• 28 Mart 2020, 22:59:01

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Leica S2 System  (Okunma sayısı 627 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teþekkür 51
Leica S2 System
« : 24 Kasım 2009, 22:04:35 »
Leica S2 dijital SLR fotoðraf makinesi : Profesyonel fotoðrafçýlarýn beklentilerine ve taleplerine cevap veren Leica Camera AG firmasý profesyonel fotoðrafseverlere yönelik bir modeli olan yeni Leica S2 dijital SLR sistem kamerasýný Almanya'nýn Köln kentindeki Photokina Fuarý'nda tanýtýyor. Bu modelle birlikte "Made in Solms" olarak adlandýrýlan yeni bir sistem konsepti geliþtirilmiþ. Bu fotoðraf makinesi konseptinin geliþtirilmesi sürecinin tüm aþamalarýnda tanýnmýþ profesyonel fotoðrafçýlarýn deneyimlerinden yararlanýlmýþ. Ve sonuç olarak ortaya, en hýzlý ve yüksek çözünürlükte çalýþma imkâný sunacak þekilde özel olarak tasarlanmýþ bir sistem çýkmýþ.
Leica S2 - 37 megapiksel CCD sensör
Sýfýrdan tasarlanan bu yeni Alman modeli fotoðraf makinesi diðer çoðu profesyonel dijital sistemlerin aksine çýðýr açacak nitelikte. Çünkü bu sistemde konvansiyonel orta format veya 35 mm platformu kullanýlmamýþ. LEICA S2 dijital SLR fotoðraf makinesi 35 mm formatýný aþan bir sensör boyutuna ve profesyonel sistemlerin saðladýðý pek çok avantajlara sahip. Nefes kesen bir çözünürlük seviyesi sunan 37 megapiksellik yeni CCD görüntü sensörü birkaç sene süresince profesyonel sektörde en üst seviyeleri iþgal edecek görüntüler sunuyor. Bu sistem, özellikle, piksel konusunda sensörün performansýný arttýran yeni standartlarý getiren objektifleriyle dikkat çekiyor. Pikseller bu sistemde 35 mm bir sensöre kýyasla %56 daha geniþ bir alana daðýtýlmýþ.
Leica S2 Gövde
Kameranýn kompakt tasarýmý ve kullanýþlý metal gövdesi diðer farklý üretici firmalarýn rekabetçi ürünlerinden daha küçük bir yapý sergiliyor. Ergonomik ve kullanýmý keyif veren bu yapýsýyla Leica S2 dijital fotoðraf makinesi profesyonel fotoðrafçýlarýn favori modeli olma iddiasý taþýyor.
MAESTRO görüntü iþlemci teknolojisi
Leica S2 dijital SLR kamera süper modern yenilikçi görüntü iþleme teknolojisi ile iki kat daha hýzlý bir model. Leica'nýn "MAESTRO" görüntü iþlemcisi Fujitsu tarafýndan LEICA S2 dijital kamera için özel olarak geliþtirilmiþ. MAESTRO görüntü iþlemcisi objektiflerin, güncellemelerin ve sensörünün maksimum düzeyde çalýþmasýný saðlýyor.


Optik vizör
Kameranýn sensör boyutlarýna raðmen son derce kompakt ölçülerdeki gövdesi toz ve kir taneciklerine karþý tamamen koruma altýna alýnmýþ. Bu sýnýftaki bir kameraya göre özel biçimde hassas ve hýzlý otomatik netleme sistemine sahip olan LEICA S2 dijital SLR fotoðraf makinesi geniþ ve aydýnlýk vizörü ile fotoðraf çekimlerinde kadraj oluþturma iþlemini kolaylaþtýrýyor.Leica S2 lens sistemi
Bu formatýn beklentilerine göre özel olarak tasarlanmýþ olan yeni objektifler sunduklarý benzersiz bir görüntü kalitesi ile fotoðraf makinesi sektörüne yeni standartlar getiriyor. Leica S2 dijital SLR kameranýn objektif sistemi profesyonel fotoðrafseverlerin beklentilerini karþýlýyor.
Leica S ojektifler
Leica S objektifler tutarlý yüksek görüntü kaliteleri ile yakýn plandan sonsuz mesafeye kadar görüntülerin köþe kýsýmlarýnda dahi performanslarý ile dikkat çekiyorlar. Geniþ diyafram açýlýklarýnda dahi maksimum kontrast, yüksek çözünürlük ve zengin detaylara sahip renk sunumlarý elde ediliyor.Leica S-2 sistemi
LEICA S2 dijital sistem fotoðraf makinesinin kullanýmý özellikle kolay ve ayar seçenekleri son derece sezgisel bir þekilde gerçekleþtirilebiliyor. Ergonomik olarak tasarlanan Leica S2 kullanýcýnýn eline rahat ve kolay bir biçimde oturuyor.
S2 Leica Sistem fotoðraf makineleri
Leica Camera AG en büyük hisse sahiplerinden olan Dr. Andreas Kaufmann ile yeni bir çýðýr açýyor. Leica, yüksek seviyede geliþtirilmiþ dijital teknolojiyi Leica'nýn optik, mekanik ve optimum görüntü klasik deðerleriyle bir araya getirerek dijital teknoloji alanýnda bir kuantum sýçramasý yapmýþ durumda. Bu geliþmelerin sonucunda Leica S2 gibi profesyonel fotoðrafseverlerin tüm beklentilerine cevap verebilen bir model ortaya çýkmýþ durumda. LEICA S sistemi Leica'nýn gelecekteki ürünlerinin teknolojik trendini belirlerken Leica Camera AG'nin ürün fikirlerinin de geleceðe yönelik yolunu açýyor.


Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teþekkür 51
Ynt: Leica S2 System
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2009, 22:13:39 »
bu makine sanýrým þu an dünya üzerinde megapixel çözünürlük olarak en yüksek olaný. nikon ve sony gibi dev firmalarýn çýkarabildiði en yükseði henüz 25 mp büyüklüðünde...

Lecia ise bir alman firmasý ve týpký otomobilde olduðu gibi bu sahada da kalitesiyle sanýrým en büyük rakiplerine nal toplatacak müthiþ bir teknolojiye sahip.

size þunu rahatlýkla söyleyebilirim, bugüne kadar fotoðraf makinelerinin en meþhuru ve marka deðeri en yüksek olaný nikon'du... bu dev firmanýn çýkardýðý ürünler otomobilde mercedes'e kýyas edilirdi. doðru, nikon makineler otomobillerin mercedesi olabilir... Ama, Lecia için bu durumda ferrari benzetmesi yapmamýz gerekecektir.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

bilgiresidence

  • Ziyaretçi
Ynt: Leica S2 System
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2009, 08:13:41 »
Alıntı
Ama, Lecia için bu durumda ferrari benzetmesi yapmamýz gerekecektir.

 ;)