• 18 Eylül 2019, 21:02:37

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Ünlülerin son sözleri ...  (Okunma sayısı 550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
Ünlülerin son sözleri ...
« : 06 Aralık 2009, 17:20:10 »
Constance Jones’un, “ölüme dair” pek çok ilginç bilgiye yer verdiği “Huzur İçinde Yatsın” adlı
kitabında bazı ünlülerin ölmeden önceki tarihe geçen son sözleri de yer alıyor. Kitaba göre ünlülerden
bazılarının son sözleri şöyle:

- Yatağının başucundaki kandil alev alan Voltaire: “Ne? Daha şimdiden alevler ha?”
- Karl Marx: “Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir”
- Canlı gömülmekten korkan ünlü besteci Chopin: “Beni kesip, içimi açmalarını sağlayacağına yemin et.
   Böylece canlı canlı gömülmekten kurtulurum”
- Sir Winston Churchill: Her şeyden öyle sıkıldım ki…
- Asılmadan önce son bir içki içmek isteyen katil Neville Heath: “Tüh, bunu duble yapsaydınız keşke…”
- George Bernard Shaw: “Bu da benim için yeni bir deneyim olacak”
- Richard Wagner: “Bu cehennemin aşağılık yaratıklarına çok düşkünüm ve onların hasretini çekiyorum”
- Fransız ressam Eugene Delacroix: “Mezarıma ne resim ne heykel ne de fotoğraf, hiçbir şey koymayınız”
- Ünlü edebiyatçı Gogol: “Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin”
- Goethe: “Biraz daha ışık”
- Pakistanlı şair İkbal: “Haşa ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben Müslümanım. Her Müslümana yakışan da
  ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebediyet alemine açılan ilk perdedir”
- Filozof Kant: “İşte bu iyi”
- İngiliz şair Lord Byron: “Her şey bitti, artık çok geç”
- Vatan şairi Namık Kemal: “Biraz dinleneyim”
- Oscar Wild: “Ya duvar kağıdı gidiyor, ya da ben”
- Peyami Safa: “İşte bu fena”
- Siyah bir ışık görüyorum, Victor Hugo
- Komedi Bitti, Ludwig van Beethoven
- (”Tanrı ruhunu affetsin” diyen papaza karşılık olarak) Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı, Charlie Chaplin
- Ben görevimi burada bitiriyorum, Albert Einstein
- Ölümün tadı, dilimin ucunda. Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum, Wolfgang Amadeus Mozart

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40