• 07 Haziran 2020, 10:10:45

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Börek  (Okunma sayısı 1483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 3
Börek
« : 16 Eylül 2011, 01:59:00 »
Guten Tag!

Hier werde ich mein Rezepten veröffentlichen. Ých werde mit ihnen die Türkische Küche teilen.

Wenn sie etwas Besonderes schmecken wollen, dann können sie meine Rezepte probieren. Ých hatte ihnen schon versprochen dass ich die Türkische Böreks Vorstellung erzählen würde.

Gebrauchs Zutaten:

4 Eier, ein Wasserglase öl, ein Wasserglase Joghurt, ein Wasserglase Milch, 300gr frischem Parmesan, 1kg breit Blätterteig.

Vorbereitung:

Mischen Sie die Zutaten (Eier, Joghurt, Milch, Öl) in einer Schüssel.  Machen sie den Backofen warm im 250 grat. Legen sie in den Backblech Backpapier und legen auf dem Backpapier einen Blätterteig. Nehmen sie einem Backpinsel und verteilen sie das vermischende Material auf dem Blätterteig.

Jetzt sollen sie den geriebenen Parmesan darauf teilen. Sie sollen jeder Blätterteigseite genau so wiederholen bis alle Blätterteige zu fertig sind.

Nun setzen Sie das Fach in den Ofen und braten sie es, bis es braun werde.

Wenn es gebraten werde schneiden Sie es in Scheiben und servieren mit dem Tee. Neben dem Tee geht sehr gut.

Guten Appetit!

.
Bana dua Eder misiniz?

Çevrimdışı ZeRRe

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teþekkür 5
  • KOZMÝK BÖCEK..
Börek
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2011, 10:49:12 »
???

Tüm forumu Almanca öðrenmeye davet ediyorum... :)
    << Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlýðýnýz Kisra'nýn tutumuna... Servet peþinde koþmanýz, Karun'un anlayýþýna... Saltanatýnýz Firavun saltanatýn... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaþayýþýnýz sefillerin yaþayýþýna benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

ebu musab

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2011, 11:29:37 »
Ýyi günler!

Ýþte size benim tarifleri sunacaðýz. Ben Türk Mutfaðý ile paylaþacaðýz.

Bu özel bir þey tat istiyorsanýz, o zaman benim tarifleri deneyebilirsiniz. Ben zaten Türk Sigara Börekler fikir söylerdim onlara söz vermiþti.

Maddeler kullanýn:

4 yumurta, bir bardak su, yað, bir bardak su, yoðurt, bir bardak su, süt, 300g taze kaþar peyniri, geniþ puf böreði 1kg.

Hazýrlanýþý:

Bir kapta malzemeleri (yumurta, yoðurt, süt, yað) karýþtýrýn.Fýrýn çapak 250 içinde sýcak olun Piþirme kaðýdý bir puf üzerinde fýrýn tepsisine yerleþtirin piþirme kaðýdý yerleþtirin. Bir pasta fýrçasý alýn ve puf karýþtýrýlmalýdýr üzerinde malzeme daðýtmak.

Þimdi üzerine rendelenmiþ kaþar paylaþmalýdýr. Tüm pasta puf yapýlabilir sadece kadar her tarafta tekrar edilmelidir.

Þimdi fýrýna tepsi koymak ve kahverengi olacak kadar kavurun.

Piþmiþ, bu dilimlere ayýrýn ve çay ile hizmet verecek. Ayrýca çay çok iyi.

Afiyet olsun!

ibni mesud radiyALLAHu anh aklýma geldi nedense.sanýrým oydu.
efendimiz aleyhisselam medineye hicretinden sonra ona ibraniceöðren demiþti yahudilerle anlaþmak için.oda bir ay sonra ben hazýrým demiþti.torunlarý ise onun hakkýnda aslýnda daha önce öðrenmiþti buyurdular.

teknolojiye bakarmýsýnýz üç beþ saniyede anlayabilirseniz nasýlda çeviriyor. ;)

Cenan

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 12:08:16 »
???

Almanya'dan arama yapan biri burayý bulacak :)

Çevrimdışı ZeRRe

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teþekkür 5
  • KOZMÝK BÖCEK..
Börek
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 12:11:50 »
Cenan abla, tam moderator modundasýn ha..  :haha:

YaHu.. Kimin aklýna gelir bu fikir... :Anlastik:
    << Görüyorum ki; evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine... Lükse hayranlýðýnýz Kisra'nýn tutumuna... Servet peþinde koþmanýz, Karun'un anlayýþýna... Saltanatýnýz Firavun saltanatýn... Nefsleriniz Ebu Cehil nefsine... Gururunuz Ebrehe'nin gururuna... Yaþayýþýnýz sefillerin yaþayýþýna benziyor...
ALLAH için söyleyin bana..  MUHAMMEDi' den olanlar nerede?..>> 

Cenan

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2011, 12:16:09 »
Ýçimiz, dýþýmýz forum olmuþ :)

Sonumuz hayr olsun.

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 3
Börek
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2011, 15:12:49 »
Ýyi günler!

Ýþte size benim tarifleri sunacaðýz. Ben Türk Mutfaðý ile paylaþacaðýz.

Bu özel bir þey tat istiyorsanýz, o zaman benim tarifleri deneyebilirsiniz. Ben zaten Türk Sigara Börekler fikir söylerdim onlara söz vermiþti.

Maddeler kullanýn:

4 yumurta, bir bardak su, yað, bir bardak su, yoðurt, bir bardak su, süt, 300g taze kaþar peyniri, geniþ puf böreði 1kg.

Hazýrlanýþý:

Bir kapta malzemeleri (yumurta, yoðurt, süt, yað) karýþtýrýn.Fýrýn çapak 250 içinde sýcak olun Piþirme kaðýdý bir puf üzerinde fýrýn tepsisine yerleþtirin piþirme kaðýdý yerleþtirin. Bir pasta fýrçasý alýn ve puf karýþtýrýlmalýdýr üzerinde malzeme daðýtmak.

Þimdi üzerine rendelenmiþ kaþar paylaþmalýdýr. Tüm pasta puf yapýlabilir sadece kadar her tarafta tekrar edilmelidir.

Þimdi fýrýna tepsi koymak ve kahverengi olacak kadar kavurun.

Piþmiþ, bu dilimlere ayýrýn ve çay ile hizmet verecek. Ayrýca çay çok iyi.

Afiyet olsun!

ibni mesud radiyALLAHu anh aklýma geldi nedense.sanýrým oydu.
efendimiz aleyhisselam medineye hicretinden sonra ona ibraniceöðren demiþti yahudilerle anlaþmak için.oda bir ay sonra ben hazýrým demiþti.torunlarý ise onun hakkýnda aslýnda daha önce öðrenmiþti buyurdular.

teknolojiye bakarmýsýnýz üç beþ saniyede anlayabilirseniz nasýlda çeviriyor. ;)

teknoloji henüz baðlaçlarý ve çekim eklerni tanýmýyor anladýk...
hiç deðilse daha önceki yazým üslubumdan hayal gücünü de devreye sokarak düzeltseydin be kardeþ...
Bana dua Eder misiniz?

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 3
Börek
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2011, 15:15:51 »

Teknoloji henüz baðlaarý ve çekim eklerni tanýmýyor anladýk...
hiç deðilse daha önceki yazým üslubumdan hayal gücünü de devreye sokarak düzenleseysin be kardeþ... Ben bunu kaç günde yazdým biliyor musun?
Bana dua Eder misiniz?

Çevrimdışı dilerim

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 3
Börek
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2011, 15:17:52 »
???

Bu baþlýk burada aylardýr boþ duruyordu daynamadým bi soluk almanca öðrenem gelem yazam dedim ne dalga geçiyorsun :Kotu:
Bana dua Eder misiniz?

ebu musab

• Ziyaretçi
Börek
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2011, 15:51:46 »
teknoloji henüz baðlaçlarý ve çekim eklerni tanýmýyor anladýk...
hiç deðilse daha önceki yazým üslubumdan hayal gücünü de devreye sokarak düzeltseydin be kardeþ...
ben yemekten anlamam ki 
sonra uygunsuz bir þey yazarým
yandý gülüm keten helva :)

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
Börek
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2011, 02:00:25 »
Bu baþlýk burada aylardýr boþ duruyordu daynamadým bi soluk almanca öðrenem gelem yazam dedim

Emeðinize saðlýk kardeþim..çabanýz taktire þayan..Almanca bilen kardeþlerimiz bu konuya sizin kadar ilði göstermezken sizin çabanýz.. :alkis: