• 06 Nisan 2020, 18:15:01

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: eLVEdA  (Okunma sayısı 716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MaHÞeR

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2
eLVEdA
« : 30 Ağustos 2010, 00:25:33 »
    Ah gidiyor iþte.ne kadar hoþnut edebildik seni.Rahmetn saðnak saðnak yaðdýðý þu mübarek günlerde ne kadar yüreðimizi açabildik rahmet damlalarýna. Yoksa þemsiyemi kaldýrdýk akan rahmete .Kuran ayýnda kaç tane hatim okuyabildik. kur aný bir kere daha anlayabilmek için kaç defa meal okuduk.Kaçýncý meal tekrarýmýzý yineledik.
  Yoksa , yoksa , kuraný kýlýftan çýkarýp beyin kýlýfýnýn içinemi hapsetik.orjinal harflerini arabca ile okurken,denileni anlayýp ta yüreðimiz kaç kere titredi.
    Kuraný kerimi okurken ona bakmanýn bile sevap olduðunun hikmetini hiç düþündükmü acaba.evet ona bakmak sevap. bakarak öðrenme metodlarý var. normal öðrenmenin çok çok üstünde öðretiyor bilgiyi.hafýza baktýðý yazýyý resim gibi kopyalýyor beyne. onun içinde olabilir belki diyorum bakmanýn sevabýnýn hikmeti.
   gözün nurlanmasý da bu yüzden olabilir. O yüce kelama her baktýðýnda kelamýn büyüklüðü kelam sahibinin büyüklüðünü hatýrlatýp yüreðe bir büyük muhabbet tohumuda ekebilir. tabi bunlar benim algýladýklarým. algýlayamadýðým pek çok hikmeti içerisnde zerre i misgaldir bunlar. ama ne kadarda olsa kuranýn indirliþinin 1400. yýlýnýn kutlandýðý bu yýlda bir kez daha yeni indirliyormuþ gibi gönlümüze nakþemeye çalýþalým
    . son on güne girÝyoruz artýk.Kkadir gecesinin her an olabileceði son on gün. Ýtikafa çekilmek gibi bir sünneti yerine getirmeyi de düþünebiliriz. aramýzda itkafa girecek olan varsa özeL dua istiyorum. itikaf öyle ki istediðimi almadan avucumu kapamam  demesidir KULUN .Ýstiyorum Yarabbi seni istiyorum. gönlüme dolmaný istiyorum. Yüreðimi aþkýnýn yakmasýný istiyorum. her namazda aþýklarýn birbirni arzu emesi gibi seni arzulamak istiyorum.sana yanmak sana kanmak istiyorum. bu mahþere kulum dediklerinin zümresine katmaný istiyorum.
   elveda þehrü ramazan. gönlüme girmeden gitme ne
olur.bol inen rahmetinin altýnda o kadar çok yýkanayým ki ,gelecek seneye kadar ýslaðým kurumasýn. gönlüme öyle girki seneye ramazana kadar seni gönlümde saklayayaým
 MAHÞER

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
Ynt: eLVEdA
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2010, 02:11:50 »
teþekkürler güzel kýzým. güzel bir veda yazýsýydý doðrusu. gerçi baþlýðý görünce bayaðý bir korkuttun beni ya, okuyunca rahatladý içim! :)

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı ~AksA~

• YöNeTiCi
  • TaLiP
  • Teþekkür 4
  • Edeb Ya Hû....
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2010, 02:14:04 »
Ne kadar güzel cümlelere dökmüssünüz yüreginizdeki yakarislarinizi...

Cani gönülden amin diyorum...Gönlünüze bereket...

Çevrimdışı Rusenim

• MoR ZaMßaK
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 11
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2010, 18:07:23 »
 :arkadas: :Yüreðine bereket can ... Yüreðinin güzellikleri dökülmüþ bir bir ... :gul: :gul:

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2010, 04:15:29 »

bol inen rahmetinin altýnda o kadar çok yýkanayým ki ,gelecek seneye kadar ýslaðým kurumasýn. gönlüme öyle girki seneye ramazana kadar seni gönlümde saklayayaým

Seneye RAmazan'a kadar sabitsin yani Mahþer kardeþim...:))Çok hoþ, sýcacýk bir temenni...:))
AMÝNnn... inþaALLAH..

Rabbim Ramazan da "eðer edine bildiysek tabi" edindiðimiz kulluk bilinci ve ibadet sadakatini ,Ramazansýz geçireceðimiz 11 ayda da yaþama terbiyesi nasip etsin cümlemize..
Ramazan'ý ihya etmek na/mümkün..Ramazan'ýn ihya ettiði kullarýndan eyle bizi..

Seneye geliþinde olmama ihtimaline mukabil ELVEDA Ya Þehri RAMAZAN..

Çevrimdışı kasým

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2010, 11:45:59 »
Baþlýðý görünce :)...
Ellerinize saðlýk.

Netten okuduðum kadarýyla itikaf pekte kolay bir ibadet deðil.
Gerçekten bu sünneti yerine getiren varmýdýr?