• 10 Ağustos 2020, 11:09:03

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu  (Okunma sayısı 42432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bende

• Ziyaretçi
Ynt: ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #225 : 03 Nisan 2011, 09:55:45 »
Nasib ..Ya nasib..

Sessiz sitenin zararý yok :)

3-4 yýlý aþkýn bir süredir üye olduðum 2 site var. Çoðunluðu beyler daha doðrusu ilgi alanýma giren konularda onlar var hep.
Arada aralarýna girip elimin hamuruyla karýþýp çýkýyorum. Millet meclisindeymiþ gibi davranýyorlar. Onlarýn baþý aðrýmýyor ama benim baþým aðrýdýðýnda buraya bakýyorum :)

DERDEST

• Ziyaretçi
« Yanıtla #226 : 03 Nisan 2011, 20:27:01 »
muhacirler gelince ensar önce kucak açmýþtýda ganimet daðýlýmýnda muhacirlere fazla pay verilince
sitem etmiþlerdi.

-"onlar seni kovdu biz ise kucak açtýk" demiþlerdi.
bilemediler tabi kalpler ýsýndýrýrlmalý pekiþtirilmeliydi.

þimdi çýkýp densin onlaraki size ben kendimi ayýrdým diyede
gözler yaþarýpda arþýn sahibinin muhabbeti kazanýlsýn.
gerçi hem muhacirlerde ganimete muhabbeti tercih ederlerdi ya
efdaliyet nerdedir bilinsin diye sünnetullah icra oldu.
Hiç kolay olmasa ne nesar olabilmek nede muhacir olabilmek.Ensarsýndýr,öz vatanýndna zoraki kovulmuþsundur ,Gidecek yerde nasýl karþýlanacýðýný bilmiyorsundur..
Muhacirsindir,gelecek olnalra kucak açmanýn anlamýný yeni yeni kavrýyorsundur..Her ikisindede bilinmezler ve bilinneler denklemi aðýrlýkta.Zorluklar yine ayný ,vatanýndna sürgün edilme ve belkide iki kap yemeðinin birini yetmesede paylaþma zorunluluðu..
Her ikisindede kazanç ayný.
ALLAH ve Rasulünün rýzasý.Ve bir dava uðruna terkediþ yahut kucak açma zamaný ..
Gelelim bizlere abi..
Bizim hicret etmek zorunda býrakýldýðýmýzý düþünmüyorum..Zulüm ve eziyette görmedik kardeþlerimizden.Mecburi bir ayrýlýþtý bu.Hani ýsýndýrma demiþsinizya,hangi kardeþimize neyi ýsýndýracaktýkki.Görünen o ki herbirsi yeterince ýsýnmýþ,tanýmýþ demiyorum abi,ýsýnmýþ.Herbirnin belli noktalarda belkide býkkýn olduklarý ,yorulduklarý þeyler var.Kimse kimseyi yeni görüp tanýmaya çaýlþmýyor,kimseyede kucak açýlmadýðýný düþünmüyorum..
Bu sebeplerin dýþýnda sanalý bir teblið merkezi olrak görmeyen kardeþlerim  çoðunlukta..Nasýlsa sanaldayým deyip gelip ikide kelam eder giderim gözü ile bakanlarýmýz çoðunlukta.Bizlerin kalpleri ýsýnsada HEDEFLER ayný olmayýnca ne ensar olabilmek nede muhacir olabilmek iþe yarayacaðýnýda düþünmüyorum abi.iþte bizleri onlardan ayýran kýsým budur.Ensar hicret edendir davasý için,muhacir kucaklayan davasý için..KONU DAVA..ayný pencereden bakamadýðýmýz bizi ayýran dava..Kimse kimseyi sevecek diye dava yok.Ancak þu hep dikkatimi çekti..Nerde bir kavga gürültü hezeyanlý durum var ise ,ziyaretciyizdir konunun ucu bize dayanýrsa girer cevaplar orayý doldururz...
Neden bir kardeþim hatalý bir video yayýnladýðýnda yahut konuda faraziyet olan hassasiyet taþýyan hallerde girip ,kardeþim cehennem yada hata var buda bize yakýþmýyor diyemiyoruz..Kimseyi yargýlayacak konumda deðilim.Ancak garip abicim,bu iþler arz ve talep meselesi..Talibiyet meselesi..Naz niyaz iþi deðil.Ben muhacir olsam elimden geleni yapsam ne olacakki..gayri zamanlrda sevgiden söz açarken en ufak bir ayrýlýkta kapýlarý vurup gitmeler iþte ancak ve ancak SANALA yakýþýr cinsindedir..
Güngelecek herkez gidecek..Anladýðým o ki hepimiz yeterince ýsýnmýþ yeterincede herþeyi biliyoruz.Fecede muhabbeti hakikatteki muhabbete tercih ediþlerimiz neyin göstergesi anlamýyorum.Herkez biryerlere daðýldý gitti.Ben o kardeþlerimin sanmamki netten uzaklaþtýklarýný.Ýþte yine burda talip olduklarýmýz ortaya çýkýýyor.Fasýldan fasýla gezindðimiz sörf yaptýðýmýz yerlerin analizini keþke tutabilsek..Ben inþiraha okumak için hatalaarýmý deðil,bilmedklerimi sohbet ortamý diye düþünüp okuyup gidiyorum.zira lak lak edecek çene çalacak,gayrdan dem çalacak okadar çok altarnatifi varki.Aramaya gerek dahi yok..
Ensar nedir/Muhacir nedir keþke bunu bilebilse idim keþke..
Kayýp bürosu demiþizya abi..Hangi kayýp abi..neyi kaybettikki..Gel gel demek mi önem arzeden,yoksa gel demeden koþarak aslýnda ben hep burdayým demekmi..

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #227 : 03 Nisan 2011, 22:32:53 »
sevgili derdest, benim kafam artýk hiçbir þeye basmýyor. gelenden de gelmeyenden de, kaybolandan da olmayandan da ALLAH razý olsun.
ama artýk biþeyi anladým ki, o da insanlarý tanýyabilmek öyle kolay deðildir. insan dedin mi duracaksýn orada, çözülmez bir muammadýr çünki...
þu söz var ya, benim için daim geçerli olmuþtur ve olmaya hep devam edecektir. "aðaca dayanma çürür, insana dayanma ölür... ALLAHa dayan ki, sýrtýn hiç yere gelmesin!"

ötesi yok...

ben asýl uzun zamandýr kayýplarda olan ve az evvel online gördüðüm aksa ablam için hoþgeldin diyecektim!  :gul:

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı ~AksA~

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teþekkür 4
  • Edeb Ya Hû....
« Yanıtla #228 : 03 Nisan 2011, 22:54:43 »
Bende tam buraya yaziyordum ki siz benden ewel davrandiniz hocam:)

Benim ara veris sebebim mecburiydi..Daha evel belirtmistim ama direk olarak yazmadim..

Mevlam bir kiz cocugu emanet etti,Aisenur...Henüz cok kücük oldugu icin su an tüm vaktimi o caliyor:)

Su an bu mesaji bile yazmam uzun sürdü:)

Yazamasam da sürekli takip ediyorum,emin olun..

Selam ve dua ile..

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #229 : 03 Nisan 2011, 23:13:56 »

Mevlam bir kiz cocugu emanet etti,Aisenur...Henüz cok kücük oldugu icin su an tüm vaktimi o caliyor:)

tam da fenerbahçe'nin (berabere kalarak) kaybettiði moral bozukluðunun üzerine ilaç gibi gelen müjdeli bir haberdi ki, büyük bir sevince kavuþturdun bizi ablam... hiç kýzým olmadý ya, ne zaman bir kardeþimden "kýzým oldu!" haberi duysam içim kýpýr kýpýr olur, sanki kendi kýzým dünyaya gelmiþ gibi sevinç duyarým...

ve hoþgeldin dünyamýza sevgili ayþenur bebek, hoþluklar, sefalar getirdin. Rabbim analý, babalý büyütsün... bir ömür saðlýk, sýhhat afiyetler bahþetsin. hayýrlarla dolu uzun ömürler dilerim, Rabbim seni yolundan hiç ayýrmasýn, hep tutsun elinden cici bebek... anneciðine hep göz aydýnlýðý olasýn, gurur duysun seninle daima...  :Senin_icin:

Bende

• Ziyaretçi
« Yanıtla #230 : 03 Nisan 2011, 23:29:40 »
Sevgili Zirve, bundan bir kaç ay önce olsaydý þu yazdýklarýna verecek bir cevabým olabilirdi.
Düþündüm, taþýndým þuraya tek bir kelime yazamadým. Söz bitmiþ...

MÝM abi de söylenmesi gerekenleri söylemiþ zaten.

Ömer Karaoðlu bir ezgisinde ne diyor:

Bana bugün daha yakýn,
Haktan gayrý yoktur dostum...

Aksa kardeþim, Rabbim evladýnýzý analý, babalý büyütmeyi nasib etsin, onu salihalarda, muttakilerden eylesin inþALLAH.

Çevrimdışı HaLiD

• Tefani
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 0
« Yanıtla #231 : 04 Nisan 2011, 00:19:04 »
ALLAH (cc) Anali Babali  ve Yaradanina hakiki kul , efendisinede(SAV)   mü'mine bir ümmet olarak  yasamayi  nasib etsin..

ebu musab

• Ziyaretçi
« Yanıtla #232 : 04 Nisan 2011, 00:23:03 »
Hiç kolay olmasa ne nesar olabilmek nede muhacir olabilmek.Ensarsýndýr,öz vatanýndna zoraki kovulmuþsundur ,Gidecek yerde nasýl karþýlanacýðýný bilmiyorsundur..
Muhacirsindir,gelecek olnalra kucak açmanýn anlamýný yeni yeni kavrýyorsundur..Her ikisindede bilinmezler ve bilinneler denklemi aðýrlýkta.Zorluklar yine ayný ,vatanýndna sürgün edilme ve belkide iki kap yemeðinin birini yetmesede paylaþma zorunluluðu..
Her ikisindede kazanç ayný.
ALLAH ve Rasulünün rýzasý.Ve bir dava uðruna terkediþ yahut kucak açma zamaný ..
Gelelim bizlere abi..
Bizim hicret etmek zorunda býrakýldýðýmýzý düþünmüyorum..Zulüm ve eziyette görmedik kardeþlerimizden.Mecburi bir ayrýlýþtý bu.Hani ýsýndýrma demiþsinizya,hangi kardeþimize neyi ýsýndýracaktýkki.Görünen o ki herbirsi yeterince ýsýnmýþ,tanýmýþ demiyorum abi,ýsýnmýþ.Herbirnin belli noktalarda belkide býkkýn olduklarý ,yorulduklarý þeyler var.Kimse kimseyi yeni görüp tanýmaya çaýlþmýyor,kimseyede kucak açýlmadýðýný düþünmüyorum..
Bu sebeplerin dýþýnda sanalý bir teblið merkezi olrak görmeyen kardeþlerim  çoðunlukta..Nasýlsa sanaldayým deyip gelip ikide kelam eder giderim gözü ile bakanlarýmýz çoðunlukta.Bizlerin kalpleri ýsýnsada HEDEFLER ayný olmayýnca ne ensar olabilmek nede muhacir olabilmek iþe yarayacaðýnýda düþünmüyorum abi.iþte bizleri onlardan ayýran kýsým budur.Ensar hicret edendir davasý için,muhacir kucaklayan davasý için..KONU DAVA..ayný pencereden bakamadýðýmýz bizi ayýran dava..Kimse kimseyi sevecek diye dava yok.Ancak þu hep dikkatimi çekti..Nerde bir kavga gürültü hezeyanlý durum var ise ,ziyaretciyizdir konunun ucu bize dayanýrsa girer cevaplar orayý doldururz...
Neden bir kardeþim hatalý bir video yayýnladýðýnda yahut konuda faraziyet olan hassasiyet taþýyan hallerde girip ,kardeþim cehennem yada hata var buda bize yakýþmýyor diyemiyoruz..Kimseyi yargýlayacak konumda deðilim.Ancak garip abicim,bu iþler arz ve talep meselesi..Talibiyet meselesi..Naz niyaz iþi deðil.Ben muhacir olsam elimden geleni yapsam ne olacakki..gayri zamanlrda sevgiden söz açarken en ufak bir ayrýlýkta kapýlarý vurup gitmeler iþte ancak ve ancak SANALA yakýþýr cinsindedir..
Güngelecek herkez gidecek..Anladýðým o ki hepimiz yeterince ýsýnmýþ yeterincede herþeyi biliyoruz.Fecede muhabbeti hakikatteki muhabbete tercih ediþlerimiz neyin göstergesi anlamýyorum.Herkez biryerlere daðýldý gitti.Ben o kardeþlerimin sanmamki netten uzaklaþtýklarýný.Ýþte yine burda talip olduklarýmýz ortaya çýkýýyor.Fasýldan fasýla gezindðimiz sörf yaptýðýmýz yerlerin analizini keþke tutabilsek..Ben inþiraha okumak için hatalaarýmý deðil,bilmedklerimi sohbet ortamý diye düþünüp okuyup gidiyorum.zira lak lak edecek çene çalacak,gayrdan dem çalacak okadar çok altarnatifi varki.Aramaya gerek dahi yok..
Ensar nedir/Muhacir nedir keþke bunu bilebilse idim keþke..
Kayýp bürosu demiþizya abi..Hangi kayýp abi..neyi kaybettikki..Gel gel demek mi önem arzeden,yoksa gel demeden koþarak aslýnda ben hep burdayým demekmi..

Teblið bir beceridir. ya kiþinin kendinde olacak yada olaný aktaracak.
Sokakta teblið zordur. çünkü teblið önce teþhis ister sonrada tedaviye baþlanýr.
Üç dakika gördüðün bir kimseye ne anlatabilirsin ki.
Ýslam hem üç maddeden de müteþekkil deðil zaten.
Hocamýn derslerde bir hassasiyeti vardý.saat dokuzdan sonra binanýn kapýlarýný kapatýrdý.
Tam dokuzda baþlayan dersin ilk on/on beþ dakikasý özünü oluþturur sonra bir kimse gelse de bir þey alamaz ama bir yandan da diðerlerinin dikkatini daðýtýr derdi.ve bu derslere bütün olarak bakýp okullarla beraber baþlayýp bitirirdi.halende buna devam ediyor.çünkü tatil dönemlerinde herkes bir yerlere gidiyor muhtelif zamanlarda .insanlar dersin birine girse diðerini kaçýrýyor.dolayýsý ile de verilmek istenen eksik kalýyor.
Ben forumlarý bir ders halkasýna benzetiyorum.burada sürekli bir ders var.ve kiþiler yazýþtýkça birbirlerini tanýyorlar.herkes birbirinin eksiðini fazlasýný öðreniyor.bu sebeble de bir þey verilmek istendiðinde genel olarak ele yüze bulaþtýrýlmadan verilebiliyor.
Birbirini tamamlayan yek vucutlar olmak saf saf ancak böyle mümkün görünüyor benim tarafýmda.
Ben hani türk filimlerinde olurya çalýþmak zorunda kaldýðý için okulu býrakan çocuklar.öðretmenleri arkadaþlarý onun için üzülür.bende bu kayýplarda geliþimi(ni)mi tamamlayamayan kardeþlerime üzülüyorum.gözlerde bu seblede arýyor.yoksa ne görmüþlüðümüz vardýr belkide göreceðimiz birbirimizi.belki ukbada ayný yere gidersek oda.
Bence kiþisel egolarýmýzdan kaynaklanan bir takým marazlar sebebi ile bu terakki saðlanamýyor.
Kucaklaþmak önemli.ayný ile mukabelede bulunmak da Ýslami.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #233 : 04 Nisan 2011, 00:25:45 »
ALLAH razý olsun garip hocam, güzel izah ettiniz abim.

Bende

• Ziyaretçi
« Yanıtla #234 : 04 Nisan 2011, 08:57:18 »
Emr-i bi'l ma'ruf ve nehy-i anil münker muhakkak beceri iþidir lakin üzerimize de farzdýr. 3-5 kelime biliyorsak bunu anlatmakla mükellefiz.
Bunun farz oluþunun farkýndaysak peygamberi teblið metodunu da öðrenmek ve uygulamak zorunda olduðumuzu bilmeliyiz. Uzaklara gitmeye gerek yok, iþ arkadaþlarý, akrabalar, komþular, mahalle sakinleri var. Bir namazý anlatmak veya tesettürü bir müslümana anlatmak zor olmasa gerek. Bunlarý geçin, geçiþ aþamasý olarak kullanýlabilecek mevzular muhakkakki vardýr.

Gelelim sanala. Genel olarak bakýlan, yorum yapýlan konulara bakýldýðýnda talebin ne olduðu ortaya çýkar. Foruma gelenlerin 5 konu varken baktýklarý 2 konu neyi aradýklarýný gösterir. Ve malesef en fazla uðranýlan yerler muhabbet konularýdýr. Onun haricinde nerde tartýþma varsa birde oralarýn müdavimleri vardýr. Hiçbirþeyi de halledemezler, kýsýr döngü içerisinde dolaþýr durular.

Ve son olarak hep itiraf edilmiþtir; "Aradýðýmýzý, merak ettiðimizi her yerde bulabiliriz ama dostuðu, buradaki muhabbeti bir yerde bulamayýz."  Forumlar daha çok bunlar için vardýr... Yüzde yüz böyledir demiyoruz tabi. Öðrenmek ve öðretmek için gelenlerde var lakin diðer guruba göre azýnlýkta...

Sizin geliþ amacýnýz, arama sebebiniz bu olabilir ama herkes sizin gibi deðil. Kimi muhabbet için forumlarda kimi de benim gibi bulunduðu yerde "ne iþim var" deyip durur...

Kim ne ararsa onu bulurmuþ. Dilerim bizde Hakkýn rýzasý nerde ise oralarý arar buluruz...

DERDEST

• Ziyaretçi
« Yanıtla #235 : 04 Nisan 2011, 23:47:48 »
Garip abi çok güzel özetlemiþsiniz.Alllah cc. razý olsun.aracýn amacý geçmedði anlarý ALLAH bizlere nasibeylesin.Zira ne niyetle hareket ettiðimizi kalplerimizi bilen yalnýzca Odur.Hesabý görecek olanda o.Bende abla ALLAH razý olsun.Hep diyorum Rabbim beni hakkaten seviyor.sanalda olsa doðruya iletecek insanlarý karþýma çýkardý.Mim abi Ýnsan akabinde sizler.gün gelip gidecek olsakda ardýnzda býraktýklarýnýz silinmeyecek hanelere nasýlsa yazýldý.Rabi rahim ecrini cemali ile þerefyar eylesin.amin..
Geleninde gelmeyeninde caný saðolsun.Bir ablamýz vardý hep derdiki ,NASÝBi olan bu sofradan yer..

Çevrimdışı zero

• Sevgili dost,Bir yol buldum öteye geçerek gözlerinden,Ýþte yeni bir dünya peygamber sözlerinden
  • FoRuM Dostu
  • TaLiP
  • Teþekkür 2
  • Sýðdýrýver o halde avucunun içine sýnýrsýzlýðý
« Yanıtla #236 : 05 Nisan 2011, 00:21:06 »
hepýnýz tesekur ederým ben.ben yazami yorum ben.ne hýset sem.cok sey yazmah istiyorum ben.ama :(.sorf artik ben icin anlam hic yok.hep ayni.kadin erkek.arastirma yapmis.profesor.chat icin.10 yas kiz ismý ýle.50 insan arkadas ýstemis olmak.artik hýc sevmýyor m ben.webý.okuyorm.býde kuran ogren me icin.nicin obur karde.ler gelme dý:(
Sevgili Dost, Ýnsan yoktu ve sýnýr yoktu. Ýnsan geldi ve elindeki tebeþirle sýnýrlar çizmeye baþladý. ALLAH'ýn da sýnýrlarý vardýr!

ebu musab

• Ziyaretçi
« Yanıtla #237 : 05 Nisan 2011, 08:23:57 »
ALLAH razý olsun garip hocam, güzel izah ettiniz abim.
Alah sizdende razý olsun hocam.ama "abim" iyidide þu hocayý kullanmasak :)

Emr-i bi'l ma'ruf ve nehy-i anil münker muhakkak beceri iþidir lakin üzerimize de farzdýr. 3-5 kelime biliyorsak bunu anlatmakla mükellefiz.
Bunun farz oluþunun farkýndaysak peygamberi teblið metodunu da öðrenmek ve uygulamak zorunda olduðumuzu bilmeliyiz. Uzaklara gitmeye gerek yok, iþ arkadaþlarý, akrabalar, komþular, mahalle sakinleri var. Bir namazý anlatmak veya tesettürü bir müslümana anlatmak zor olmasa gerek. Bunlarý geçin, geçiþ aþamasý olarak kullanýlabilecek mevzular muhakkakki vardýr.

Gelelim sanala. Genel olarak bakýlan, yorum yapýlan konulara bakýldýðýnda talebin ne olduðu ortaya çýkar. Foruma gelenlerin 5 konu varken baktýklarý 2 konu neyi aradýklarýný gösterir. Ve malesef en fazla uðranýlan yerler muhabbet konularýdýr. Onun haricinde nerde tartýþma varsa birde oralarýn müdavimleri vardýr. Hiçbirþeyi de halledemezler, kýsýr döngü içerisinde dolaþýr durular.

Ve son olarak hep itiraf edilmiþtir; "Aradýðýmýzý, merak ettiðimizi her yerde bulabiliriz ama dostuðu, buradaki muhabbeti bir yerde bulamayýz."  Forumlar daha çok bunlar için vardýr... Yüzde yüz böyledir demiyoruz tabi. Öðrenmek ve öðretmek için gelenlerde var lakin diðer guruba göre azýnlýkta...

Sizin geliþ amacýnýz, arama sebebiniz bu olabilir ama herkes sizin gibi deðil. Kimi muhabbet için forumlarda kimi de benim gibi bulunduðu yerde "ne iþim var" deyip durur...

Kim ne ararsa onu bulurmuþ. Dilerim bizde Hakkýn rýzasý nerde ise oralarý arar buluruz...

elbette hayatýn her alanýnda var hakkýn tavsiyesi.
burada bu vazifenin idrakinde olanýn dýþarýda bunu ihmal etmesi düþünülemez sanýrým.
duanýza bizide katarsanýz amin derim bende :)

Garip abi çok güzel özetlemiþsiniz.Alllah cc. razý olsun.aracýn amacý geçmedði anlarý ALLAH bizlere nasibeylesin.Zira ne niyetle hareket ettiðimizi kalplerimizi bilen yalnýzca Odur.Hesabý görecek olanda o.Bende abla ALLAH razý olsun.Hep diyorum Rabbim beni hakkaten seviyor.sanalda olsa doðruya iletecek insanlarý karþýma çýkardý.Mim abi Ýnsan akabinde sizler.gün gelip gidecek olsakda ardýnzda býraktýklarýnýz silinmeyecek hanelere nasýlsa yazýldý.Rabi rahim ecrini cemali ile þerefyar eylesin.amin..
Geleninde gelmeyeninde caný saðolsun.Bir ablamýz vardý hep derdiki ,NASÝBi olan bu sofradan yer..
belkide zannýnýzýn tersi Rabbimiz bizide seviyorda sizi bizlerin karþýna çýkardý nedersin  :gul:

hepýnýz tesekur ederým ben.ben yazami yorum ben.ne hýset sem.cok sey yazmah istiyorum ben.ama :(.sorf artik ben icin anlam hic yok.hep ayni.kadin erkek.arastirma yapmis.profesor.chat icin.10 yas kiz ismý ýle.50 insan arkadas ýstemis olmak.artik hýc sevmýyor m ben.webý.okuyorm.býde kuran ogren me icin.nicin obur karde.ler gelme dý:(
güzel kardeþim Kur'an öðrenirken bizde dua et olurmu.ALLAHu alem duan geri çevrilmez  :gul:

Çevrimdışı ~AksA~

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teþekkür 4
  • Edeb Ya Hû....
« Yanıtla #238 : 05 Nisan 2011, 12:49:34 »
Hayir dua ve de dilekleriniz icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim..ALLAH razi olsun,Mevlam evladlarimizi salih/a kullarindan eylesin,tatmayanlara da tattirsin insaALLAH..

Konu hakkinda bende biseyler söylemek isterdim fakat kardeslerim o kadar güzel anlatmis ki fazla söze gerek kalmamis...Bakiniz ki  sitenin tasviri de    * BiR GöNüL BaHÇeSi... ÝNÞiRaH.com * seklinde yazilmis..Bu genel olarak böyledir,gönül isidir,nasip isidir nasibi olan ya da nasiblenmek isteyen bir sekilde gelir nasibini alir...Mevlam güzel amaclar icin bu araci kullananlardan eylesin cümlemizi..

Selam ve kalbi dua ile...

Bende

• Ziyaretçi
« Yanıtla #239 : 05 Nisan 2011, 15:04:43 »
Dilnihad nerelerdesin, göremiyoruz seni.