• 18 Eylül 2019, 20:31:19

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: CuMa NoTLaRı  (Okunma sayısı 851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

• Moderatör
  • __HiÇ__
  • Teşekkür 51
CuMa NoTLaRı
« : 04 Aralık 2009, 02:26:35 »
Selamun aleykum...
Sevgili dostlar... bundan böyle her Cuma günü bu sütundan
sizlere özel olarak sesleneceğim. farklı ve özel bir tarz'da hazırlayacağım
cuma notlarımı... seveceğinizi ve hep beraber istifade edebileceğimizi ümit ediyorum.
bu konuyu sabitleyip, her cuma ayrı bir yazı ve materyalle çıkarmağa çalışacağım. hazırladığım
her yazının arkasından görüşlerinizi, eleştirilerinizi yazabilirsiniz. daha iyi ve güzel olabilmesi için
tekliflerde bulunabilirsiniz. Dualarınızı bekliyorum, Rabbim bize bu yolda muvaffakiyet ihsan buyursun
inşaALLAH. sevgi ve muhabbetler...
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2011, 13:57:44 Gönderen: MiM »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı __MiM__

• Moderatör
  • __HiÇ__
  • Teşekkür 51
Ynt: CuMa NoTLaRı
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2009, 02:28:54 »

Ümmeti Muhammed'nin Cuması mübarek ve bereketli olsun.
Behlül Dânâ'ya biri sorar:
" Oğlum öldü. Mezar taşına ne yazdırayım? Behlül Dânâ şu cevabı verir:
" Şunu yazdır: Dün altında olan çimenler bugün üstünde yeşerdi. Ey yolcu anla ki, şu toprak günahtan gayri her şeyi örter."

Vakt-i şerif, Cuma, ömür ve şahsiyetlerimiz, ahir ve akibet, zahir ve batınlarımız hayrola, Aşkullah, Muhabbettullah, Marifetullah, Şevkullah ve Zikrullah gönüllere nakşola, Şefaat û nebi cümlemize nasib ola efendim.

sevgili dostlar... bugünkü cuma sohbetimizi nur-i dilara, alem-i yekta can efendimizi candan, yürekten sevenleri nazarlarınıza getirerek yapmak istiyorum.

Abdullâh bin Zeyd (ra) ellerini ilâhî dergâha mahzûn bir gönülle açarak:

"Yâ Rabbî! Artık benim gözlerimi âmâ kıl! Ben, her şeyden çok sevdiğim Peygamberimden sonra artık dünyâda bir şey görmeyeyim!.." diyen içten ilticâsı kabul buldu  ve oracıkta gözleri âmâ oldu.

Allâh Rasûlü'ne aşk ile bağlı ümmetinin büyüklerinden Seyyid Ahmed-i Yesevî Hazretleri ise, 63 yaşında vefât eden Rasûlullâh'a duyduğu engin aşk ve muhabbet sebebiyle bu yaştan sonraki ömründe yeryüzünde dolaşmaya vedâ etmiş, mezar gibi bir yerde irşâdına devâm etmiştir.

Büyük hadîs âlimi ve müctehid İmâm Nevevî Hazretleri, O Varlık Nûru'nun nasıl karpuz yediğini bilmediği için ömrü boyunca karpuz yememişti. Hayatının bütün safhalarını kuşatan peygambere bağlılık şuuruyla, bir karpuzu yerken bile O'nun tarzının dışında hareket etmek ihtimâlinden uzak durmuştu.

evet can'lar, şimdilik bu üç örnekle iktifa ettim. peki bizler bu sevginin neresindeyiz? sevgili efendimiz: "iki saat tefekkür, 70 yıllık nafile ibadetten evladır" diye buyurmuşlardı. peki hiç bu ve bunun gibi sualleri kendimize sorarak böyle bir tefekkür fırtınasına sokabildik mi kendimizi?

geçip giden sermeye-i ömrümüzde Cenâb-ı Hakk bizi râzı olduğu hizmetlerle  rızıklandırsın, Efendimizin izinden, muhabbetinden ve halinden ayırmasın. Cümle aşikan kâim ve dâim olsun sevgili kardeşlerim.

Bu hafta da sözlerimizi Efendimiz ile şerefyâb eylemekle müftehiriz. Mevlam bizleri güzel sohbetler ile merzuk eylesin (rızıklandırsın) duasıyla kalbinizin sahibine emanet olunuz efendim.

« Son Düzenleme: 04 Kasım 2011, 13:56:24 Gönderen: MiM »

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2009, 07:18:53 »

Amin hocam:
En azından Cuma günü hürmetine "özüne dönmeyi" Mevlam nasip etsin..

Çevrimdışı ViYA

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 1
  • "Enna govağarare si, dadalaşkimi"
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2009, 11:25:41 »
Aleykum selam.

Meşhur renklerle Cuma sohbetleri müjdesini aldıktan sonra bir sohbet çıkacağını ummamıştım doğrusu. Bunu sadece ön bilgi olarak algılamıştım. İyi ki yanılmışım. Sohbeti zevk alarak okudum ve kendime O (s.a.v)'i sevenlerin arasında bir koordinat tayin etmeye çalıştım. Ama heyhat. Hayatımızın her alanına örnek olacak birini hayatımızın merkezine değil epey uzağına bırakmışız -atmışız diyemedim-.

O (s.a.v)'e layık ümmet olabilmek ümidiyle.

Dualara da amin ecmain inşALLAH.

ALLAH razı olsun Mim hocam. Büyük bir görevi ifa ediyorsunuz.

Çevrimdışı kir_pi

• !!!__Heyhat! Birileri duysun,akorda gelsin ritimler__!!
  • FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 6
  • !!!__Acıların Sineği__!!!
« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2009, 11:48:58 »
Kesinlikle bu bölümü gördüğüme bayıldım...
Sitelerden nasılda zevk alarak okuyordum bugüne özel sohbetlerinizi...
Her cuma günü, ALLAH şahit acaba varmı yazısı diye bittiğini bilsemde bakmışımdır...
Bütün yazılarınız çok ayrı güzeldi abim ama o Çanakkale konulu yazının tadı öyle bir damağım da kaldı ki o lezzetle yazıları hep okuyabilme özlemi çektim...

Bundan sonra sabırsızlıkla bekliyeceğim yeni,müşhiş,coşkulu,manidar,dokundurmalı ve öğretici kelimelerin sizin kaleminizden çıktığı herhalükarda belli olan yazılarınızı...

Ne denir ki abim O RaZı olsun...

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2009, 13:32:43 Gönderen: __MiM__ »
Avatarı resimlerden çaldım...Helal edin:))

Çevrimdışı __MiM__

• Moderatör
  • __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2009, 13:35:29 »
hepinize çok teşekkür ediyorum. cesaretlendirdiniz fakiri...
eski sohbetlerimi her hafta sırasıyla yayımladıktan sonra yenileriyle tekrar yolumuza buradan devam edeceğiz bi iznillah.

okuyan gözünüze, anlayan ve idrak eden yüreğinize sağlık.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40