• 29 Mart 2020, 00:33:21

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Geleceðin Cihazý...  (Okunma sayısı 503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...

  • Ziyaretçi
Geleceðin Cihazý...
« : 22 Haziran 2010, 13:40:36 »
Japon araþtýrmacýlar, insanlarýn yakýn bir gelecekte sevdiklerinin üç boyutlu minik bir kopyasýný büro masalarýnýn üstünde ya da avuçlarýnýn içinde görebileceklerini belirtti.

Japon Ulusal Biliþim ve Ýletiþim Teknolojileri Enstitüsünden araþtýrmacý Shunsuke Yoshida, çalýþmalarýnýn nihai amacýnýn, insanda "minik bir kiþiyi" elinde tutuyormuþ duygusu yaratmak olduðunu belirterek, þu anda yüzlerinden üçünde, bir sahneyi ya da bir kiþiyi suratýndan, soldan veya saðdan gösteren bir "ekranlý küp" üzerinde çalýþtýklarýný kaydetti.


"Bugün büro masanýzýn üzerine eþinizin gülümseyen fotoðrafýný koyabilirsiniz, yarýn ise onu bir küpün içinde kahkaha atarken, hem de profilden görebilirsiniz" diyen Yoshida, þu anda bu geleceðin cihazýnýn görüntüyü üç boyutlu olarak pek net gösteremediðini, ancak hedeflerinin hareketli bir sahneyi gerçek anlamda optik yanýlsamaya yol açacak çözünürlükte göstermek olduðunu belirtti.


Japon araþtýrmacýlar, insanlarýn bir sevdiklerinin minyatür bir kopyasýný önlerinde gösterecek ve altý yüzünde net bir görüntü oluþturabilecek bir küp yaratma hedeflerine üç yýl içinde ulaþmayý umuyor.
There are no comments for this topic. Do you want to be the first?