• 29 Mayıs 2020, 07:47:17

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: SEN OLMASAYDIN EÐER  (Okunma sayısı 441 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
SEN OLMASAYDIN EÐER
« : 03 Şubat 2012, 20:58:03 »
BEN anne OLMASAYDIM EÐER;Topuksuz ayakkabýlarla da þýk olunabileceðini bilmeyecektim.
Hamileliðim esnasýnda 80'li kilolara kadar çýkýp kendi çapýmda ilk defa bir alanda rekorumu kýramayacaktým.

anne OLMASAYDIM EÐER;
O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapýlmýþ bir kâðýt parçasýnýn bu kadar deðerli olabileceðini öðrenemeyecektim.
Kan yapsýn diye danadili haþlayýp üzerine yumurta kýrýp aðzýnýn tadýna da uysun diye çikolatalý pudingle karýþtýrmak gibi yaratýcýlýðýn sýnýrlarýný zorlayan tarifler keþfedemeyecektim hiç.
Su almak için elimde kumanda ile buzdolabýný açtýðýmda kumandayý buzdolabýna koyacak kadar ya da evden çýkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.
Birinin caný yandýðýnda ötekinin bu acýyý hissedebilmesinin sadece ikiz kardeþlerde olduðunu sanacaktým.

anne OLMASAYDIM EÐER;
Sabahýn köründe gözü kapalý mutfaða kadar gidip, süt ýsýtýp yine gözü kapalý dönme yeteneðini kazanamayacaktým.
Üzümün çekirdeklerini tek tek çýkarmak için insanüstü bir uðraþa asla girmeyecektim.
Bir insanýn gaz çýkarmasý beni bu kadar mutlu edemeyecekti.

anne OLMASAYDIM EÐER;

Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen baþka bir boyutuna giremeyecektik.
Sevginin böylesine karþýlýksýz olanýný hiç tadamayacaktým.
.

anne OLMASAYDIM EÐER;
Annemi bu kadar çok sevdiðimi anlamayacaktým.
Annesinden zorla ayýrdýlar diye "Uçan Fil Dumbo!" çizgi filminde böðürerek aðlamayacaktým.
Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahlarý istediðim saatte kalkacaktým ama uyandýðýmda yanaðýma konmuþ minik ellerin sýcaklýðý ýsýtmayacaktý yüreðimi.

anne OLMASAYDIM EÐER;
Çantamda sürekli bisküvi, ýslak mendil, bir adet oyuncak, düþer bir yerin kanar diye ayýcýklý yara bandý taþýmayacaktým.
Acýyý geçiren öpücüðün gücüne inanmayacaktým.
38,5 derece ateþ beni de yakýp kavurmayacaktý.

anne OLMASAYDIM EÐER;
Yaðmur sonrasý çamurlu sularda zýplamanýn keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalýðýn ortasýnda kafamda peçete dansý yapmayacaktým.

SEN OLMASAYDIN EÐER; yaþamýn karmaþýklýðýný unutup tekrar basit yaþamayý öðrenemeyecektim.

SEN OLMASAYDIN EÐER; ben asla "anne" olmayacaktým. Bir çocuk doðduðu anda,
bir anne doðarmýþ... Bu lafýn doðruluðuna inanmayacaktým!
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
SEN OLMASAYDIN EÐER
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2012, 01:46:11 »
Olmasaydý;bilemezdik..