• 24 Eylül 2018, 02:59:58

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Fetih 1453  (Okunma sayısı 1729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
Fetih 1453
« Yanıtla #15 : 25 Mart 2012, 12:36:34 »
Filimin biletlerini aldım güya filime  gidicez...nerdeee..ben süzük biletleri kaybettim..Öyle bişeyki biletleri elime aldığımı dahi hatırlamıyorum.."ahh insan birde aklın olsa hiç çekilmezsin.."

Ertesi gün gitmek için planlar yaparken içimden bi ses "tamam süzüksünde o kadar değil..biletler hakkında hiç bişey hatırlamıyorsun..filime gitmenin hayırlı olmama ihtimalini düşünsene" deyince "vardır bi hikmet" diye vazlardan caydım..
Yanii.. Fetih filmini fetedemedik...

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
Fetih 1453
« Yanıtla #16 : 25 Mart 2012, 13:05:38 »
 hihi  hihi hihi hihi hihi hihi Vardır elbet bir hikmeti gidememenin ben olsam inatla ertesi gün gene giderdim belki  ogün gitmen hayırlı değildi  bir dusunelim bir dusunelim
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı yorgun

• FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teşekkür 18
Fetih 1453
« Yanıtla #17 : 25 Mart 2012, 13:21:05 »
Filimin biletlerini aldım güya filime  gidicez...nerdeee..ben süzük biletleri kaybettim..Öyle bişeyki biletleri elime aldığımı dahi hatırlamıyorum.."ahh insan birde aklın olsa hiç çekilmezsin.."

Ertesi gün gitmek için planlar yaparken içimden bi ses "tamam süzüksünde o kadar değil..biletler hakkında hiç bişey hatırlamıyorsun..filime gitmenin hayırlı olmama ihtimalini düşünsene" deyince "vardır bi hikmet" diye vazlardan caydım..
Yanii.. Fetih filmini fetedemedik...

Bunda kesinlikle bir hayır olduğu kati suretle belli...

Gidip te hüsrana uğramamanız ne muhteşem...

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
Fetih 1453
« Yanıtla #18 : 25 Mart 2012, 17:55:58 »
hihi  hihi hihi hihi hihi hihi Vardır elbet bir hikmeti gidememenin

Rabbim gülen yüzünü soldurmasın kardeşim..Ömrün sevdiklerinle gülüşün, tebessümün sıcak asaletinde geçsin..

ben olsam inatla ertesi gün gene giderdim belki  ogün gitmen hayırlı değildi  bir dusunelim bir dusunelim

Olasılık bizimde aklımızdan geçti lakin..Bu bünyde inat yok..O gün biletleri kaybettiğime üzülmediğim gibi bu gün filime gidemeyişimize dairde üzümtümüz yok hamdolsun..
Nasipse gelir Şam'dan Yemenden...
Nasip değilse ne gelir elden..

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
Fetih 1453
« Yanıtla #19 : 25 Mart 2012, 18:09:44 »
Bunda kesinlikle bir hayır olduğu kati suretle belli...

Gidip te hüsrana uğramamanız ne muhteşem...

Haklısın yorgun kardeşim..Bir kaç filim eleştirilerine göz gezdirdim ,sizin filim hakkındaki yorumlarınızı destekler beyanlar ile karşılaştım..
Filimin görselliği sınıfı geçmiş..Fakat filimde Fetih ve Fatih Sultan Mehmeti'n yokluğundan.. filimin mesajsızlığından ve tabi helal haram ayrımı yapılmayan bir Osmanlı askeri vurgusunun hayasızlığında hem fikir olmuşlar..
Yinede filimin şöyle bir getirisi varmış ki..Tarihi filimler pahalı ve insanlar bu filimlere gitmez..tarihi filimlerden zarar edilir...tabusunu yıkmış..Gişe rakkamları ortada..halk tarihi filimleri seviyor..

Çevrimdışı Rusenim

• MoR ZaMßaK
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 11
Fetih 1453
« Yanıtla #20 : 26 Mart 2012, 11:16:38 »
Alemsiniz he.. atlayın gidiyoruz filme )))  :acemi_ofr: :acemi_ofr:

Çevrimdışı yorgun

• FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teşekkür 18
Fetih 1453
« Yanıtla #21 : 26 Mart 2012, 11:44:46 »
Haklısın yorgun kardeşim..Bir kaç filim eleştirilerine göz gezdirdim ,sizin filim hakkındaki yorumlarınızı destekler beyanlar ile karşılaştım..
Filimin görselliği sınıfı geçmiş..Fakat filimde Fetih ve Fatih Sultan Mehmeti'n yokluğundan.. filimin mesajsızlığından ve tabi helal haram ayrımı yapılmayan bir Osmanlı askeri vurgusunun hayasızlığında hem fikir olmuşlar..
Yinede filimin şöyle bir getirisi varmış ki..Tarihi filimler pahalı ve insanlar bu filimlere gitmez..tarihi filimlerden zarar edilir...tabusunu yıkmış..Gişe rakkamları ortada..halk tarihi filimleri seviyor..

Aynen dediğiniz gibi muhterem kardeşim...

Artık tarihin özellikle Osmanlı tarihinin yansıtılması kültürel amaçla değil aksine çıkar uğruna hakikatten uzak tamamen prestij ve maddiyata bağlı ifşa edilmekte...

Gören gözle ve kalple bakmak gerek.......

Ceddi Osmanlının tüm ruhaniyetine dualarımızla BiiznillALLAH....

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
Fetih 1453
« Yanıtla #22 : 26 Mart 2012, 12:23:41 »
Alemsiniz he.. atlayın gidiyoruz filme )))  :acemi_ofr: :acemi_ofr:
               Bu gidişle artık televizyona çıkacak ben hala gidecem insan kardeşiminde dediği gibi Nasipse gelir Şam'dan Yemenden...
Nasip değilse ne gelir elden..banada bir nasip olmadı Rusenim kardeşim  nezaman gidiyoruz yer ve zamanı söyle nasipse gideriz....
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
Fetih 1453
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2012, 14:36:20 »
ben henüz gitmedim, gidemedim... gidebilecek kadar fırsat bulabileceğimi de zannetmiyorum.
aslında tarih bilgimize, kültürümüze bir şeyler katacağından değil ya, merak işte.
çünkü türk sineması ve bu sektöre hakim olan güçlerde böyle bir "beacround" yok.
benim için sinema dediğin sizde eksik olan bir şeyleri doğru bilgi ile tamamlayabiliyorsa amacına ulaşmış demektir.
de, böyle bir seviyeye gelebilmek, böyle bir amaca ulaşmak için de en az yüz yıl lazımdır diye düşünüyorum.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı yorgun

• FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teşekkür 18
Fetih 1453
« Yanıtla #24 : 27 Mart 2012, 22:10:29 »

böyle bir seviyeye gelebilmek, böyle bir amaca ulaşmak için de en az yüz yıl lazımdır diye düşünüyorum.

Değerli hocam ;

1000 yıl da geçse imkansız olacağı görüşündeyim...

Her gün değerlerimiz,Tarihe olan merak ilgi,kültürel alanlar v.s daha dibe vururken daha çok bekleriz...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40