• 26 Mayıs 2019, 16:14:56

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?  (Okunma sayısı 822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

insan

 • Ziyaretçi
Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?
« : 10 Haziran 2010, 20:11:00 »

Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?Timsahla filin dillere destan evliliğini duymuşsunuzdur belki. İki sevgili evlendikten sonra, birbirlerine kendileri için “en değerli” olanı verme yarışına girerler. Timsah gölden en güzel balıkları çıkarıp sevgilisi file ikram eder. Fil de pek sevdiği yeşil yapraklarının en tazelerinden çırpıp sevgilisinin önüne atar. Fakat sonuç hüsrandır. Otçul olan fil için balıklar, etçil timsah için de tazecik yapraklar hiç de değerli değildir. Çift, sonunda anlar ki, herkesin kendisi için “en değerli” olanı vermesi iyi niyetli ancak teknik olarak yanlış bir davranıştır; hem iyi niyetli hem de teknik olarak doğru davranış eşi için “en değerli” olanı vermektir. Sonuç olarak, fil timsaha hortumuyla tuttuğu ve zaten yemeyeceği balıkları, timsah da gölün dibinden kopardığı ve zaten sevmediği tazecik yosunları vermeye başlar. Mutlu olurlar; çünkü birbirlerini anlamaya vakit ayırmışlardır. İkisi de “Ben elimden geleni yapıyorum ya!” savunmasına girmemiştir.

Bu kısa meseli yabana atmayın. En az fil ve timsah kadar yabancıyız birbirimize.
Erkeklerin kadınların ne istediği konusunda teknik ve detaylı çalışmalara ihtiyacı var.
Kadınların da hiç şüphesiz erkeklerin ne istediği üzerine kafa yormaları gerekiyor.

Evlilik terapistlerinin kendilerine boynu bükük gelen çiftlere hatırlattığı detayı bir de burada hatırlayalım: “Kötü olan siz değilsiniz; kötü olan ilişkiniz.”
Yani, iyi insanlar da olsanız kötü bir ilişki kurabilirsiniz. Kötü bir ilişki içinde de olsanız, hâlâ iyi birer insan olmanız mümkündür. Böylece çiftlerin biraz olsun başları omuzlarının üzerinden uzaklaşır, biraz daha ümitle bakarlar soruna.

Evlilik terapistlerine hak verin, kendinize de fırsat tanıyın: Doğrudur; iyi bir ilişkinin iyi bir insan olmaktan fazla şartları vardır. Evlendiğimiz gün, ilk çocuğumuz doğmuştur aslında; ilişkimiz. İlk günler heyecanla ve mutlulukla karşılarız onu; ondan sonra ne yapacağımızı düşünmeyiz bile. Sonra bakarız ki, ilişkimiz konuşmayı bilmiyormuş.
Aylar sonra emeklemeye başladığını, paytak yürüdüğünü fark ederiz. Sonra biz onu çocuğumuz bilip besledikçe ayağa kalkar, yürümeye başlar. Fakat çoğu kez ilişkimizin ilk çocuğumuz olduğunu aklımıza bile getirmeyiz; onu doğduğu gün aç bırakırız, kendi kendine beslenebileceğini, tek başına yürüyüp ayağa kalkabileceğini düşünürüz.
Duruma göre, ilk çocuğumuzu doğar doğmaz inkâr edip cami kapısına ya da karakol önüne bile terk edebiliriz. İlk çığlıklarını attığında, kolayca boşanır, boşanmasak bile onu gayrimeşru bir çocuk gibi istemeye istemeye büyütürüz. İki “iyi” insan olarak “kötü” bir ilişkinin uçlarına yerleştiririz kendimizi. İlişkimiz de ilk fırsatını bulduğunda evden kaçıverir.

Gelin, işin bir ucundan tutalım.
Bugüne kadar hiçbir erkeğin tam anlamıyla cevap bulamadığı “Kadınlar ne ister?” bilmecesinden çözebildiklerimizi paylaşalım.
Yüzükoyun yatan, ortalıkta aç sefil dolaşan ilişkimizi ayağa kaldıralım, eve çağıralım. Bunun yolu da fil olarak timsahın ne istediğini bulmamızdan geçiyor. İlişkinin öbür ucundaki kadına “iyi” davranalım. Buna göre, bu yazıyı, erkekseniz bir keşif merakıyla; kadınsanız bulmacanın hiç şüphesiz eksik kalacak kısımlarını tamamlamak üzere okuyun.

Kadınların en çok istediği şey sözdür.
Her erkeğin iki dudağı arasında olan sözü ister kadınlar. Konuşulsun isterler kendileriyle. Konuşmaları dinlensin isterler. Buna göre, ilk yapacağınız iş televizyonu kapatmak olsun. Koltuklarınızı birbirinize çevirin. Yüz yüze bakın, göz göze gelin.
Eşinizin gözünün içine baktığınızda tam da gözbebeğinin ortasında kendinizi göreceksiniz. Gözlerinin içine odaklandığınızda, sanki hep orada ağırlanıyormuş gibi hissedeceksiniz, eşinizin gözüne çoktan girdiğinizi fark edeceksiniz. Ancak bunun ona gözünüz gibi bakmaktan geçtiğini de gözlerinizle göreceksiniz.

Hazır göz göze gelmişken, eşinizin en son neler yaşadığını, yaşadıklarından ne hissettiğini anlamaya çalışın. Bu, kadınların en çok sevdiği empatinin ilk egzersizidir ve başarısızlığa uğrama ihtimaliniz neredeyse sıfırdır.

Sık sık eşinize onunla birlikte olmaktan memnun olduğunuzu, onu takdir ettiğinizi ve yaptıklarına hayran olduğunuzu söyleyin.
(Bu tavsiyelerin, basmakalıp şeyler olduğunu düşünenlerdenseniz, 24 saatinizi kesintisiz kucaktan hiç inmeyen bir bebekle geçirmeyi deneyin; kadınların ne kadar hayran olunası, takdir edilesi, memnun olunası işler yaptığını dehşetle fark edeceksiniz.)

Çok küçük ve sıradan işlerde bile, daracık zamanlarda bile, eşinizin ilgilerine ve tercihlerine önem gösterin.
Mesela, yürüyüş yaparken ya da arabayla evinize dönerken birkaç yol alternatifiniz varsa, eşinize hangi yolu tercih ettiğini sormanız, onu mutlu edecek, onun kalbine giden yolu genişletecektir.

Kadınların ne istediğini erkeklerin hemen anlaması zordur; zaten bunun için bir ömür boyu vaktimiz vardır. Fakat erkeklerin de kadınlar tarafından anlaşılmadığı durumlar seyrek değildir. Görünen o ki, erkeğe de kadına da “ev ödevi” düşüyor.

Senai DemirciÇevrimdışı ~AksA~

 • YöNeTiCi
 • TaLiP
 • *****
 • İleti: 444
 • Teşekkür 4
 • Edeb Ya Hû....
Ynt: Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2010, 20:40:18 »
Bastan sona kadar keyifle okudum bu yaziyi..Yazarini görünce sasirmadim zaten...

Bence evli,bekar farketmez her bireyin okuyup biseyler almasi gereken bir yazi..Basmakalip sözler diye cogu zaman önemsenmese de :)

Mevlam yuvalarimizi cennet bahcelerinden birer bahce eylesin..

ALLAH razi olsun kardesim..

Çevrimdışı __MiM__

 • __HiÇ__
 • *****
 • İleti: 9638
 • Teşekkür 51
Ynt: Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2010, 01:03:40 »
hiç edebiyat falan yapmayacağım. kıssadan ve kestirmeden gideyim mi?
erkek, evine yorgun argın gelince şööle dırdırsız, zırzırsız, sakin ve asude bir dinginlik ister. karısının sessiz sedasız çayını getirip, sırtının okşanmasını ister...
kadın mı, o da... beyi eve gelirken, eli dolu file, bol miktar para, sık sık "hadi gezmelere gidelim karıcığım" tripleri, falan filan...
aboo, çok mu zalim biriyim neyimdir ben yav!
ALLAH muhafaza, bizim mutfak müdürü bu yazdıklarımı duysa, okusa, bize türkiyeyi terketmek mucip hale gelir ki, yandı gülüm keten helva! :yihu:
yok, yok... saçmaladığımı biliyorum elbette, de...
yalnız çok haksız sayıldığımı da pek zannetmem!
çünkü, bu yazdıklarım cidden dinini, diyanetini bilen, şuurlu, bilinçli mü'min kardeşlerim için geçerli bir öngörü değilse de, toplumun önemli bir kısmının bu doğrultuda bir hayat sürdüklerini, böyle bir zihni altyapıya sahip olduklarını ne yazık ki, kabul etmek durumundayız. size öyle değil mi diye sormayacağım. çünkü öyledir! :)

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

insan

 • Ziyaretçi
Ynt: Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2010, 01:24:52 »

Erkeğin ne istediği belli..

erkek, evine yorgun argın gelince şööle dırdırsız, zırzırsız, sakin ve asude bir dinginlik ister. karısının sessiz sedasız çayını getirip, sırtının okşanmasını ister...


Kıssa, öz..
Biliyor ne istedigini..
Kadına sor ne istiyorsun diye..
...............
Cevap yok..

Kadın bilmezki ne istediğini..!
Değişkendir istekleri çünkü..
Zamana, yerine, gününe göre değişir istekleri...

Ve Tanrı kadını yaratı, diye bir söz var..
Evet , ALLAH kadını yatarttı ve kadının ilk "isteğiyle" filim başladı..
Bir elma yemek istedi..:)))


Çevrimdışı __MiM__

 • __HiÇ__
 • *****
 • İleti: 9638
 • Teşekkür 51
Ynt: Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2010, 01:27:50 »

Bir elma yemek istedi..:)))

neler isteyebileceğini düşünebilmek için! :)

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

insan

 • Ziyaretçi
Ynt: Kadınlar ne ister, erkekler ne anlar?
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2010, 01:34:41 »

neler isteyebileceğini düşünebilmek için! :)

Öhööö...
 Tamam abisi ,ANLADIK..


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40