• 15 Ağustos 2020, 07:52:08

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Hayal Gücü  (Okunma sayısı 540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M@nço

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 26
  • Hikaye ve Senaryo Yazarý-Radyo Programcýsý
Hayal Gücü
« : 11 Kasım 2011, 15:57:28 »
Ortaokul yýllarýnda ders saatlerinde herkes dikkatini derse kilitlenmiþken ben farklý meþgalelerle ilgilenirdim, þiir yazardým daha çok, o zamanlar delikanlý çaðlarýmýz aþkýn, sevginin ne demek olduðunu o zaman anlarýz ama bence her yaþýn farklý etkileþimi ve yoðunluðu var. Yazýyý kâðýda dökme tecrübem günlük tutmayla devam etti lise sonlarýna kadar.

Hep ey sevgili günlük diye baþlar o gün, o an ne yaþadýysam hemen paylaþýrdým hatta güvenebileceðim tek dostumdu günlüðüm, her þeyimi sorgusuz, sualsiz paylaþýyordum ne yazdýklarýmý ti'ye alabiliyordu, ne alay edebiliyordu ne de itiraz.

Böyle her þeye kayýtsýz kalýp, size göre hareket eden bir sýrdaþ'a sahip olabilirsiniz hatta konuþturabilirsiniz de? Þimdiler de günlük tutuyor musun diye soracak olursanýz, cevabým hayýr olacak ama bende ki yazma kabiliyetini açýða çýkaran günlüktür.

Þu anda kelimelerle mekândan mekâna girip, türlü olaylarýn içinde farklý deðiþik karakterler çýkarabiliyorsam ortaya bu hayal gücüm sayesindedir, hayal gücü ALLAHýn bazý insanlara vermiþ olduðu doðuþtan gelen kalýtsal bir özelliktir.

Son sözümse þu olacaktýr: Lütfen bu ayrýcalýk taþýyan bu gücünüzü özünden, geleneklerinden gitgide kopmuþ toplumumuz için kullanalým, onlarý gaflet uykusundan uyandýralým beraber ne dersiniz?

Tarýk ÞAHÝN
23 Temmuz 2011 Cumartesi(Deneme)

Fark edilmek için çok küçük olduðunu düþünüyorsan, kapalý bir odada bir sivrisinekle uyumayý dene.

Afrika Atasözü

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?