• 06 Temmuz 2020, 22:37:33

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Robin Hood  (Okunma sayısı 481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...

  • Ziyaretçi
Robin Hood
« : 21 Nisan 2010, 15:02:32 »13. yüzyýl Ýngiltere’sinde Robin Hood ve arkadaþlarý, yaþadýklarý köydeki yozlaþmanýn karþýsýna dikilmiþ; krala karþý isyana kalkýþarak güçler dengesini sonsuza kadar deðiþtirmiþlerdi. Kimilerince hýrsýz, kimilerince kahraman olarak nitelenen bu mütevazi adam, kendi halkýnýn özgürlük sembolü oldu.

 

Ýsmi henüz konulmayan filmde okçuluk uzmaný olarak da tanýnan Robin Hood’un yaþamýndan bir kesit izleyeceðiz. Kral Richard’ýn ordusunda Fransýzlara karþý hizmet verirken sadece kendi çýkarlarýný düþünen Robin, Nottingham’a gittiðinde despot ruhlu þerifin baskýsý ve aðýr vergilerle inim inim inleyen bir kasabayla karþýlaþýr. Orada Lady Marion (Oscar ödüllü Cate Blanchett) adlý dul bir kadýna aþýk olur. Ancak Lady Marion’ýn, ormanlardan gelen bu adamýn hareketleri ve kimliðiyle ilgili bazý kuþkularý vardýr. Sevdiði kadýnýn kalbini kazanmak ve kasabayý kurtarmak isteyen Robin, kendi yaþam tarzýna uygun insanlardan bir çete kurar. Þerifin adaletsizliðini yok etmek için üst sýnýftan iþbirlikçileri teker teker avlamaya baþlarlar.

 

Ülkeleri on yýllardýr süren savaþtan yýpranýrken, yeni kralýn yetersiz kanunlarýna karþý mücadele veren; içten ve dýþtan gelen tehlikelere göðüs germek zorunda kalan Robin ve adamlarý, hayatlarýnýn en büyük macerasýna yelken açarlar. Bu sýradýþý kahramanlar ve müttefikleri, ülkeyi kanlý bir iç savaþýn içine düþmekten kurtarýp Ýngiltere’ye bir kez daha zaferle döneceklerdir.

Yönetmen
Ridley Scott

Senaryo
Ethan Reiff & Cyrus Voris and Brian Helgeland

Oyuncular
Russell Crowe
Cate Blanchett
William Hurt
Matthew Macfadyen
Mark Strong
Oscar Isaac
Léa Seydoux
Scott Grimes
Kevin Durand
Alan Doyle
Danny Huston and Max von Sydow

Tür
Aksiyon - Macera
Gösterim Tarihi
14 Mayýs 2010 Cuma

,Ülke
ABD

Yýl
2010

...

  • Ziyaretçi
Ynt: Robin Hood
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2010, 15:03:48 »
Russell Crowe bu karakter için biçilmiþ kaftan,heyecan ve merakla bekliyenlerden olucaðým..
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2010, 16:41:38 Gönderen: T@rýk Bin ZÝY@D »