rabbi! Görüşümüz kıt, gücümüz çok az; bu yüzden rahmetine tarifsiz derecede muhtacız..
 Ey her şeye Kadir, gönüllere şifa veren ALLAH’ım!
Sen'den rahmetini dileriz. Duâmızı kabul eyle.

Yâ Rabbi!
Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle;
dünyada rezil olmaktan, Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.
ALLAH’ım Son nefeste, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru.
"La ilahe illâllah Muhammedun Resûlullah"  diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!

Hâsıl olan sevabı; Hazret-i Adem'den Hazret-i Fahr-i Alem Muhammed Mustafa sallALLAHü aleyhi ve sellem'e kadar gelip geçen bütün Peygamberan-i ilzam ve Rusûl-i kiram aleyhim'üssalâtü vesselam hazretlerinin ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik, ikram eyle Yâ Rabbi!  Ve onları duamıza vesile yapıyoruz.. Vasıl eyle YA RABBİ…

ÂI-i Ezvac-i Tahirat, ashab-i Güzin, Ensar ve Muhâcirin, Tabi'iyn, Tebe'i-tabi'iyn, Eimme-i Müctehid’in, ridvânullahi tealâ aleyhim ecma'iyn hazretlerinin de ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik. Sen vâsıl eyle yâ Rabbi!.

Müfessirin, muhaddisin, muhakkikin, ulema-i amilin, kurra-i kâmilin, meşâyih-i vasilin, sulehâ-i salihin, ağniyâ-i şâkirin, fukara-i sâbirin, gurebâ-i müslimin, hattatin, huffaz, tullab ve cemi-i hamele-i Kur’an-ı Kerim nevverALLAHü merâkidehüm ve ce'alel cennete me'vahüm efendilerimizin de ervah-ı pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik, Sen kabul eyle yâ Rabbi!

Bütün ehl-i imam ile Ehlullah'ın ve Evliyaullah'ın da ervah-i pak-i tayyibelerine hediye eyledik, Sen vasıl eyle Yâ Rabbi!

Velhâsıl; şu âna kadar, dâr-i Dünyâ'dan dar-i Ukba'yâ irtihâI ve intikal eden bütün mü'minin-i mü'minat; müslimin-i müslimat, ma'sûmin-i ma'sûmat, mazlumin-i mazlumât, kaffe-i ehl-i imanın da ruhlarına hediye eyledik, Sen kabul eyle Yâ Rabbi!

Bu hatimleri okumada emeği geçen tüm dostlarımızında ölmüşlerinin ruhlarına hediye eyledik, kabul eyle ve şu anda bildir onlara Rabb’im..

Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi İslam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünya ve Âhiret mutluluğuna erdir Yâ Rabbi!

Rabbimiz, gökleri yerleri ve her ikisi arasındakileri boşuna, hikmetsiz yaratmadın. Münezzehsin (berisin) sınırlılık ve ilkellik ifadesi olan kavramlardan. Bizi ateşin azabından koru.

Rabbimiz nefislerimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize merhamet etmezsen, hüsrana uğrayanlardan olacağız.

Rabbimiz, imana davet edeni duyduk ve iman ettik. Rabbimiz bağışla bizim kusurlarımızı ve sil günahlarımızı ve dâhil et bizleri iyiliğe ermişlere..

Rabbimiz, resûllerine bizim için vaad ettiklerini ihsan buyur, kıyâmet günü mahcûb olmaktan bizi koru..  Elbette sen sözünden asla caymazsın!..

Adile hocaya, evladı Gülşah’a, kendisine ve eşine samimi bir hidayet nasibeyle.. Yine kendisine en kısa zamanda örtünebilmeyi, örtünün ayetine uymayı nasibeyle Ya Mucib...

Durmuş kardeşimizin hidayeti için, senin rahmet ve merhametine sığınarak yardım diliyoruz..

"Arzu Tuba Erol kardeşimizin namazlarında ve Rabb’imizin emrettigi diger ibadetlerinde devamlı ve ihlaslı olabilmesi ve tesettür konusunda daha özenli ve dikkatli olabilmesi ,hayırlı isler peşinde olan hayırlı bir insan olabilmesi konusunda yardım eyle ey Latif..

Ve Tuğba kardeşimizin küçük kızı Safiye’yi içinde bulunduğu zor hastalıktan ve tüm zorluklardan kurtar.. İndinden gelecek olan bir inayetle merhametini bağışla.. Onu annesinin kucağından koparma.. Yavrusunun acısını ona yaşatma..  Şifasını nasibeyle ya Rabb’i..

Ve bu garip kardeşinizinde (Demet) vücudunda bulunan fiziksel ve ruhsal, sıkıntı veren tüm rahatsızlıklarından kurtulması, şifasına, sağlık sıhhat ve afiyetine bir an önce ulaşması için indinden bir cömertlik ve yüce kudretinden bir parça bekliyoruz, kabul eyle ya Fettah..

Ve bu duaya amin diyen tüm kardeşlerimizin, tüm hayırlı dileklerini nasip eyle, gönüllerinden geçenlere ulaştır, ulaşamazsa da kaderlerine onları razı olanlardan eyle Ya Kerim..

Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, bekarlarımıza hayırlı eşler,  evlilerimize yuvalarında huzur,
 geçim sıkıntısı olanlarımıza hayırlı işler ver ve  âmin diyen bu müslümanlardan hoşnut ve razı  ol yâ Rabbî!..

Amin, Amin, Amin… Bi hürmeti seyyidi'l-mürselin ve'l-hâmdülillahi Rabbi'l-Alemin.

Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..

Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu, memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması, Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA...

(Tüm  zerrelerimle  amin… amin… amin…)

<< Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlığınız Kisra'nın tutumuna... Servet peşinde koşmanız, Karun'un anlayışına... Saltanatınız Firavun saltanatın... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaşayışınız sefillerin yaşayışına benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

Çevrimdışı ZeRRe

• Moderatör
  • TaLiP
  • Teşekkür 5
  • KOZMİK BÖCEK..
Beraat Gecesi Niyetiyle Yapılan Hatimlerimizin duası..
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2011, 23:13:08 »
İnşirah kardeşlerim..
Kusuruma bakmayın.. Hakkınızı helal edin..
Özellikle MİM kardeşim..
Hakkını helal et..
Biz Facede beraat niyetiyle 2 hatim okuduk..
Duasını ise uzun olduğu için buraya ekleyerek, faceye link vermek zorunda kaldım..
Hakkınızı helal edin olur mu?

<< Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlığınız Kisra'nın tutumuna... Servet peşinde koşmanız, Karun'un anlayışına... Saltanatınız Firavun saltanatın... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaşayışınız sefillerin yaşayışına benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2011, 00:16:20 »
estağfirullah abla, müsterih olun.
ve yaptığınız bu güzel duanıza en kalbi duygularımla binlerce kez "amin" diyorum...
Rabbim kabule şâyan buyursun, müstecap kılsın.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2011, 01:51:45 »
Amin..
Rabbim kabul buyursun..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40