• 18 Eylül 2019, 20:31:38

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Esrarı Çözülememiş Yaratıklar  (Okunma sayısı 997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ümit

  • TaLiP
  • **
  • İleti: 213
  • Teşekkür 13
  • Ümid etmek bizim neyimize, tek umut ALLAH iken...
Esrarı Çözülememiş Yaratıklar
« : 07 Temmuz 2010, 14:22:49 »
Esrarı Çözülememiş Yaratıklar


Chupacabra
Kan emici bir yaratık olan chupacabra Latin Büyükayağı olarak da biliniyor. İlk kez 1995 yılının Mart ayında Porto Riko'da ortaya çıktı.

Kocaayak
Çok kıllı insana benzeyen bir yaratık olarak tarif edilen büyükayaklarla ilgili yüzlerce ihbar geldi. Yabani insan da denilen bu canavarın Kuzey Amerika menşeyli olduğu öne sürülüyor. Ancak bu yaratığın varlığına dair kesin bir kanıt bulunamadı.

Yeti
Yetiler oldukça büyük kıllı beyaz yaratıklar olarak tarif ediliyor. Himalayalarda, Nepal ve Tibet'te yaşadığına inanılan bu canavar bir nevi büyükayağın beyaz versiyonu olarak da tanımlanabilir. Ancak bu yaratık da henüz mitolojik bir öğe olmaktan çıkamadı ve kanlı canlı yakalanamadı.

Loch Ness gölü canavarı

İskoçya'daki Loch Ness gölünde yaşadığına inanılan ve bir nevi göl dinozoru olduğu iddia edilen bu yaratıkla ilgi yıllardır çok sayıda araştırma yapıldı. Hayvanın varlığıyla ailgili ilk ihbar 1933 yılında yapıldı. Yılan kafalı uzun vücutlu bir canavar olduğu iddia edilen Loch Ness sakinine Nessie deniyor. Son iddia ise uzaydan çekilen fotoğraflara ortaya çıkan bu görüntünün Loch Ness gölü canavarı olduğu belitildi

Jersey şeytanı
Tanımlanamayan gizemli hayvanlar kategorisi içnide yer alan Jersey şeytanı, ince kanatlı ve koyun başlı bir tür olarak tarif ediliyor. New Jersey'nin güneyindeki Pine Barrens'ta yaşadığına inanılıyor. New Jersey'de o kadar popüler bir yaratık ki şehrin hokey takımına da Jersey Şeytanları deniyor.

Yowie - Yowie

Tuhaf biçimsiz, kertenkeleyle karınca arasında bir yaratık. Kırmızı gözlere ve yılanlardaki gibi büyük dişlere sahip.
Aliens (Uzaylılar)
Bu dünyadan olmadığına inanılan yaratıklar için bu terim kullanılıyor. Uzaydan geldiğine inanılan bu yaratıklar genelde tarif edilemiyor ve haklarında hiçbir şey bilinmiyor. Varlıkları da kanıtlanamıyor.
Yeni "yaratık"
Şimdilerde bir "yaratıktan" daha söz ediliyor. Bu yaratık Meksika'da 2007'de bir çiftçi tarafından bulundu ve öldürüldü. Cansız bedeni incelendikçe tuhaflıklar birbirini izledi. Kimine göre uzaylı, kimine göre henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü. Bilim adamları ise "DNA'sı yok" diye şaşkın.İşçi Francisco Garcia:"Yaşayan ikinci bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı" dedi.Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip bu yaratığın; aynı zamanda kafatası yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha yüksek zeka seviyesine sahip olduğu düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla da insana benzediği iddia ediliyor.
ALLAH var, problem yok!!

insan

  • Ziyaretçi
Ynt: Esrarı Çözülememiş Yaratıklar
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2010, 01:35:57 »
Hani Van Gölü Canavarı ???

Olmadı şimdi !
Bizim canavarımızın nesi eksik ki burda söz edilmemiş..


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40