• 18 Şubat 2020, 13:01:01

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: ‘Vurma, çok acýyor anne!’  (Okunma sayısı 1035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
‘Vurma, çok acýyor anne!’
« : 17 Aralık 2009, 00:18:00 »

Anneciðim, lütfen vurma’ diyen incecik bir ses…

Yalvararak bakýyor sesin sahibi… Duvarýn köþesine sinmiþ. Gözlerinden inci gibi taneler süzülüyor. Elleri yüzünde, ayaklarýný  karnýna doðru çekmiþ. Bir yandan, elleriyle yüzünü korumaya çalýþýyor. Bir yandan da; ‘Vurma, çok acýyor anne, söz, söz bir daha yapmayacaðým anne’ diyor o incecik sesin sahibi.

*

Þimdi sana, adresi yüreðin olan bir mektup yazsam da, anlatamadýklarýmý anlatsam, dilimin ucuna gelip de, bir türlü söyleyemediklerimi söylesem okur musun acaba?

Ben kim miyim?

Hani her sabah gün doðarken, dünyanýn en güzel sesiyle söylediðin ‘Nar tanesi, nur tanesi, annesinin bir tanesi’ var yaaaa!

Ýþte ben o nur tanesi, yani ‘nur’dan bir buðday tanesi.

‘Þu an yeraltýndayým, burasý kapkaranlýk ve çok soðuk.

O zaman, haydi, elimden tut annem!

Yaðmura ihtiyacým var… Susadým annem. Kurak ve çorak topraðýmý  bereketlendirdiðin; döven deðil, okþayan ellerine ihtiyacým var annem

Hay ALLAH! Þimdi de üþüdüm. Elim ayaðým buz gibi. Kaskatý kesildim. Güneþe ihtiyacým var, sarýlýr mýsýn? Yumuþacýk sözlerinle ve gülen gözlerinle ýsýtýr mýsýn? Sadece vücudumu deðil, yüreðimi,  düþlerimi de ýsýt, emi annem!

Tüh, baksana, rüzgar fýrtýnaya çevirdi. Lütfen, sýmsýký tut beni, ama ne olur acýtma canýmý annem

Zora talibim. Büyüyünce ‘nimet’ olmak istediðimi biliyorsun. Bir süre sonra baþaklar vereceðim. Baþaklarýmda bir sürü buðday tanesi olacak. Tek isteðim var senden.  Beni yem olmak üzere ahýra deðil öðütülmek üzere fýrýna götür. Götür de, sen gerisini merak etme.

Son olarak;

Bilmediðimi sanma sakýn ha, derdin çoook. Farkýndayým lakin, yapacak bir þeyim yok.

Sýrtýna yüklenirsin dert çuvallarýný, taþýrsýn tonlarca yükü. Omuzlarýn çöker, bükülür belin amma, durursun dimdik ayakta. Kan aðlasa da için, yine de tebessüm eder o nurlu yüzün benim için,

Biliyorum, biliyorum annem; ama sen de bilesin ki benim de ‘baþka annem’ yok annem!

*

Bu mektubu size ulaþtýran postacý olarak ben de bir þey rica etsem sizden!

Nur tanesinin doðduðu aný hatýrlýyor musunuz? O mis gibi cennet kokan kokusunu,   yumuþacýk tenini, yumak yumak ellerini…

Ne oldu, ne oldu da böyle oldu?

Hepimiz insanýz deðil mi? Çeþitli nedenlerden ötürü hatalar yapan insanlar… Geriye dönüp bakýnca ‘keþke’ deriz bazen… Bazen de bu hatalarý yapanýn kendimiz olduðuna inanamayýz. Üzülürüz, piþman oluruz da bazý kararlar alýrýz.

Gelin bu gün bir karar alalým

Daha önce el kaldýrdýysak, önce evladýmýzdan sonra Mevla’mýzdan özür dileyelim.

Elimiz kalkýnca önce o eli kalbimize koyalým. Sonra, yüreðimizin þifresini girelim. Yürek yolu açýlýnca da, hatýrlayalým nurdan buðday tanesini ve söylediklerini…

Gerisi size ait…

Berrin Göncü
Psikolog
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 01:00:07 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke baþLadýysa her þey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teþekkür 11
  • ..Adýna "SON" denen her þey sevgi iLe can vermeLi…
Ynt: ‘Vurma, çok acýyor anne!’
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2009, 00:51:28 »
Hatýrlýyor musun?geçen gün oturma odasýndaki duvara resim yaptým diye bana nasýl vurmuþtun.Caným çok acýdý anne!Oysa ki ben senin ve benim resimlerimizi yapýp seni mutlu etmeyi düþünmüþtüm.O kadar öfkelendin ki, gerçekten çok korkunç görünüyordun.Elini ,vurmak için öfkeyle bana kaldýrdýðýnda,masallarda ki devler geldi aklýma.Elleri kocaman olan devler.Senin de ellerini o devinkine benzettim.Karþýmda masallar diyarýndan gelen bir dev duruyordu sanki.Hele bana vurduðunda canýmýn nasý acýdýðýný anlatamam sana.Düþünsene senin iki katýn büyüklüðünde ki bir devin sana vurduðunu.Canýn acýrdý deðil mi?Neler yapabileceðimi görmen,yeteneklerimi keþfedebilmen için yanlýþlarýmý sabýrla düzeltip,bana doðruyu göstermelisin.Canýmý acýtarak güzel bir insan olmamý bekleyemezsin.Bu benim sana olan öfkemi artýrýp,sana duyduðum saygýyý azaltýr.
Bunun için LÜTFEN BANA VURMA ANNE!
“Sükût Kafesindeki Sancýlar…

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• MüDaViM
  • Teþekkür 11
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2009, 01:21:35 »
en güzeL Örnek Peygamber Efendimiz s.a.v.´e bakaLim...
O ki cocukLari gördügünde mübarek yüzü sevinc ve nese iLe doLan  ...
CocukLara sefkatLi davranan ve sevgisini eksik etmeyen O degiLmiydi..
 Ve birgün namaz kiLarken secdeye varinca, torunLari hasan iLe Hüseyin sirtina binerLer,
ve bunun üzerine Peygamber efendimiz s.a.v secdeyi uzatir...
sonra Secdeyi uzatmis oLmadiniz mi diye sorar etrafdakiLer...
"Evet" der Efendimiz..."OgLum sýrtýma cýkýnca acele etmekten cekindim."

okadar cok güzeLLik varki anLatiLcak asLinda...

ve bu konu iLe aLakaLi iki  sözüyLe bitirmek istiyorum...

"Küçüklerimize þefkat etmeyen bizden deðildir.”( Hakim, El-Müstedrek 1, 62)

"Çocuklarýnýzý çok öpün, zira her öpücük için size cennette bir derece verilir, melekler öpücüklerinizi sayarlar ve sizin için yazarlar.”
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 01:23:50 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2009, 01:36:54 »

"Çocuklarýnýzý çok öpün, zira her öpücük için size cennette bir derece verilir, melekler öpücüklerinizi sayarlar ve sizin için yazarlar.”

tek kelimeyle vurdu yüreðimden...
iþte sadece bu hadis bile sevgili efendimi sevmeme yetecek kadar muhteþemdir.
güllerin efendisi,
layýk olmasam da, sana ümmet kýlana þükürler olsun.
sevgili kýzým, Rabbim senden razý olsun. doðrusu bu hadisi ilk kez görüyorum. çok etkilendim gerçekten. ve ayrýca yazýyý yazan sevgili evþan kardeþime de sonsuz teþekkürler. Rabbim razý olsun.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 02:14:05 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• MüDaViM
  • Teþekkür 11
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2009, 02:21:31 »
AMiN Rabbim cümLemizden razi oLsun insaALLAH Yüregi güzeL insan...

Bu Hadisi-Serifi bende kendime bir degerLi arkadasimin tavsiyesiyLe aLdigim Kitabda okumustum...iLk defa...

ve bu kadar dedim..!

Kitabi merak eden KardesLerim icin...

BasLik: Çocuk Eðitiminde Kýrk Hadis
Yazar :      Esan GüL

ve Konuyu acan Kardesime Tesekkür ediyorum...Rabbim razi oLsun kendisinden ve sevdikLerinden insaALLAH... :gul:

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2009, 11:48:52 »
Sagolasýn LAL-Ü EBKEM  kardeþim yazýmadý ayrýca güzelik katmýþýn malesef ben bilmiyorum resim yüklemeyi çocuklarýmý çok öpen bir anneyim bu hadis çok sevindirdi beni bede daha önce hiç duymamýþtým bu hadisi Teþekkürler kardeþim
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 11:57:34 Gönderen: EvÞaN »
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• MüDaViM
  • Teþekkür 11
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2009, 15:13:58 »
Sagolasýn LAL-Ü EBKEM  kardeþim yazýmadý ayrýca güzelik katmýþýn maalesef ben bilmiyorum resim yüklemeyi çocuklarýmý çok öpen bir anneyim bu hadis çok sevindirdi beni bede daha önce hiç duymamýþtým bu hadisi Teþekkürler kardeþim

SOrun degiL sevgiLi Evsan Kardesim,zamanLa ögrenirsin.. oLmassa ben ögretirim insaALLAH resim yükLemeyi insaALLAH...
hem önemLi oLan resmi oraya koymak degiL.. önemLi oLan resim i anLata biLmek.. :gul:

Ve sizi tebrik ediyorum bu güzeL davranisinzdan ötürü...
Bizim yerimizede öpün Kücük MeLekLeri..
Rabbime emanetsiniz.. insaALLAH..
VesseLam degerLi insan...

Çevrimdışı elyesa_79

• BiSMiLLaH
  • *
  • Teþekkür 1
‘Vurma, çok acýyor anne!’
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2013, 20:11:26 »
çok güzel bir yazýydý rabbim razý osun kardeþim senden rabbime emanet ol inþALLAH
"Nerede olursanýz olun bana salât ve selâm edin. Zira sizin salât ve selâmlarýnýz bana ulaþýr." Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)

اللهم صلى على سيدنا محمد و على آل سيدنا محمد
ALLAHumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed