• 10 Nisan 2020, 23:27:03

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Kalemin Büyüsü  (Okunma sayısı 595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M@nço

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 26
  • Hikaye ve Senaryo Yazarý-Radyo Programcýsý
Kalemin Büyüsü
« : 11 Kasım 2011, 15:53:47 »
Yazmak tadýna varýlmaz, inkâr edilemezcesine kabul edilemez bir olgudur. Eðer kalem ve kâðýtla barýþýk iseniz belli belirsiz zamanlarda o anki ruh halinizi kaleme alýr dökersiniz boþ kâðýda.

Hele bir de saat gece yarýsýný geçmiþse bir bardak kahve de içmiþseniz artýk beyinden kaleme süzülen nükteler kâðýt üzerinde ''kalemin büyüsü'' oluverir.

O an aklýnýza gelen aþýk olduðunuz kiþinin ya gözleridir, ya da dile gelen duygularýnýzdýr usul usul. Ya dizelere, ya da satýrlara sýðdýrmak istersiniz düþüncelerinizi.

Ama sanýrým duygularý en iyi tanýmlayan þiirlerdir. Ýki dizelik bir duygu seli bile anlatabilir sevgiliye o anki hislerinizi. Bazen de hayalinizde düþlediðiniz mekân ve kiþiler belirir, hepsi sizin bir kalem kýpýrdatýþýnýz da hayat bulur hatta dile gelirler. Ýþte yazmak böyle bir olgu ve ben gerçekten yazarak buluyorum kendimi.

Yazmayý seviyorum, sizlere de âcizane tavsiyem; canýnýz sýkýldýðýnda boþ bir kâðýt ve kalem alýn elinize aklýnýzdan ne geçiyorsa yazýn. Göreceksiniz ortaya, o kalem, kâðýt ve beynimizin senkronizasyonu sonucu rasyonel bir çalýþma çýkacaktýr.

Tarýk ÞAHÝN
27 Temmuz 2011 Çarsamba(Deneme)

Fark edilmek için çok küçük olduðunu düþünüyorsan, kapalý bir odada bir sivrisinekle uyumayý dene.

Afrika Atasözü

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?