• 18 Eylül 2019, 20:41:52

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Bu Hayaletler Gerçek mi?  (Okunma sayısı 1048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ümit

  • TaLiP
  • **
  • İleti: 213
  • Teşekkür 13
  • Ümid etmek bizim neyimize, tek umut ALLAH iken...
Bu Hayaletler Gerçek mi?
« : 07 Temmuz 2010, 16:04:17 »
Bu Hayaletler Gerçek mi?


İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre uzmanlar en ünlü hayalet fotoğraflarını değerlendirdi ve hepsini bir bir çürüttü.

İskoç kalesinde çekilen bu fotoğrafta esrarengiz kostümlü kadını görenler, bunun hayalet olduğunu öne sürdü. Fotoğrafta parmaklıklı pencerede bir kadın görülüyor ancak uzmanlar bunun dijital bir sahtekarlık olduğunu ortaya çıkardı.
Ağaçlıktaki hayalet... Aslında bu fotoğraf muhtemelen gölgeler, yapraklar ve dalların karışımından oluşan bir yanılmadan başka bir şey değil...
Bir çiftin yanında görünen karaltı... Ama bir açıklaması var... Bu fotoğraf normalden uzun süreli pozlanmış... O sırada oradan geçen bir kişi hareketli olduğun için bir karaltı şeklinde çıkmış...Denizdeki hayalet... Suyun üzerinde gizemli, başında kukuletalı bir adam var gibi... Uzmanlar ise bunun kayanın üzerindeki çeltikten kaynaklanan bir yanılma olduğunu söylüyorlar.
Otomobil aynasındaki hayalet... Fotoğrafçı otomobilin yakınlarında kimse olmadığını söylüyor. Şüpheci uzmanlar bunun dijital sahtekarlık olduğu görüşünde.
Bu Hayaletler Gerçek Mi?İki gencin arkasında bir yüz belirmiş... Uzman tahmini ise bu da bir göz yanılması...
Geçen yıl Ankara'da çekilen bu fotoğraf İngiltere'nin Daily Mail gazetesinde hayret veren hayalet fotoğrafları arasında gösterilmiş. Camideki kalabalığın üzerinde bir melek figürünün göründüğünü iddia ediliyor.Bu fotoğraf ise tam 22 yıl önce çekilmiş. Fotoğrafı çekenin sağ tarafında görünen siluetin fotoğrafa nasıl girdiği halen bilinmiyor. Fotoğrafın sağında beyaz uzun bir paltonun kolunu görünüyor.1998 yılında İngiltere'yi ziyaret eden Amerikalı bir turist tarafından çekilen bu fotoğrafa halkın büyük bir bölümü inanıyor. Edinburgh bölgesinde yaşayanların neredeyse yüzde 10'unun hayaletlerle ilgili bir deneyimi varmış.Edinburgh Kalesi'ndeki II'inci Charles'ın portresinin çekildiği bu fotoğrafta fotoğrafçı Kral'ın kolunda bir kadın figürü olduğuna inanıyor.Colin Foster adlı bir tatilci tarafından çekilen bu fotoğrafta, çitlerin hemen önünde ayakta duran bir erkeğe benzeyen silueti inceleyen uzmanlar, fotoğrafta herhangi bir değişiklik yapılmadığını öne sürüyor.Bu hareketli fotoğrafta ise sarışın kadının saçlarını savurduğu anda saçlarının bir insan yüzü oluşturduğu iddiası var.Bu görüntülerdekiler insanoğlunun her zaman ilgisini çeken hayaletler mi?

ALLAH var, problem yok!!


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?
 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40