• 11 Temmuz 2020, 09:06:30

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Elm Sokaðýnda Kâbus-A Nightmare On Elm Street  (Okunma sayısı 778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...

• Ziyaretçi
Elm Sokaðýnda Kâbus-A Nightmare On Elm Street
« : 25 Mayıs 2010, 08:28:38 »

Nancy, Kris, Quentin, Jesse ve Dean, hepsi Elm Sokaðýnda yaþamaktadýrlar. Geceleri de hepsi ayný rüyayý görmektedirler: Kýrmýzý-yeþil çizgili kazaðý, korkunç görünümlü yüzünü kýsmen gizleyen fötr þapkasý ve parmaklarýnýn yerinde býçaklar olan bahçývan eldiveniyle, insanýn içini ürperten bir sese sahip o adamý…

Adam onlarý rüyalarýnýn kavisli duvarlarý içinde birer birer dehþete sürükler. Rüyalarda kurallarý o koymaktadýr ve oradan çýkmanýn tek yolu uyanmaktýr.

Ýçlerinden biri vahþi bir þekilde ölünce, çok geçmeden rüyalarýnda olanlarýn gerçekte de yaþandýðýný ve hayatta kalmanýn tek yolunun uyanýk kalmak olduðunu anlarlar. Hayatta kalan dört arkadaþ el ele vererek nasýl bu karanlýk peri masalýnýn bir parçasý olduklarýný ve bu karanlýk adamýn niçin peþlerine düþtüðünü çözmeye çalýþýrlar. Hemen hemen hiç uyumayarak, hedefin neden onlar ve neden þimdi olduðunu, anne babalarýnýn onlardan ne sakladýðýný anlamak için mücadele ederler. 

Geçmiþlerinde gömülü olan þey ödeme zamaný gelmiþ bir borçtur. Gençlerin kendilerini kurtarmak için yapmalarý gereken þey Freddy Krueger’ýn zihnine dalmaktýr ki bu kabuslarýn en dehþet verici olanýdýr.

Yönetmen
Samuel Bayer

Senaryo
Wesley Strick
Eric Heisserer

Oyuncular
Jackie Earle Haley
Kyle Gallner
Rooney Mara
Katie Cassidy
Thomas Dekker
Kellan Lutz
Clancy Brown

Tür
Fantastik - Gerilim - Korku
Görüntü Yönetmeni
Jeff Cutter

Müzik
Steve Jablonsky

Gösterim Tarihi
21 Mayýs 2010 Cuma
Ülke
ABD
Yýl
2010
Sure
95 dakika

« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2010, 08:30:31 Gönderen: Sem@zen »

...

• Ziyaretçi
Ynt: Elm Sokaðýnda Kâbus-A Nightmare On Elm Street
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2010, 08:37:38 »
Kabus geri döndü yani Freddy.. tutmayýn beni

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2010, 09:01:28 »

Bu seri benim uykusuz gecelerim..
Filimi biter, kýz kardeþimin yanýma geliþiyle uyanýrdým..Gecenin bir yarýsý "kalk uyuma...Yaaa sen nasýl uyuyorsun.." mýzýltýlarý...
Artýk korku filmleri benim için filim hilelerini "anlama" çabasý...

Yaþasýn KOMEDÝÝÝÝÝ...

Ukde...

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2010, 03:12:24 »
Bir, iki, üç, dört..kapýyý ört...filmde ki meþhur tekerleme bölümünden...benim tercihim olmazda, eþim dolayýsýyla izlenen film  :heheheh: