• 11 Temmuz 2020, 07:01:48

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Türkler Çýldýrmýþ Olmalý..  (Okunma sayısı 1163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...

• Ziyaretçi
Türkler Çýldýrmýþ Olmalý..
« : 07 Aralık 2009, 17:06:42 »

Yönetmen: Murat Aslan

Oyuncular: Peker Açýkalýn, Önder Açýkbaþ, Durul Bazan, Timur Acar, Erdal Tosun

Senaryo: Murat Aslan

Müzik: Ýskender Paydaþ

Görüntü Yönetmeni: Eyüp Boz

Sanat Yönetmenleri: Caner Gürlek, Ali Rýza Doðan

Tür: Komedi / Macera

Süre: 110 dk.

Yapým: 2009 / Türkiye

Gösterim tarihi: 27 Kasým 2009

Konu: Türkiye’nin en zengin iþadamýnýn ailesi ile dünya turuna çýkmasý ve Güney Afrika kýyýlarýnda Somalili korsanlar tarafýndan kaçýrýlmasý ile baþlýyor. Korsanlar iþadamý için Türkiye’den yüklü miktarda fidye istiyorlar. Türk Hükümeti de iþadamýnýn kurtarýlmasý için askeri bir tim gönderilmesine karar veriyor. Ancak bir diplomatýn önerisi dikkate alýnarak uluslararasý iliþkilerin hassas dengesi sebebi ile bu iþ için resmi bir tim deðil de ‘Her Türk asker doðar’ sözünden yola çýkarak illegal bir tim oluþturuluyor; Hükümlülerden oluþan ve þartlý tahliye anlaþmasý yapýlan bu timde; Hanutçuluk yapan dolandýrýcý Kuru Kadir (Peker Açýkalýn), elektronik mühendisi ancak korsan CD basmaktan sabýkalý Korsan Ercüment (Durul Bazan), sokaklarda büyümüþ, tek derdi ünlü bir þarkýcý olmak isteyen, düðün þarkýcýsý Kirli Þahin (Önder Açýkbaþ), korkak kumarcý Kadýrgalý Sarý Recep (Timur Acar), kuru sýký tabancalarýn namlularýný delerek gerçek tabancaya çevirip satmaktan hüküm giyen Laz Mahmut (Erdem Akakçe), Baþbakan dahil birçok üst düzey bürokratý dolandýran Mahsun Güler (Ruhi Sarý) ve uluslararasý birçok terör operasyonunu baþarý ile yönetmiþ ancak bir sebeple hapishaneye düþmüþ Albay Mehmet Kara (Burhan Öçal) vardýr. 

« Son Düzenleme: 07 Aralık 2009, 17:12:31 Gönderen: Mu@z Bin Cebel »

insan

• Ziyaretçi
Ynt: Türkler Çýldýrmýþ Olmalý..
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2009, 23:16:40 »
Ýyi oyuncularýn biraraya getiren eylenceli bir filim..
Hafta sonu "biraz kafamý daðýtayým " düþüncesinde iseniz "sýkýlmadan " seyradebileceginiz bir filim.
iyi eylenceler..

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2009, 23:20:38 »
Ýyi oyuncularýn biraraya getiren eylenceli bir filim..
Hafta sonu "biraz kafamý daðýtayým " düþüncesinde iseniz "sýkýlmadan " seyradebileceginiz bir filim.
iyi eylenceler..

yoksa izlediniz mi?
valla sinemaya gidebilecek kadar zamaný, imkaný olanlarý kýskanýyorum! :duvar:

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke baþLadýysa her þey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teþekkür 11
  • ..Adýna "SON" denen her þey sevgi iLe can vermeLi…
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2009, 23:38:04 »
izLemeyi bir kenara birakaLim ben yeni görüyorum MiM Hocam :Shoockk:

Zamanim oLsa bende "Nefes" FiLmini iZLemek isterdim...

yada Canim Babam ben birgün süpriz yapip sana.. biLet aLirim beraber gideriz..OLmazmi ?
:Anlastik:
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2009, 23:42:59 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »
“Sükût Kafesindeki Sancýlar…

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2009, 23:49:55 »
LÂL-Ü EBKEM kardeþim hocayla nasip olurda bu (NEFES) filmine giderseniz" inþaALLAH" bir kardeþ tavsiyesi bol ve "abartýsýz" bol kaðýt mendil alýn yanýnýza..
Helede bu ara daha da ,yakar yüreðinizi bu filim..[/
[/size][/font]

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2009, 23:52:48 »

yada Canim Babam ben birgün süpriz yapip sana.. biLet aLirim beraber gideriz..OLmazmi ?
:Anlastik:

yav ben kýzýmla sinemaya gitmek için, býrak zaman bulmayý, mezarda olsam, dirilir kalkar gelirim, bi iznillah!
rüya da olsa, imkansýz da olsa, yine de teþekkür ediyorum sevgili kýzým,
böyle bir tasavvurun hayali bile güzel!  :Senin_icin: :cicek1:

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke baþLadýysa her þey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teþekkür 11
  • ..Adýna "SON" denen her þey sevgi iLe can vermeLi…
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2009, 00:02:27 »
Iste budur... :gul:

Insan yeter  ki istesin...
istemek ve inanmak...
ister hayatta isterse rüyada....
yeterki inansin...dimi canim babam :cicek1:

Hayatta zaten rüya gibi degiL mi?
rüyada geLip geciyor...hayatta ,günLerde...
bu bir HayaL de oLsa yasamis gibi oLdum.... :cicek2:

ALLAH c.c. razi oLsun senden Babam...
“Sükût Kafesindeki Sancýlar…

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2009, 00:13:32 »
LÂL-Ü EBKEM kardeþim hocayla nasip olurda bu (NEFES) filmine giderseniz" inþaALLAH" bir kardeþ tavsiyesi bol ve "abartýsýz" bol kaðýt mendil alýn yanýnýza..
Helede bu ara daha da ,yakar yüreðinizi bu filim..

abisi, bu film hakkýnda söyleyebileceðim bir sözüm yok. güzel bir film olduðunu söylüyor herkes.
fakat!

bu filmle alakalý söylemek istediklerim vardýr...
daha doðrusu, filmin kendisiyle alakalý deðil de, çevrilme amacýyla alakalý diyelim...

þuna hep inandým ben... bizim ordumuz peygamber ocaðýdýr. onlar bizim vatan ve namus bekçilerimizdir; eyvALLAH...

ama gelin görün ki, bir asra yakýndýr bu peygamber ocaðýna sýzan bir ihanet þebekesi vardýr ki, bu peygamber ocaðýný o peygambere inanan ve sevenlere düþman etmiþtir. bütün dini deðerlerimizi, milli ve manevi hassasiyetlerimizi adeta suçlu ilan etmiþler, bu hislerle dolu olan, ya da en azýndan ufak bir baðý dahi olan kim varsa tamamýný atmýþ bünyesinden, hayatlarýný karartmýþ ve geride kalanlarý da bütün manevi hislerden arýndýrýp hiçbir deðeri olmayan, kalpleri tamamen batýlý ve batýl olan retorik ile kirletilmiþ taþ kalpli bir güruha döndürmüþlerdir. ALLAH diyeni, yALLAH dýþarý fýrlatan zalim bir organizasyon haline getirmiþlerdir.

ve elbetteki ALLAHýndan uzak olanlarýn fýtrat gereði varacaklarý akibet, bileklerine takýlan kelepçelerdir. ve öyle de oldu malum. sonuç olarak sarsýldýlar, koca bir kurum dev bir müessese böylece büyük yaralar aldý ve almaya da devam edecektir.

iþte açýlan bu yaralarý tamir etmek, kaybolan ve büyük darbe alan prestijlerini kurtarmanýn yolu iþte tam da böyle bir filmin vizyona çýkmasýyla bir nebze de olsa saðlanmaya çalýþýlabilirdi. ve öyle de oldu zaten.

iþte bu sebeple o filme gitsem bile, bu duygulardan hiç kurtulamayacaðým, benim inançlarýmý paspas edenlere olan kýrgýnlýðýmýn etkisinden asla kurtulamayacaðým...

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2009, 00:20:46 »
Iste budur... :gul:

Insan yeter  ki istesin...
istemek ve inanmak...
ister hayatta isterse rüyada....
yeterki inansin...dimi canim babam :cicek1:

Hayatta zaten rüya gibi degiL mi?
rüyada geLip geciyor...hayatta ,günLerde...
bu bir HayaL de oLsa yasamis gibi oLdum.... :cicek2:

ALLAH c.c. razi oLsun senden Babam...

Rabbim senden de razý olsun güzel kýzým,
evet, hayali de olsa kendimi bir an kýzýmla film izlerken tahayyül ettim.
çok güzeldi gerçekten...
gül yüreðin var olsun, sevgi ve mutluluk hiç eksik olmasýn...

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2009, 07:30:53 »
Hocam, askelik dediðimiz kutsal görev ,bizim ülkemizde "Anadolu" da ,yapýlýyorsa; Askerliktir.
Batýda sadece mecburi "disiplin kampý" gibi biþey olmanýn ötesine geçemez..
Batýda asker eline silah almadan,ALLAH ismini açýkça söyliyemeden askerlik görevini yaparken..
Doðuda silah vucudunun bir parçasý ,ALLAH ve Muhammed ismi dilinden düþmez bir tesbih , askeri diri tutmak için "üstlerin" en büyük motivasyon silahýdýr..
Söyletme beni hocam.. 

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2009, 08:38:31 »

Batýda asker eline silah almadan,ALLAH ismini açýkça söyliyemeden askerlik görevini yaparken..
Doðuda silah vucudunun bir parçasý ,ALLAH ve Muhammed ismi dilinden düþmez bir tesbih , askeri diri tutmak için "üstlerin" en büyük motivasyon silahýdýr..
Söyletme beni hocam.. 

söylettim bilem! :heheheh:
tespitiniz doðru 'ne yazýk ki!' ve "maalesef!" :hmm:

Çevrimdışı se_fa

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 4
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2009, 08:49:27 »
nefes filmine gitmediyseniz kayýptasýnýz bana göre.çünkü herþey yerli yerinde,duygusallýk kývamýnda,vatan bilinci kývamýnda psiko analizler kývamýnda,oyuncu kaliteside yine filme yakýþmýþ çünkü herkes rolunu baþarýyla sonuçlandýrmýþ.þayet hüngür hüngür gözyaþý dökmedim fakat pek çok þeyi daha saðlam yerleþtirdim içime.bizzat kýþlada 1 ay kalmýþ ve çatýþmaya katýlmýþ gibi hissettim biraan.aðlamaya sýzlamaya vaktiniz yok!öleceðini bile bile mücadele þart!...gidniz görünüz gelinizz  :goz_kirptim:
Haya(utanmak) güzeldir fakat;haya kadýnlarda daha güzeldir!!!

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #12 : 09 Aralık 2009, 09:04:25 »
nefes filmine gitmediyseniz kayýptasýnýz bana göre.çünkü herþey yerli yerinde,duygusallýk kývamýnda,vatan bilinci kývamýnda psiko analizler kývamýnda,oyuncu kaliteside yine filme yakýþmýþ çünkü herkes rolunu baþarýyla sonuçlandýrmýþ.þayet hüngür hüngür gözyaþý dökmedim fakat pek çok þeyi daha saðlam yerleþtirdim içime.bizzat kýþlada 1 ay kalmýþ ve çatýþmaya katýlmýþ gibi hissettim biraan.aðlamaya sýzlamaya vaktiniz yok!öleceðini bile bile mücadele þart!...gidniz görünüz gelinizz  :goz_kirptim:

yok abisi, benim filme öz olarak karþýtlýðým söz konusu deðil. zaten gidip görmediðim bir film hakkýnda müspet-menfi görüþ belirtmem söz konusu olamaz. hatta iyi ve görülesi bir film olduðuna da kaniim... sizin gibi dostlarýn referansýyla...

halbuki benim kastim filmin kendisi deðil, amacýydý... yani,

iþte açýlan bu yaralarý tamir etmek, kaybolan ve büyük darbe alan prestijlerini kurtarmanýn yolu iþte tam da böyle bir filmin vizyona çýkmasýyla bir nebze de olsa saðlanmaya çalýþýlabilirdi. ve öyle de oldu zaten.

iþte bu sebeple o filme gitsem bile, bu duygulardan hiç kurtulamayacaðým, benim inançlarýmý paspas edenlere olan kýrgýnlýðýmýn etkisinden asla kurtulamayacaðým...