• 06 Temmuz 2020, 22:30:25

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Fetih 1453  (Okunma sayısı 2087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
Fetih 1453
« Yanıtla #15 : 25 Mart 2012, 12:36:34 »
Filimin biletlerini aldým güya filime  gidicez...nerdeee..ben süzük biletleri kaybettim..Öyle biþeyki biletleri elime aldýðýmý dahi hatýrlamýyorum.."ahh insan birde aklýn olsa hiç çekilmezsin.."

Ertesi gün gitmek için planlar yaparken içimden bi ses "tamam süzüksünde o kadar deðil..biletler hakkýnda hiç biþey hatýrlamýyorsun..filime gitmenin hayýrlý olmama ihtimalini düþünsene" deyince "vardýr bi hikmet" diye vazlardan caydým..
Yanii.. Fetih filmini fetedemedik...

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
Fetih 1453
« Yanıtla #16 : 25 Mart 2012, 13:05:38 »
 hihi  hihi hihi hihi hihi hihi Vardýr elbet bir hikmeti gidememenin ben olsam inatla ertesi gün gene giderdim belki  ogün gitmen hayýrlý deðildi  bir dusunelim bir dusunelim
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı yorgun

• FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teþekkür 18
Fetih 1453
« Yanıtla #17 : 25 Mart 2012, 13:21:05 »
Filimin biletlerini aldým güya filime  gidicez...nerdeee..ben süzük biletleri kaybettim..Öyle biþeyki biletleri elime aldýðýmý dahi hatýrlamýyorum.."ahh insan birde aklýn olsa hiç çekilmezsin.."

Ertesi gün gitmek için planlar yaparken içimden bi ses "tamam süzüksünde o kadar deðil..biletler hakkýnda hiç biþey hatýrlamýyorsun..filime gitmenin hayýrlý olmama ihtimalini düþünsene" deyince "vardýr bi hikmet" diye vazlardan caydým..
Yanii.. Fetih filmini fetedemedik...

Bunda kesinlikle bir hayýr olduðu kati suretle belli...

Gidip te hüsrana uðramamanýz ne muhteþem...

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
Fetih 1453
« Yanıtla #18 : 25 Mart 2012, 17:55:58 »
hihi  hihi hihi hihi hihi hihi Vardýr elbet bir hikmeti gidememenin

Rabbim gülen yüzünü soldurmasýn kardeþim..Ömrün sevdiklerinle gülüþün, tebessümün sýcak asaletinde geçsin..

ben olsam inatla ertesi gün gene giderdim belki  ogün gitmen hayýrlý deðildi  bir dusunelim bir dusunelim

Olasýlýk bizimde aklýmýzdan geçti lakin..Bu bünyde inat yok..O gün biletleri kaybettiðime üzülmediðim gibi bu gün filime gidemeyiþimize dairde üzümtümüz yok hamdolsun..
Nasipse gelir Þam'dan Yemenden...
Nasip deðilse ne gelir elden..

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
Fetih 1453
« Yanıtla #19 : 25 Mart 2012, 18:09:44 »
Bunda kesinlikle bir hayýr olduðu kati suretle belli...

Gidip te hüsrana uðramamanýz ne muhteþem...

Haklýsýn yorgun kardeþim..Bir kaç filim eleþtirilerine göz gezdirdim ,sizin filim hakkýndaki yorumlarýnýzý destekler beyanlar ile karþýlaþtým..
Filimin görselliði sýnýfý geçmiþ..Fakat filimde Fetih ve Fatih Sultan Mehmeti'n yokluðundan.. filimin mesajsýzlýðýndan ve tabi helal haram ayrýmý yapýlmayan bir Osmanlý askeri vurgusunun hayasýzlýðýnda hem fikir olmuþlar..
Yinede filimin þöyle bir getirisi varmýþ ki..Tarihi filimler pahalý ve insanlar bu filimlere gitmez..tarihi filimlerden zarar edilir...tabusunu yýkmýþ..Giþe rakkamlarý ortada..halk tarihi filimleri seviyor..

Çevrimdışı Rusenim

• MoR ZaMßaK
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 11
Fetih 1453
« Yanıtla #20 : 26 Mart 2012, 11:16:38 »
Alemsiniz he.. atlayýn gidiyoruz filme )))  :acemi_ofr: :acemi_ofr:

Çevrimdışı yorgun

• FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teþekkür 18
Fetih 1453
« Yanıtla #21 : 26 Mart 2012, 11:44:46 »
Haklýsýn yorgun kardeþim..Bir kaç filim eleþtirilerine göz gezdirdim ,sizin filim hakkýndaki yorumlarýnýzý destekler beyanlar ile karþýlaþtým..
Filimin görselliði sýnýfý geçmiþ..Fakat filimde Fetih ve Fatih Sultan Mehmeti'n yokluðundan.. filimin mesajsýzlýðýndan ve tabi helal haram ayrýmý yapýlmayan bir Osmanlý askeri vurgusunun hayasýzlýðýnda hem fikir olmuþlar..
Yinede filimin þöyle bir getirisi varmýþ ki..Tarihi filimler pahalý ve insanlar bu filimlere gitmez..tarihi filimlerden zarar edilir...tabusunu yýkmýþ..Giþe rakkamlarý ortada..halk tarihi filimleri seviyor..

Aynen dediðiniz gibi muhterem kardeþim...

Artýk tarihin özellikle Osmanlý tarihinin yansýtýlmasý kültürel amaçla deðil aksine çýkar uðruna hakikatten uzak tamamen prestij ve maddiyata baðlý ifþa edilmekte...

Gören gözle ve kalple bakmak gerek.......

Ceddi Osmanlýnýn tüm ruhaniyetine dualarýmýzla BiiznillALLAH....

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
Fetih 1453
« Yanıtla #22 : 26 Mart 2012, 12:23:41 »
Alemsiniz he.. atlayýn gidiyoruz filme )))  :acemi_ofr: :acemi_ofr:
               Bu gidiþle artýk televizyona çýkacak ben hala gidecem insan kardeþiminde dediði gibi Nasipse gelir Þam'dan Yemenden...
Nasip deðilse ne gelir elden..banada bir nasip olmadý Rusenim kardeþim  nezaman gidiyoruz yer ve zamaný söyle nasipse gideriz....
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
Fetih 1453
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2012, 14:36:20 »
ben henüz gitmedim, gidemedim... gidebilecek kadar fýrsat bulabileceðimi de zannetmiyorum.
aslýnda tarih bilgimize, kültürümüze bir þeyler katacaðýndan deðil ya, merak iþte.
çünkü türk sinemasý ve bu sektöre hakim olan güçlerde böyle bir "beacround" yok.
benim için sinema dediðin sizde eksik olan bir þeyleri doðru bilgi ile tamamlayabiliyorsa amacýna ulaþmýþ demektir.
de, böyle bir seviyeye gelebilmek, böyle bir amaca ulaþmak için de en az yüz yýl lazýmdýr diye düþünüyorum.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı yorgun

• FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teþekkür 18
Fetih 1453
« Yanıtla #24 : 27 Mart 2012, 22:10:29 »

böyle bir seviyeye gelebilmek, böyle bir amaca ulaþmak için de en az yüz yýl lazýmdýr diye düþünüyorum.

Deðerli hocam ;

1000 yýl da geçse imkansýz olacaðý görüþündeyim...

Her gün deðerlerimiz,Tarihe olan merak ilgi,kültürel alanlar v.s daha dibe vururken daha çok bekleriz...