• 29 Mayıs 2020, 05:48:37

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu  (Okunma sayısı 41110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ümit

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 13
  • Ümid etmek bizim neyimize, tek umut ALLAH iken...
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #345 : 09 Ağustos 2011, 10:12:14 »
iþ verildi, omzunda beþ yýldýzlý bir apolet var, görev seni bekliyor! :)
marþ ileri!!! :))

ALLAH razý olsun hocam. Dün yazamadým, telefon hatlarýný kesmiþler 2 köyde telefon yoktu... Maalesef
ALLAH var, problem yok!!

ebu musab

• Ziyaretçi
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #346 : 13 Ağustos 2011, 11:34:06 »
He kayýpým. Seyahatteyim. Denizli, Samsun, Gümüþhane, Trabzon, Adýyaman, ALLAH nasip ederse Konya...
Döndüðümde seyahat anýlarýmý yazarým size. Þimdilik mayalýyorum, dönünce piþirip servis ederim :gul:
yeni bir seyehatname   :hmm: ilginç olur.
siz gelin yeter.
bu arada halid hocam kayýpmý ben mi kaçýrdým..

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #347 : 13 Ağustos 2011, 12:19:49 »
Rabbim gidiþ ve geliþleri hayr eylesin..
Seyahat Name'yi okumadým.."dilerim" kardeþimin paylaþýmlarýyla bu alandaki yazýlarý okumaya baþlamýþ olurum inþaALLAH..

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #348 : 13 Ağustos 2011, 12:29:42 »
bu arada halid hocam kayýpmý ben mi kaçýrdým..

Halid kardeþim firaraaa..
Ve Ra'd kardeþim..
Pusul@ kardeþim..
Mahþer kardeþim..ki bunda benim suçum olma ihtimali olabilir..
Zero..gitit geldi hocasýna çekti.."sustu"..
Tefekkür kardeþim arayý açtý..
Renanet kardeþim uzun süredir yok..ALLAH hayýrlara çýkarsýn..
Her kardeþ ayrý sýzý..

Erkam

• Ziyaretçi
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #349 : 13 Ağustos 2011, 12:46:48 »
Ne kadar doðru bilemiyorum lakin hayat insana beklememeyi öðretiyor. :(

"Ýmamýn öldürülüþü" adlý bir bant tiyatrosu vardý tam 20 yýl önce.

Güney Afrika'da ýrkçý zihniyet tarafýndan öldürülen imam Abdullah Harun'u anlatýyordu.

Orda bir ezgi vardý:

http://umutfm.com/izle.php?id=10615

Beklenilenlere...

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #350 : 14 Ağustos 2011, 12:20:46 »
Ne kadar doðru bilemiyorum lakin hayat insana beklememeyi öðretiyor. :(

Hayatýnýza her giren kiþiyi beklemezsiniz, bekleye(mez)siniz..Beklemeye deðer insan olmalý beklenilen..
Günün birinde geleceðine inanarak beklersiniz .Beklemekten vazgeçmek ondan vazgeçmek olur."Sevdiðim" dediðinizden vazgeçmemek için beklersiniz. Beklediðiniz size gelemeyecek durumdaysa þayet, ozaman da  siz ona gitmeyi beklersiniz..Ama beklersiniz ,sonuçta onunla buluþacaðýnýzý bilerek beklersiniz..Beklemeye deðer insanlar varsa hayatýnýzda deðil bu dünyada ahrette  de beklersiniz..Hak lutfetmiþ sizi cennetine layýk görmüþ ,dünyada beklediðiniz henüz cennete girmemiþse bu sefer onu cennetin kapýsýnda beklersiniz..ALLAH beklediðinizi size getirecek (!) iþte buna inanarak beklersiniz..

Beklemek güzeldir..SABRý öðretir..

Erkam

• Ziyaretçi
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #351 : 14 Ağustos 2011, 13:38:30 »
Beklemeye deðer olmayanlarý beklediðim içindi galiba o cümleleri sarf etmem. Gözümün önüne geldiler :)

Dil ne kadar artýk beklemiyorum, "ne halin varsa gör" desede gönül beklenilmesi gerekenleri bekliyor, bazen ümit olmasa da...

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #352 : 14 Ağustos 2011, 13:41:25 »
selamün aleyküm inþirah ailemin güzel yürekli insanlarý yoklugum fark edildimi bilmiyorum ama 3 aydýr yoktum artýk geldim mekan deðiþikliði yüzünden netimiz yoktu ilk açar açmaz inþiraha baktým tabi yeni temamýz çok güzel olmuþ birde kedicik var gülümsetti beni afacanlardan fýrsat buldukça burdayým artýk :cicek1:
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 63
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #353 : 14 Ağustos 2011, 13:50:33 »
Ve aleyküm Selam..
Hoþ sefa geldin Affe kardeþim
Mekan deðiþikliðiniz hayýrlý olsun..Rabbim hayýrlý insanlarla arkadaþ olmayý ,hayýrlara vesile olmayý nasip etsin size..

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #354 : 14 Ağustos 2011, 14:20:55 »
AMÝN AMÝN içtenlikle amin diyorum insan kardeþim yenibir ortama yeni insanlara alýþmak  çok zor geldi bu sefer bana eee 4 senedir mardin nusaybin ilçesinde körermiþiz  asýlnda baktýðýmda orda hayatýn gerçeklerini öðrenmiþim  daha temkinli davranýyorum insanlar yeni komþularým slm verdiðinde bile içtenlikle alamýyorum slm larýný insanlardan korkar olmuþum güney doðuda kýsacasý alýþacam inþALLAH soðolasýn temenliðin için 
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı Rusenim

• MoR ZaMßaK
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 11
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #355 : 14 Ağustos 2011, 14:53:10 »
AMÝN AMÝN içtenlikle amin diyorum insan kardeþim yenibir ortama yeni insanlara alýþmak  çok zor geldi bu sefer bana eee 4 senedir mardin nusaybin ilçesinde körermiþiz  asýlnda baktýðýmda orda hayatýn gerçeklerini öðrenmiþim  daha temkinli davranýyorum insanlar yeni komþularým slm verdiðinde bile içtenlikle alamýyorum slm larýný insanlardan korkar olmuþum güney doðuda kýsacasý alýþacam inþALLAH soðolasýn temenliðin için 

Þehrime Laf yok : )))

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #356 : 14 Ağustos 2011, 15:00:36 »
þehrim derken mardinimi kasttdin bandýrmayýmý anlamýdým mardine tabiki sözüm yok ama batýya bakarak çok geriden geliyor eðitim yok hastane yok yoksa orasýda ülkemin memleketi haberlerden izlemekle orda yaþamak banbaþka birþey  terördesen  içler acýsý bandýrma çok farklý geldi alýþmam zaman alacak

Çevrimdışı Rusenim

• MoR ZaMßaK
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 11
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #357 : 14 Ağustos 2011, 15:04:48 »
evet mardin dedim.Terör nerde ya mardinde mi terör var ???? neresinde ?

Cenan

• Ziyaretçi
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #358 : 14 Ağustos 2011, 15:10:20 »
Doðuluyu anlamak için doðuyu görmek gerekiyor, empati kurmak gerekiyor...

Bu arada hoþgeldiniz sevgili Affe. Gurbette yaþamak zordur, ALLAH yardýmcýnýz olsun.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
ÝnÞiRaH KaYýP BüRoSu
« Yanıtla #359 : 14 Ağustos 2011, 15:12:13 »
kardeþim ben nusaybindeydim ve eþim 2 sefer yakýn temasla birkere büyük bir kaldýrým taþý yedi kafasýndan 1ay hastanede yattý birde monotflu saldýrýya uðradý daha niceleri eþimin bana anlatmadýðý saldýrýlar geceleri ekip arabasý arkasýndan silah atmalar ben eþimi iþe gönderirken dönene kadar elim yüreðimde beklerdim merkezdede bulunurlardý ama tabi kýrsal bölgelerinde az tehlikeye düþmediler çok þükür kazasýz belasýz  döndük ordan törör vardý tabi herkes gece sýcak yataðýnda yatarken güvenlik güçlerinin sayesinde uyuyorlardý gündüzü baþka mardinin gecesi baþkaydý