• 21 Kasım 2019, 06:46:31

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Acaip gerekli bilgiler :) Kaç yıl Olmuş...!?  (Okunma sayısı 1464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
  • 'Beşer'likten kurtulup 'insan'laşma yolunda yolcu.
Acaip gerekli bilgiler :) Kaç yıl Olmuş...!?
« : 31 Ocak 2010, 13:58:33 »
Nihat Doğan, “Benim gözlerimdeki ışıktan korkuyorlar, benim sizden aldığım ışığı yansıtmamdan korkuyorlar. Nihat Doğan’ın yanında olan onun ışığını alır. Her kim ki Nihat Doğan’ın uzağına düşer vALLAHi de billahi de karanlıklar içinde kalır,” diyerek bir ayet havası yakalayalı 2 yıl…

* Yeliz Yeşilmen, “Ben böceklerden... çok korkuyorum. Onların boynuzları beni çok etkiliyor,” diyeli 4 yıl…

* Barcelona Olimpiyatları’nda haltercimiz Hafız Süleymanoğlu, ellerini uzun uzun pudralarken kaldırış süresinin bittiğini belirten uyarı sesiyle irkileli 18 yıl…

* Zamanın Bodrum Belediye Başkanı Cevat Bilkiç, “Artık yerli turist Bodrum’a gelmesin,” diyeli 22 yıl…

* Öztürk Serengil, TRT’de yayınlanan “Curcuna 83” adlı programında, Avrupa şampiyonu güreşçi Salih Bora’ya yaptırdığı ‘emzik emdirmek’, ‘üç tekerlekli bisiklete bindirmek’ gibi şovlar yüzünden hakkında soruşturma açılalı ve program yayından kaldırılalı 27 yıl…

* Macar mucit Lazlo Biro, tükenmez kalemi icat edeli tam 72 yıl olmuş.

* Ajdar’ın “Çikita Muz” şarkısı “Sağır Oda” dizisinin bir sahnesinde Rus ajana işkence amacıyla kullanılalı 4 yıl…

* Sivas’a bir çocuk parkı yaptıracağını söyleyip sözünü tutmayan Serdar Ortaç, “Her olayda sanatçılardan fedakârlık isteniyor. İnsanların artık en son fedakârlık isteyecekleri kişiler sanatçılar olmalı” diyerek kendini savunalı 6 yıl…

* Süleyman Demirel, Tuğba Özay’a, “Senin yüzünde bir ben vardı. Benin nerde?” diye sorarak meşhur hafıza şovunu magazine de taşıyalı 8 yıl…

* Hayat pahalılığına dayanamayan Hakkı Bekçi, Süleyman ve Demirel adlı oğullarını satışa çıkardığını ilan edeli 40 yıl…

* İstanbul sokaklarında hulahop çevrilmesi yasaklanalı tam 52 yıl olmuş

* Manken Doğa Bekleriz, ‘kepçe’ olarak nitelediği kulaklarını, bir davete giderken Japon yapıştırıcısıyla kafasına yapıştıralı 4 yıl…

* Adnan Aybaba, Ahmet Çakar’ın vurulmasından sonraki Telegol programında, Ahmet Çakar’ın boş koltuğuna sarılıp öpeli ve ardından koltuğu yanına çekerek “Bir de elini tutayım Ahmet Abi’nin,” diyeli 6 yıl…

* Semra Özal, Hürriyet gazetesinin çekilişine Çankaya’dan katılarak televizyon kazanalı 21 yıl…

* İzmir ve Nürnberg emniyet güçleri arasında oynanan ‘dostluk maçı’ 3-0 devam ederken, Emniyet Müdürü Halil Tataş “dostluk bozulmasın” telaşıyla kaleciye “Gol ye!” diye bağırarak maçı 3-3 sonuçlandırmayı başarılı 6 yıl…

* İlhan Şeşen, “Sanatçı olmasaydım, martı olmak isterdi,.” diyeli 7 yıl…

* İbrahim Tatlıses, Florida’daki bir eğlence merkezinde girdikleri korku tünelinde, Yılmaz Morgül’ü “Neden beni buraya soktun” gerekçesiyle tokatlayalı ve bu olay üzerine Morgül, “O bizim babamız döver de sever de,” açıklamasında bulunalı 11 yıl…

* Kenan Evren’in kızı Miray Evren, Türkiye İşçi Partisi marşının söz yazarı Maksut Göksu’yla evleneli tam 28 yıl olmuş.

Fırat Budacı
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 14:34:42 Gönderen: Bevâdih »
"Aşk odu evvel düşer ma şûka andan âşıka
Şem i gör ki yanmadan yandırmadı pervâneyi"
Fuzûlî

Çevrimdışı Avni

• 'Mucize'ye en yakın gerçektin lâkin mucize/m diyemedim sana üzgünüm
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 3
Ynt: Acaip gerekli bilgiler :) Kaç yıl Olmuş...!?
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2010, 14:32:55 »
Charles duell'in "İcat edilecek herşey icat edilmiştir. Artık bundan sonra icat olamaz." dediği günden buyana 111 yıl geçmiştir :)

Yine liberaty'nin "Arabalar, bisikletler kadar tutulmayacak ve yaygın olmayacak" dediğinden beride 111 yıl geçmiştir.

İngiliz kraliyeti "Havada uçan makine yapılması imkansızdır" demesinin üzerinden 115 yıl geçti.

Bilmem ne dergiside şöyle bir kehanette bulunmuştu: "Gelecekte bilgisayarlar 1,5 tonu geçmeyecek" (bak bunu bilmiş, tebrikler :) )
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 17:05:43 Gönderen: Avni »
Ey Hekim !
Bendeki bu derdi(aşkı) eksiltme. Öyle bir tedavi yap ki, derdim gün be gün artsın.

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2010, 14:48:01 »
Himmm..1,5 ton .... :bekliyorum: Bunu dediklerinde  acaba pc ler kaç kg igrami ton'du  :hmm: ;-P  önemli..! merak etti ben  :)
Fuzûlî

Çevrimdışı ViYA

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 1
  • "Enna govağarare si, dadalaşkimi"
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2010, 16:37:39 »
30 tonmuş.

"Tamamen elektronik ilk bilgisayar 1939 yılında Iowa Eyalet Üniversitesi fizik profesörü John Atanasoff ve doktora öğrencisi Clifford Berry tarafından yapılmıştır. Bilgisayar, vakum lambaları kullanarak denklem sistemleri çözmek için kullanılıyordu. Bu yüzden özel amaçlı olarak kullanılabilen bilgisayar, ABC (Atanasoff Berry Computer) olarak adlandırıldı.

Genel Amaçlı Kullanılan Elektronik İlk Bilgisayar

İlk elektronik bilgisayar Pennsylvania Üniversitesi profesörlerinden John Mauchly ve doktora öğrencisi Presper Eckert tarafından 1946 yılında yapıldı. ABD Savunma Bakanlığı’nın, silahların yörünge tablolarını daha hızlı elde etmek için desteklediği proje, 2. Dünya Savaşı’nın hemen bitiminde sonuçlandığı için savaşta kullanılamadı. ENIAC (Electrical Numerical Integrator And Calculator) adı verilen bilgisayarın yapımında 18,000 vakum lambası kullanılmıştır. Bilgisayar 10 basamaklı sayılar kullanarak saniyede 5 çarpma işlemi yapabiliyordu. ENIAC’ın boyutları oldukça büyüktü.

Toplam 30 ton ağırlığındaydı ve 1500 metrekarelik bir alan kaplıyordu. Ancak ENIAC çok güvenilir değildi. Çalışmaya başladıktan sonra 18,000 lambadan birisi patlarsa, patlayan lamba değiştirilip bilgisayar baştan başlatılıyordu. Yani, saatlerce çalışıp sona çok yaklaşıldığı anlarda bir lamba yanarsa bütün işlem tekrar baştan başlıyordu. Ayrıca ENIAC’ın kullanılması da oldukça karmaşıktı. Programlar tellerin bağlanması yoluyla yapıldığı için yeni bir program girmek veya eskisini değiştirmek saatler alabiliyordu.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 16:41:58 Gönderen: liprade »

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2010, 19:04:46 »
Himmm..Ben 1.5 tona şaşıırıken 30 ton  :))

Avni'nin  doğru çıktı dediğide  yanlış  oldu:)

Liprade.. eyvALLAH  muhabirim :)
Fuzûlî

Çevrimdışı ViYA

• TaLiP
  • **
  • Teşekkür 1
  • "Enna govağarare si, dadalaşkimi"
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2010, 19:10:25 »
Avni'nin doğru çıktı dediği hala doğru değil mi? :birsey_mi_dedin:

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2010, 20:50:39 »
haltercimiz Hafız Süleymanoğlu,
yav abla bu naim süleymanoğlu değil miydi?

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2010, 20:54:49 »
1967 azerbaycan doğumlu halterci. 1986'da 52 kiloda avrupa gençler şampiyonu, 1989'da büyükler kategorisinde avrupa ve dünya şampiyonu oldu. aynı yıl türkiye’ye iltica etti. 1990'da milli formayı giydi ve 132.5 kg ile türkiye’ye dünya şampiyonluğunu kazandırdı. 1991 ve 1992 yılları arasında avrupa şampiyonu oldu. 1993 yılında 2 gümüş, 1994'te 3 gümüş kazanarak dünya ikinciliğine ulaştı. 1995'te avrupa şampiyonası'nda 1 altın, 2 bronz, 1997 avrupa şampiyonası'nda 3 altın madalya kazandı. kaldırış sırasında ikinci kez kolu kırılınca halteri bıraktı.

kaporta saçlı bu abinin en büyük şanssızlığı naim süleymanoğlu'ndan sonra türkiye'ye iltica etmesi sonucu soyadının bile tesadüfen aynı olduğu naim'in ismi altında ezilmesiydi. çoğu zaman onunla karşılaştırıldı, ülkece çok büyük beklenti içine girildi, bu nedenle birçok müsabakada sıfır çekti.* kaldıramayacağı ağırlıkların altına cesaretle girerek iki kez kolunu kırdı. yine de bir döneme damgasını vurmuş ve türkiye'de sağlam ekmek yemiş bir sporcudur..   miş abicim :)
Fuzûlî

Çevrimdışı Giryân

• FoRuM Dostu
  • UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 8
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2010, 20:55:52 »
Avni'nin doğru çıktı dediği hala doğru değil mi? :birsey_mi_dedin:

:bekliyorum:
Fuzûlî

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40