• 20 Şubat 2020, 20:53:45

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Limon Kabuðu Faydalarý  (Okunma sayısı 509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeSney

 • YöNeTiCi
 • MüDaViM
 • *****
 • İleti: 853
 • Teþekkür 35
 • Yek nefes;dü þükres
Limon Kabuðu Faydalarý
« : 12 Haziran 2012, 14:07:21 »P
rof. Mehmet Öz limon kabuklarýnýn cilt kanserine karþý bir kalkan oluþturduðunu, cildi güzelleþtirip, sinirleri yatýþtýrdýðýný açýkladý. Ýþte Prof. Öz’den limon kabuðu mucizesi…
 
Kavurucu yaz sýcaklarýndan ruhumuz da bedenimiz de nasibini alýyor. Tek derdimiz biraz serinlemek de olsa, cilt korumasýna olabildiðince çok dikkat etmeliyiz. Cilt bakýmý için ucuz ve kolay yol sunan Prof. Mehmet Öz, limon kabuðunun yabana atýlmayacak faydalarýný anlattý. Söz, Öz’ün…
 
TÜMÖR GELÝÞÝMÝNÝ ENGELLÝYOR
 
Limonun tadý güzeldir, serinletici etkisi vardýr, C vitamini deposudur. Salatanýza katabilir, limonata içebilir veya yiyebilirsiniz. Kabuklarýný kullanmak ise size bambaþka faydalar saðlayabilir. Yapýlan bir araþtýrma ile limon kabuklarýnda bulunan dlimonene aadlý maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduðu belirlendi. D-limonene, narenciye yaðýnda bulunan ve tümör geliþimini engelleyerek cilt kanseri riskini önemli ölçüde düþüren bir bileþkendir.
 
D-LÝMONENE ETKÝSÝ
 
11.00-16.00 saatleri arasýnda güneþ ýþýnlarýndan kaçýnmanýz gerektiðini zaten biliyorsunuz. Limon ve diðer turunçgillerden maksimum faydayý saðlamak için basit bir yöntem var: Ya gölgede tüketmeye çalýþýn ya da yerken hýzlý davranýn. Güneþ ýþýnlarý etkisiyle elinizde tuttuðunuz parça limonun içindeki C vitamini 30 saniye gibi kýsa bir sürede okside olur.
 
RÝSKÝ DÜÞÜREBÝLÝRSÝNÝZ
 
Sadece Amerika’da yýlda 200.000 den fazla insan cilt kanserine yakalanýyor. Bu sorun son yýllarda ülkemizde de çok artýþ göstermeye baþladý. Cilt kanseri güneþin parladýðý her yerde kendini gösterebilir. Yüzünüzde, kulaklarýnýzda, ellerinizde ve dudaklarýnýzda oluþabilir. D-Limonene sayesinde bu riski çok düþürmek elinizde.
 
YEMEKLERE KATIN
 
Limon kabuklarýna geri dönüyoruz. Kabuklarý çayýnýza katarak hem lezzet hem de güçlü bir cilt bakýmýna kavuþabilirsiniz. Makarna sosuna limon kabuðu rendesi eklemek iyi bir alternatif. Rendelediðiniz kabuklarý salatanýza, yaptýðýnýz keklere ve kurabiyelere de katabilirsiniz.
 
KALBÝ RAHATLATIYOR
 
Limon kabuðu ayný zamanda sinir sisteminize olumlu etki yapar, bakterileri öldürür ve kalbi rahatlatýr. Yapýlan bir çalýþmada, kadýnlarýn yumurtalýk kanseri riskini de düþürdüðü ortaya konan limon kabuklarýnýn bu özelliði de içeriðinde bulunan polifenollerden kaynaklanmaktadýr.
 
KARACÝÐERE YARARLI
 
Son olarak cildimize yaptýðý maksimum faydalarý dýþýnda limon kabuklarý, özellikle alkol alanlar için olmazsa olmazlardandýr. Karaciðer ve safra kesesine yararlýdýr, mide asiditesini giderir ve balgam söktürücü etkisi vardýr. Yenilebilir cilt bakýmýna limon kabuklarý ile baþlayýn!
 Çevrimdışı Rusenim

 • MoR ZaMßaK
 • UzMaN ÜYE
 • ***
 • İleti: 1080
 • Teþekkür 11
Limon Kabuðu Faydalarý
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2012, 21:28:37 »
Her þey þifa olmasýna þifa da..hormonlu hep sebze meyveler.. faydasýna gelince tartýþýlýr artýk.. doðalý bulamýyoruz ki.. hepsi zararlý kimyasal içerik içeriyor ..