• 16 Kasım 2018, 14:23:16

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Hoşgeldin Karakış  (Okunma sayısı 929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...

• Ziyaretçi
Hoşgeldin Karakış
« : 04 Ocak 2010, 08:07:40 »
Bu sabah işe gelirken aklıma ne geldi.Herkes bulunduğu ilin şu anki hava durumu ile ilgili bir resim eklesin.Bu kendi çektiğiniz bir resim de olabilir.Anlaştık :bekliyorum:

...

• Ziyaretçi
Ynt: Hoşgeldin Karakış
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2010, 08:10:32 »

Düzce Belediyesinde...

Çevrimdışı Renanet

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 15
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2010, 08:26:24 »
Bugün değilde inşaALLAH yarın ekliyeyim soğuğu nasıl resmedeceksem   :hmm:
Bir  çiçekte gördügüm gülüşüne hasret bir ömür....
Bakışlarının  sızlattigi yüregime gömdüğüm
Ömrüm sana  özlem dolu sözler göndersede sana yalnız sana özel  sözlerin anlamlarıyla hitap etmeyi  bir ömre  bedel isterdim....

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2010, 12:01:26 »
Dün İstanbul "Marmara" böyleyi ....Fırtına....

Bugün

Çevrimdışı MaHŞeR

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 2
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2010, 12:34:25 »
pencereden baktığımda senenin ilk karı araba üstlerinde ,
yerlerde insanlar karın üzerine basıp eritmişler, özlediğim beyazlığın üzerinde gri bir tablo,
tane tane gökyüzünden inen kar salınıyor hafifce iniveriyor,yeryüzünün karamsar ruhlarını aydınlatmak için sanki.
 sokağa çıkıyorum kar temizliğini içime çekmek için ,kalın paltomun içinde hafif bir üşümeyle ,yüzümü yalayıp geçen soğuğun korkutmasına inat.
  paltolarını mı ? yoksa kendilerini mi sevdikleri belli olmadan,paltoların içinde bedenlerini  iyice saklayanların, şapkalarının içine kaybolmaya çalışanların yalnızlık tablosu.
şehir soğuk, şehir yalnız, üşüyorum ,üşüyorum.yalnızlığımı bir kez daha iliklerime kadar yaşıyorum,
23 ocak 2010 MaHŞeR'in günlüğü

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
  • 'Beşer'likten kurtulup 'insan'laşma yolunda yolcu.
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2010, 13:48:09 »
Ve Kar...Bembeyaz boyası ile.....

İstanbul'u İstanbul  yapan manevi değerler üzerine çöreklenen,adeta nefes alınmaz hale sokan   ruhsuz, şuh insanların rüzgarları  ve is kokan  siyah günahkar havalarını  nasuh bir tevbe edası  ile  temizlemek adına yeryüzüne inen Beyaz Melekler...!

Hadi anadan doğma tertemiz bembeyaz boyayın  heryeri ve ruhları....

Kapatın  tekrar  açığa çıkmamacasına isi pisi....

Rabbimin kabul etmesi ile kabul olunan dualar niyetıne  temızleyin "insan" olduğunu  iddia eden bu beşerleri...

Af yarab af...
"Aşk odu evvel düşer ma şûka andan âşıka
Şem i gör ki yanmadan yandırmadı pervâneyi"
Fuzûlî

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2010, 14:06:44 »

Kainatı ressamının tek renk kullanarak yaptırığı muhteşem bir resimdir KAR tablosu....
Birlik verir insanlara..Çoğu insan işe gitmez , okullar tatil..Aile evde hep beraberdir KAryağdığında..
Kimsenin bir yere yetişmesi gerekmez…Kimsenin yapması gereken acil bir işi yoktur…Anneler bile daha az vakit harcar ev işleri ile..Bütün aile “beraber” olma saadetine kavuşur..KAR sayesinde birbirleri için vakitleri olur…
KAR gezmeleri başla ..Giyinirsiniz en kalın kıyafetleri dışarı çıkarsınız…O muhteşem KAR manzaralı resmi seyrederken sevdiklerinizle, ayaklarınızın altında gıcırdayan Karın sesini dinleyerek yürürsünüz huzurla…Birazcık üşürsünüz, ısınmak için bir şey aramaya gerek yok..Kartopu denilen eğlence ne güne duruyor ?
Hemen biraz KARı elinizde sıkıştırır ve atarsınız hayatınızda olduğu için şükrettiğiniz bir nimete, sevgililerinizden birine...KARtopu sevdiklerinizle oynanır çünkü..
Kahkahalar çınlamaya  başlar birden  neşe, sevinç çığlıkları..Soğuk  “olumsuzluk”  tarifi olmaktan çıkar sevinç  ,eğlence , birliktelik olur..
Dayanamaz bu güzel görüntüye etraftaki kardeşleriniz onlarda katılır size, kocaman bir eğlence parkına döner sokağınız…
Evinize geri döndüğünüzde MUTLUsunuzdur….
Hayat denilen ayrıcalığın,  bir nebze tadına varmışsınızdır ….Üstelik aynı tat, bütün sevdiklerinizin yüreğinde…
KAR…olumsuz gibi görünen hayat gerçeğinin içinde, olumlu bir yaşam olduğunu keşfedip yaşamak için bize verilen bir imtihandır..
Yaşamak…. yaşarken “O”nu cc.  bilmektir insandan istenen…
KAR hem yaşamak, hem “O” cc. bilip şükretmek için, güzel bir derstir

SaBa_YeLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2010, 14:41:54 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40