• 11 Temmuz 2020, 08:31:29

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: 1 Nisaný hiç böyle bilmemiþdim  (Okunma sayısı 386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
1 Nisaný hiç böyle bilmemiþdim
« : 31 Mart 2012, 14:50:38 »
‎1 NÝSAN ÞAKASININ ARKA YÜZÜ (OKU/ÖÐREN/ÖÐRET

15. yüzyýlýn sonlarýnda, Haçlý ordusu Ýspanya daki Endülüs müslümanlarýnýn son kalesini kuþatýr. Uzun süren bir kuþatma olmasýna raðmen, kýþ aylarýnýn da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluðunu anlayan Haçlý ordusunun komutaný deðiþik taktikler düþünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde Ýncil; Þu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanýz bu akþam size bir þey yapmayacaðým der. Gerekli görüþmelerden sonra canlarýnýn kurtarýlmasý karþýlýðýnda Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
 Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahý, Haçlý ordusu komutaný bütün Müslümanlarýn öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiþtiniz, bize söz vermiþtiniz... dediklerinde Haçlý ordusu komutaný Benim sözüm size dün akþam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ÞEHÝT EDÝLÝR.
 Ýþte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasýnda Hile Günü olarak kutlanmaktadýr.

Maalesef halkýmýz arasýnda da yaygýnlaþmýþ, yüzlerce, binlerce Müslümanýn katliam günü olan 1 Nisan lar, bir þaka günü olarak kutlanmaktadýr.

Nereden geldiðini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalým...
 (Ýspanya asýrlar boyu müslümanlarýn hakimiyetinde kalmýþtýr)

çocukken ne çok þakalar yapardýk 1 nisan gelince bu yazýyý ilk defa okudum çok üzüldüm ben bilmeyerek yaþamýþým 1nisaný fakat çok þükür öðrendim çocuklarýma bu oyunlara gelmemelerini daha bilinçli anlatacaðým
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?