• 06 Ağustos 2020, 12:19:39

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: "Kocaman"  (Okunma sayısı 535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke baþLadýysa her þey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teþekkür 11
  • ..Adýna "SON" denen her þey sevgi iLe can vermeLi…
"Kocaman"
« : 12 Ocak 2010, 17:20:23 »

Karen ve ben, oðlumuz Michael'ýn anaokulunu ziyarete gittiðimiz o gün kendimizi günün anababasý gibi hissetmiþtik. Bize sýnýfým gezdirirken ve arkadaþlarýyla tanýþtýrýrken çok eðlendik. Kesme, yapýþtýrma, dikme aktivitelerine katýldýk. Günün en güzel kýsmým kumlarla oynayarak geçirdik. Tam bir cümbüþlü.

"Halka olun" diye seslendi öðretmenleri. "Hikaye anlatma zamaný." Ortada ayakta durup sýrýtmamak için Karen ve ben de yeni arkadaþlarýmýzla halka oluþturduk. "Kocaman" adlý hikayeyi bitirdikten sonra, öðretmen "Size kendinizi ne kocaman hissettiriyor?" diye sordu.

"Böcekler bana kendimi kocaman hissettiriyor" dedi çocuklardan biri. Diðeri "karýncalar" diye seslendi. Bir diðeri de "sivrisinekler" diye baðýrdý.

Öðretmen sýnýfý düzene sokmak istiyordu. Ellerim kaldýran çocuklara söz hakký veriyordu. Sonra küçük bir kýz çocuðunu iþaret ederek,
"Evet, güzelim sana kendini ne kocaman hissettiriyor?" diye sordu. Çocuðun yanýtý "Annem" oldu.

"Annen sana kendini nasýl kocaman hissettiriyor?" diye sorguladý öðretmen. "Çok basit" dedi minik kýz,
"Beni kucaklayýp, seni seviyorum, Jessica diyerek."

Barry Spilchuk
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2010, 17:22:25 Gönderen: LâL-ü Ebkem »
“Sükût Kafesindeki Sancýlar…

insan

• Ziyaretçi
Ynt: "Kocaman"
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2010, 07:46:40 »

Seni Seviyorum..
Topu topu iki kelime...
Söylenmesi kolay...
Yazýmý kolay...
Ýyide: duyduðumuzda bizi sevindiren bu "sevgi" sözlerini, sevdiklerimize söylerken neden cimriyiz ?
Yüreðimiz sevecek kadar büyükse ,dilimiz bu büyüklüðü ifade edemiycek kadar küçük mü ?
Yoksa büyük olan "gururumuz" küçük olan "yüreðimiz" mi?

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2010, 09:46:59 »
seni seviyorum!
ne sýcak, ne güzel ve ne kadar ihata edici sihirli bir sözcük deðil mi?
adeta yaraya merhem gibi, kýrýlan dökülen yürekleri çepeçevre saran mucizevi bir iksir...
lakin para için eli sýký olana cimri deriz de sevgi için olana ayný rahatlýkla bu tabiri kullanmayýz...
halbuki asýl cimrinin sevgi için nekes davranan birine söylenmesi daha uygun ve yaraþýr olduðunu idrakte zorlanýrýz...

ben merkezli bir despotizmden bahsediyoruz!
imani hasletlerin kemale varamamýþ küçüklüðünden tabii ki! zira imanýn merkezidir sevgi, hamurudur, varoluþ manifestosudur! sevgi imanýn en münbit kaynaðýdýr çünki... çorak bir arazide gül biter mi hiç?!

ah! bir anlayabilseydik... ferdi ve toplumsal nice problemlerimiz nasýl da tedavi olur, yaralarýmýz nasýl da saðalabilirdi... Sevgili efendimizin, "cimrinin yemeði hastalýktýr, yemeyiniz!" tarzýndaki fermanýnýn hikmeti de budur zaten... çünkü sade paraya karþý deðil, asýl sevgiye karþý cimri olanlarýn toplumunda hastalýk vardýr!

karanlýklarýn, kâbuslarýn hiç bitmediði...
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2010, 20:06:56 Gönderen: __MiM__ »

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 8
  • 'Beþer'likten kurtulup 'insan'laþma yolunda yolcu.
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2010, 18:24:12 »
Yazý  kadar yorumlarda lezzetliydý ..teþekkür ederim ...

sevmek ; dünyanýn üstüne kurulduðu temel ...Kilitli kapýlarý tek tek  açan anahtar...insaný KOCAMANNN hissettiren gerçek...

bitanem  gül yüreðine selam olsun ... :arkadas:

SENÝ SEVÝYORUM..! :goz_kirptim:
"Aþk odu evvel düþer ma þûka andan âþýka
Þem i gör ki yanmadan yandýrmadý pervâneyi"
Fuzûlî

Çevrimdışı LâL-ü EBKeM

• ...Sevmeke baþLadýysa her þey, öyLe bitmeLi…
  • MüDaViM
  • Teþekkür 11
  • ..Adýna "SON" denen her þey sevgi iLe can vermeLi…
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2010, 18:40:31 »
SizLERI SEViYORUM...Rabbim icin..

YorumLar öyLe bir güzeL koku sacmiski sayfaya...yüreginizi koymussunuz SEVGi iLe ortaya...
iste sevgi bir bambASKa...
Tesekkür ediyorum her birinizin güzeL yürekLerine...hep sevgiyLe kaLin...

ve unutmayaLim ki...

Sevginin acamadigi KAPI yoktur...
“Sükût Kafesindeki Sancýlar…