• 16 Ekim 2019, 04:57:50

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: ya HAK konuş yada SUS  (Okunma sayısı 694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TuTuksuz_Kelimeler

• Sen henüz yorulmadın yokuşta devler gibi/Yıkılmak üzre olan çaresiz evler gibi/Sen henüz vurulmadın uçarken göklerinde/Sen henüz bir oltaya takılmadan derinde
  • BiSMiLLaH
  • *
  • Teşekkür 3
  • çıplak çıkarsa söz/sadra inşirah gerek/
ya HAK konuş yada SUS
« : 16 Aralık 2009, 01:11:25 »
Zünnun-ı Misri şöyle der:

İçi yemyeşil bir bağa uğradım, bir de baktım ki genç bir, elma ağacının altında namaz kılıyor.

Kendisinin namaz kıldığının farkına varmadan selam verdim. Selamımı almadı.

Tekrar selam verdim. Yine selamımı almadı.

Sonra namazını uzatmadı.

Namazını bitirdikten sonra parmağı ile toprak üzerine şu şiiri yazdı:

“Dil konuşmaktan men olundu. Çünkü o düşmanlığa sebebtir, belki afetleri celbedendir. Konuştuğun vakit, Rabbini zikret. O’nu unutma ve her halinde O’na hamd et”.

Bunu okuduğum vakit uzun uzun ağladım. Sonra ben de parmağımla yere şu şiiri yazdım:

“Hiçbir yazan yoktur ki, yerde çürümesin, fakat zaman, ellerin yazdığını, devamlı saklar. Elinde kıyamet günü gördüğün vakit seni sevindirecek, olandan başka bir şey yazma.”

O genç, bunu okuduğu vakit, şiddetle haykırdı, sonra vefat etti.

Onu kefenleyip defnetmek istedim, fakat:

“Onun cenazesini melekler kaldıracaktır” diye bir ses işittim. Bunun üzerine çekilip ağaca doğru yürüdüm ve ağacın altında iki rekat namaz kıldım. Sonra cenazenin bulunduğu yere baktım. Cenazeden ne bir eser gördüm ve ne de bir haber alabildim. Kullarına istediği gibi ihsan eden ALLAHü Teala’yı tesbih ederim.
Tam tutunduk derken tükenen hayat, asıl hayat olamaz.

Asıl kimsemiz odur ki, darlıkta dirlikte, varlıkta yoklukta bizimle olsun.
 ALLAH içinde sev

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
Ynt: ya HAK konuş yada SUS
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2009, 01:31:43 »
bu hikâye bana biraz tasavvuf uçurması gibi geldi.
ve bu tür uçurmaları islâm akaid'i açısından pek sağlıklı bulmadığımı da söylemeliyim ayrıca...
tasavvuf uçurması tabiri -haşa- ona karşı olduğum manasına gelmemeli.
bilakis, ben tasavvufsuz islamın olamayacağını düşünürüm hep. zira bütün evliya, enbiya ve cümle ALLAH dostlarının bu ocaktan yetiştiğini bilirim. lakin gerçek tasavvufta ilme aykırılık, fıkhi hükümlere tenakuz yoktur. gerçek tasavvufta zikir vardır, fikir vardır, tezkiye vardır, tefekkür vardır, ilim ve irfan ile beraber irşad vardır, sevgi ve muhabbet vardır... ne kadar güzellik varsa tasavvufta mevcuttur... neden, ilme ve akla uymayan bu tür takla attırmalara tevessül edilir anlamam bi türlü yav. sanki böyle şeylere tasavvufun ihtiyacı mı var...

ha diyeceksiniz ki, ALLAHın gücü kudreti yetmez mi, ALLAH sevdiklerine bu tür ayrıcalıklar tanıyamaz mı?
yüzbinlerce kez hem de... Rabbimin neye gücü yetmez ki... ama o bütün kainatı tek bir saniyede yok edebilecek kahhar bir gücün sahibi olmasına rağmen yine de kendi koyduğu yasaları çiğnemez... haşa...

ezcümle, biz tasavvuf uçurması desekte siz bunu cahil mürit uçurması diye de anlayabilirsiniz. yoksa tasavvufun aslını bu tür benzetmelerden tenzih ederim.

sevgili tutuksuz kelimeler, bu yazdıklarımı üzerine almamanızı istirham ederim. inanın sizinle bir ilgisi yok. siz bir müslüman olarak gördüğünüz bir yazıyı alıntıladınız. bunda herhangi bir kötülük ya da art niyet elbetteki yoktur, olamaz da.. ama ben de inandığım şeyleri, daha doğrusu yanlış olduğuna inandığım şeyleri belirtmekle yükümlüyüm. bu gibi durumları dün olduğu gibi bugünde açıklamak, izhar etmekle vazifeli addetmişimdir kendimi... sadece doğru olanın bilinmesini istedim o kadar.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2009, 01:40:55 Gönderen: __MiM__ »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı TuTuksuz_Kelimeler

• Sen henüz yorulmadın yokuşta devler gibi/Yıkılmak üzre olan çaresiz evler gibi/Sen henüz vurulmadın uçarken göklerinde/Sen henüz bir oltaya takılmadan derinde
  • BiSMiLLaH
  • *
  • Teşekkür 3
  • çıplak çıkarsa söz/sadra inşirah gerek/
Ynt: ya HAK konuş yada SUS
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2009, 01:36:36 »
Estagfirullah..bilmeyene herşey doğru..bilene görene ayırmak doğru..beni anladığınızı umuyorum..

ALLAH içinde sev

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
ya HAK konuş yada SUS
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2012, 23:12:05 »

ALLAH içinde sev...

:gul[1]:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40