• 22 Kasım 2019, 02:33:55

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: "Kocaman"  (Okunma sayısı 501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke başLadıysa her şey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teşekkür 11
  • ..Adına "SON" denen her şey sevgi iLe can vermeLi…
"Kocaman"
« : 12 Ocak 2010, 17:20:23 »

Karen ve ben, oğlumuz Michael'ın anaokulunu ziyarete gittiğimiz o gün kendimizi günün anababası gibi hissetmiştik. Bize sınıfım gezdirirken ve arkadaşlarıyla tanıştırırken çok eğlendik. Kesme, yapıştırma, dikme aktivitelerine katıldık. Günün en güzel kısmım kumlarla oynayarak geçirdik. Tam bir cümbüşlü.

"Halka olun" diye seslendi öğretmenleri. "Hikaye anlatma zamanı." Ortada ayakta durup sırıtmamak için Karen ve ben de yeni arkadaşlarımızla halka oluşturduk. "Kocaman" adlı hikayeyi bitirdikten sonra, öğretmen "Size kendinizi ne kocaman hissettiriyor?" diye sordu.

"Böcekler bana kendimi kocaman hissettiriyor" dedi çocuklardan biri. Diğeri "karıncalar" diye seslendi. Bir diğeri de "sivrisinekler" diye bağırdı.

Öğretmen sınıfı düzene sokmak istiyordu. Ellerim kaldıran çocuklara söz hakkı veriyordu. Sonra küçük bir kız çocuğunu işaret ederek,
"Evet, güzelim sana kendini ne kocaman hissettiriyor?" diye sordu. Çocuğun yanıtı "Annem" oldu.

"Annen sana kendini nasıl kocaman hissettiriyor?" diye sorguladı öğretmen. "Çok basit" dedi minik kız,
"Beni kucaklayıp, seni seviyorum, Jessica diyerek."

Barry Spilchuk
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2010, 17:22:25 Gönderen: LâL-ü Ebkem »
“Sükût Kafesindeki Sancılar…

insan

• Ziyaretçi
Ynt: "Kocaman"
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2010, 07:46:40 »

Seni Seviyorum..
Topu topu iki kelime...
Söylenmesi kolay...
Yazımı kolay...
İyide: duyduğumuzda bizi sevindiren bu "sevgi" sözlerini, sevdiklerimize söylerken neden cimriyiz ?
Yüreğimiz sevecek kadar büyükse ,dilimiz bu büyüklüğü ifade edemiycek kadar küçük mü ?
Yoksa büyük olan "gururumuz" küçük olan "yüreğimiz" mi?

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2010, 09:46:59 »
seni seviyorum!
ne sıcak, ne güzel ve ne kadar ihata edici sihirli bir sözcük değil mi?
adeta yaraya merhem gibi, kırılan dökülen yürekleri çepeçevre saran mucizevi bir iksir...
lakin para için eli sıkı olana cimri deriz de sevgi için olana aynı rahatlıkla bu tabiri kullanmayız...
halbuki asıl cimrinin sevgi için nekes davranan birine söylenmesi daha uygun ve yaraşır olduğunu idrakte zorlanırız...

ben merkezli bir despotizmden bahsediyoruz!
imani hasletlerin kemale varamamış küçüklüğünden tabii ki! zira imanın merkezidir sevgi, hamurudur, varoluş manifestosudur! sevgi imanın en münbit kaynağıdır çünki... çorak bir arazide gül biter mi hiç?!

ah! bir anlayabilseydik... ferdi ve toplumsal nice problemlerimiz nasıl da tedavi olur, yaralarımız nasıl da sağalabilirdi... Sevgili efendimizin, "cimrinin yemeği hastalıktır, yemeyiniz!" tarzındaki fermanının hikmeti de budur zaten... çünkü sade paraya karşı değil, asıl sevgiye karşı cimri olanların toplumunda hastalık vardır!

karanlıkların, kâbusların hiç bitmediği...
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2010, 20:06:56 Gönderen: __MiM__ »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
  • 'Beşer'likten kurtulup 'insan'laşma yolunda yolcu.
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2010, 18:24:12 »
Yazı  kadar yorumlarda lezzetliydı ..teşekkür ederim ...

sevmek ; dünyanın üstüne kurulduğu temel ...Kilitli kapıları tek tek  açan anahtar...insanı KOCAMANNN hissettiren gerçek...

bitanem  gül yüreğine selam olsun ... :arkadas:

SENİ SEVİYORUM..! :goz_kirptim:
"Aşk odu evvel düşer ma şûka andan âşıka
Şem i gör ki yanmadan yandırmadı pervâneyi"
Fuzûlî

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke başLadıysa her şey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teşekkür 11
  • ..Adına "SON" denen her şey sevgi iLe can vermeLi…
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2010, 18:40:31 »
SizLERI SEViYORUM...Rabbim icin..

YorumLar öyLe bir güzeL koku sacmiski sayfaya...yüreginizi koymussunuz SEVGi iLe ortaya...
iste sevgi bir bambASKa...
Tesekkür ediyorum her birinizin güzeL yürekLerine...hep sevgiyLe kaLin...

ve unutmayaLim ki...

Sevginin acamadigi KAPI yoktur...
“Sükût Kafesindeki Sancılar…

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40