• 22 Temmuz 2018, 17:45:06

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: ‘Vurma, çok acıyor anne!’  (Okunma sayısı 849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
‘Vurma, çok acıyor anne!’
« : 17 Aralık 2009, 00:18:00 »

Anneciğim, lütfen vurma’ diyen incecik bir ses…

Yalvararak bakıyor sesin sahibi… Duvarın köşesine sinmiş. Gözlerinden inci gibi taneler süzülüyor. Elleri yüzünde, ayaklarını  karnına doğru çekmiş. Bir yandan, elleriyle yüzünü korumaya çalışıyor. Bir yandan da; ‘Vurma, çok acıyor anne, söz, söz bir daha yapmayacağım anne’ diyor o incecik sesin sahibi.

*

Şimdi sana, adresi yüreğin olan bir mektup yazsam da, anlatamadıklarımı anlatsam, dilimin ucuna gelip de, bir türlü söyleyemediklerimi söylesem okur musun acaba?

Ben kim miyim?

Hani her sabah gün doğarken, dünyanın en güzel sesiyle söylediğin ‘Nar tanesi, nur tanesi, annesinin bir tanesi’ var yaaaa!

İşte ben o nur tanesi, yani ‘nur’dan bir buğday tanesi.

‘Şu an yeraltındayım, burası kapkaranlık ve çok soğuk.

O zaman, haydi, elimden tut annem!

Yağmura ihtiyacım var… Susadım annem. Kurak ve çorak toprağımı  bereketlendirdiğin; döven değil, okşayan ellerine ihtiyacım var annem

Hay ALLAH! Şimdi de üşüdüm. Elim ayağım buz gibi. Kaskatı kesildim. Güneşe ihtiyacım var, sarılır mısın? Yumuşacık sözlerinle ve gülen gözlerinle ısıtır mısın? Sadece vücudumu değil, yüreğimi,  düşlerimi de ısıt, emi annem!

Tüh, baksana, rüzgar fırtınaya çevirdi. Lütfen, sımsıkı tut beni, ama ne olur acıtma canımı annem

Zora talibim. Büyüyünce ‘nimet’ olmak istediğimi biliyorsun. Bir süre sonra başaklar vereceğim. Başaklarımda bir sürü buğday tanesi olacak. Tek isteğim var senden.  Beni yem olmak üzere ahıra değil öğütülmek üzere fırına götür. Götür de, sen gerisini merak etme.

Son olarak;

Bilmediğimi sanma sakın ha, derdin çoook. Farkındayım lakin, yapacak bir şeyim yok.

Sırtına yüklenirsin dert çuvallarını, taşırsın tonlarca yükü. Omuzların çöker, bükülür belin amma, durursun dimdik ayakta. Kan ağlasa da için, yine de tebessüm eder o nurlu yüzün benim için,

Biliyorum, biliyorum annem; ama sen de bilesin ki benim de ‘başka annem’ yok annem!

*

Bu mektubu size ulaştıran postacı olarak ben de bir şey rica etsem sizden!

Nur tanesinin doğduğu anı hatırlıyor musunuz? O mis gibi cennet kokan kokusunu,   yumuşacık tenini, yumak yumak ellerini…

Ne oldu, ne oldu da böyle oldu?

Hepimiz insanız değil mi? Çeşitli nedenlerden ötürü hatalar yapan insanlar… Geriye dönüp bakınca ‘keşke’ deriz bazen… Bazen de bu hataları yapanın kendimiz olduğuna inanamayız. Üzülürüz, pişman oluruz da bazı kararlar alırız.

Gelin bu gün bir karar alalım

Daha önce el kaldırdıysak, önce evladımızdan sonra Mevla’mızdan özür dileyelim.

Elimiz kalkınca önce o eli kalbimize koyalım. Sonra, yüreğimizin şifresini girelim. Yürek yolu açılınca da, hatırlayalım nurdan buğday tanesini ve söylediklerini…

Gerisi size ait…

Berrin Göncü
Psikolog
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 01:00:07 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke başLadıysa her şey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teşekkür 11
  • ..Adına "SON" denen her şey sevgi iLe can vermeLi…
Ynt: ‘Vurma, çok acıyor anne!’
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2009, 00:51:28 »
Hatırlıyor musun?geçen gün oturma odasındaki duvara resim yaptım diye bana nasıl vurmuştun.Canım çok acıdı anne!Oysa ki ben senin ve benim resimlerimizi yapıp seni mutlu etmeyi düşünmüştüm.O kadar öfkelendin ki, gerçekten çok korkunç görünüyordun.Elini ,vurmak için öfkeyle bana kaldırdığında,masallarda ki devler geldi aklıma.Elleri kocaman olan devler.Senin de ellerini o devinkine benzettim.Karşımda masallar diyarından gelen bir dev duruyordu sanki.Hele bana vurduğunda canımın nası acıdığını anlatamam sana.Düşünsene senin iki katın büyüklüğünde ki bir devin sana vurduğunu.Canın acırdı değil mi?Neler yapabileceğimi görmen,yeteneklerimi keşfedebilmen için yanlışlarımı sabırla düzeltip,bana doğruyu göstermelisin.Canımı acıtarak güzel bir insan olmamı bekleyemezsin.Bu benim sana olan öfkemi artırıp,sana duyduğum saygıyı azaltır.
Bunun için LÜTFEN BANA VURMA ANNE!
“Sükût Kafesindeki Sancılar…

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• MüDaViM
  • Teşekkür 11
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2009, 01:21:35 »
en güzeL Örnek Peygamber Efendimiz s.a.v.´e bakaLim...
O ki cocukLari gördügünde mübarek yüzü sevinc ve nese iLe doLan  ...
CocukLara sefkatLi davranan ve sevgisini eksik etmeyen O degiLmiydi..
 Ve birgün namaz kiLarken secdeye varinca, torunLari hasan iLe Hüseyin sirtina binerLer,
ve bunun üzerine Peygamber efendimiz s.a.v secdeyi uzatir...
sonra Secdeyi uzatmis oLmadiniz mi diye sorar etrafdakiLer...
"Evet" der Efendimiz..."OgLum sırtıma cıkınca acele etmekten cekindim."

okadar cok güzeLLik varki anLatiLcak asLinda...

ve bu konu iLe aLakaLi iki  sözüyLe bitirmek istiyorum...

"Küçüklerimize şefkat etmeyen bizden değildir.”( Hakim, El-Müstedrek 1, 62)

"Çocuklarınızı çok öpün, zira her öpücük için size cennette bir derece verilir, melekler öpücüklerinizi sayarlar ve sizin için yazarlar.”
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 01:23:50 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2009, 01:36:54 »

"Çocuklarınızı çok öpün, zira her öpücük için size cennette bir derece verilir, melekler öpücüklerinizi sayarlar ve sizin için yazarlar.”

tek kelimeyle vurdu yüreğimden...
işte sadece bu hadis bile sevgili efendimi sevmeme yetecek kadar muhteşemdir.
güllerin efendisi,
layık olmasam da, sana ümmet kılana şükürler olsun.
sevgili kızım, Rabbim senden razı olsun. doğrusu bu hadisi ilk kez görüyorum. çok etkilendim gerçekten. ve ayrıca yazıyı yazan sevgili evşan kardeşime de sonsuz teşekkürler. Rabbim razı olsun.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 02:14:05 Gönderen: LÂL-Ü EBKEM »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• MüDaViM
  • Teşekkür 11
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2009, 02:21:31 »
AMiN Rabbim cümLemizden razi oLsun insaALLAH Yüregi güzeL insan...

Bu Hadisi-Serifi bende kendime bir degerLi arkadasimin tavsiyesiyLe aLdigim Kitabda okumustum...iLk defa...

ve bu kadar dedim..!

Kitabi merak eden KardesLerim icin...

BasLik: Çocuk Eğitiminde Kırk Hadis
Yazar :      Esan GüL

ve Konuyu acan Kardesime Tesekkür ediyorum...Rabbim razi oLsun kendisinden ve sevdikLerinden insaALLAH... :gul:

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2009, 11:48:52 »
Sagolasın LAL-Ü EBKEM  kardeşim yazımadı ayrıca güzelik katmışın malesef ben bilmiyorum resim yüklemeyi çocuklarımı çok öpen bir anneyim bu hadis çok sevindirdi beni bede daha önce hiç duymamıştım bu hadisi Teşekkürler kardeşim
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 11:57:34 Gönderen: EvŞaN »
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• MüDaViM
  • Teşekkür 11
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2009, 15:13:58 »
Sagolasın LAL-Ü EBKEM  kardeşim yazımadı ayrıca güzelik katmışın maalesef ben bilmiyorum resim yüklemeyi çocuklarımı çok öpen bir anneyim bu hadis çok sevindirdi beni bede daha önce hiç duymamıştım bu hadisi Teşekkürler kardeşim

SOrun degiL sevgiLi Evsan Kardesim,zamanLa ögrenirsin.. oLmassa ben ögretirim insaALLAH resim yükLemeyi insaALLAH...
hem önemLi oLan resmi oraya koymak degiL.. önemLi oLan resim i anLata biLmek.. :gul:

Ve sizi tebrik ediyorum bu güzeL davranisinzdan ötürü...
Bizim yerimizede öpün Kücük MeLekLeri..
Rabbime emanetsiniz.. insaALLAH..
VesseLam degerLi insan...

Çevrimdışı elyesa_79

• BiSMiLLaH
  • *
  • Teşekkür 1
‘Vurma, çok acıyor anne!’
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2013, 20:11:26 »
çok güzel bir yazıydı rabbim razı osun kardeşim senden rabbime emanet ol inşALLAH
"Nerede olursanız olun bana salât ve selâm edin. Zira sizin salât ve selâmlarınız bana ulaşır." Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)

اللهم صلى على سيدنا محمد و على آل سيدنا محمد
ALLAHumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40