• 28 Şubat 2020, 13:03:10

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Camii'de kalýnca hayatý deðiþti  (Okunma sayısı 462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2
  • Sabýr, savaþ, zafer... Adým Müslüman
Camii'de kalýnca hayatý deðiþti
« : 01 Ekim 2011, 19:36:13 »
Lizbon Üniversitesi Tiyatro Bölümü Baþkaný Tarýk Monteiro'nun hayatý girdiði bir camide cemaatin arasýnda kalmasýyla tamamen deðiþti...
27/09/2011 - 18:49
 Portekiz Lizbon Üniversitesi Tiyatro Bölümü Baþkaný Tarýk Monteiro, camiden dýþarý çýkamayýp cuma namazý kýlmak zorunda kalýnca Müslüman olduðunu anlattý.

Bursa'nýn Ýznik ilçesini ziyaret eden Lizbon Üniversitesi Tiyatro Bölümü Baþkaný Tarýk (Carlos) Monteiro, bir yýl önce Lizbon'da bir Türk Derneði'nde Kelime-i Þahadet getirerek Müslüman olduðunu söyledi. 25 yýl boyunca dinleri araþtýrdýðýný belirten Monteiro, merak ettiði bir camiyi gezerken cuma ezaný okununca cemaatin arasýnda kalýnca dýþarý çýkamadýðýný anlatarak, "Kalabalýktan dýþarý çýkamayacaðýmý anlayýnca cemaate uyarak cuma namazýnda saf tuttum. Ýþte o an aradýðým huzuru bulduðumu anladým ve Müslüman oldum. Adýmý da Tarýk olarak deðiþtirdim" dedi.

Müslüman olmasýnda en büyük faktörün Ýznik olduðunu ifade eden 2 çocuk babasý 55 yaþýndaki Tarýk Monteiro, "Özellikle camilerden çok etkilendim. Buralarý gezdiðim zaman insanlarýn ALLAH için 5 vakit ibadet etmesi beni oldukça etkiledi. 25 yýl boyunca semavi dinleri araþtýrdým. Müslümanlýðý ve Kur'an-ý Kerim'i inceledim. Sonra Lizbon'da bulunan bir Türk Derneði sayesinde Filistin asýllý bir imamýn huzurunda Kelime-i Þahadet getirerek Müslüman oldum" diye konuþtu.

Ailesinin Müslüman olmasýna karþý çýktýðýný söyleyen Tarýk Monteiro, "Ýlk önce ailem, özellikle eþim bana tepki gösterdi ama sonra alýþtýlar. Bir üniversitede öðretim görevlisi olan büyük kýzým da Müslüman olmayý düþünüyor" þeklinde konuþtu.

Monteiro, Ýznik Yeþil Cami'de Ulucami müezzini Mücahit Ayas'tan Kur'an-ý Kerim okumayý öðrendiðini de sözlerine ekledi.

http://www.sutunhaber.com/99690_Camide-kalinca-Musluman-oldu.html

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
Camii'de kalýnca hayatý deðiþti
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2011, 00:32:51 »
Kahvehaneler yerine cami bahçelerinde otursak...bi cesaret gösterip içine girsek ve hatta bi erkeklik edip vakit namazý kýlsak...
ALLAH...
ALLAH..
ALLAH..
Kul olduk vesselam..