• 17 Şubat 2019, 16:23:36

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Leica S2 System  (Okunma sayısı 573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teşekkür 51
Leica S2 System
« : 24 Kasım 2009, 22:04:35 »
Leica S2 dijital SLR fotoğraf makinesi : Profesyonel fotoğrafçıların beklentilerine ve taleplerine cevap veren Leica Camera AG firması profesyonel fotoğrafseverlere yönelik bir modeli olan yeni Leica S2 dijital SLR sistem kamerasını Almanya'nın Köln kentindeki Photokina Fuarı'nda tanıtıyor. Bu modelle birlikte "Made in Solms" olarak adlandırılan yeni bir sistem konsepti geliştirilmiş. Bu fotoğraf makinesi konseptinin geliştirilmesi sürecinin tüm aşamalarında tanınmış profesyonel fotoğrafçıların deneyimlerinden yararlanılmış. Ve sonuç olarak ortaya, en hızlı ve yüksek çözünürlükte çalışma imkânı sunacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir sistem çıkmış.
Leica S2 - 37 megapiksel CCD sensör
Sıfırdan tasarlanan bu yeni Alman modeli fotoğraf makinesi diğer çoğu profesyonel dijital sistemlerin aksine çığır açacak nitelikte. Çünkü bu sistemde konvansiyonel orta format veya 35 mm platformu kullanılmamış. LEICA S2 dijital SLR fotoğraf makinesi 35 mm formatını aşan bir sensör boyutuna ve profesyonel sistemlerin sağladığı pek çok avantajlara sahip. Nefes kesen bir çözünürlük seviyesi sunan 37 megapiksellik yeni CCD görüntü sensörü birkaç sene süresince profesyonel sektörde en üst seviyeleri işgal edecek görüntüler sunuyor. Bu sistem, özellikle, piksel konusunda sensörün performansını arttıran yeni standartları getiren objektifleriyle dikkat çekiyor. Pikseller bu sistemde 35 mm bir sensöre kıyasla %56 daha geniş bir alana dağıtılmış.
Leica S2 Gövde
Kameranın kompakt tasarımı ve kullanışlı metal gövdesi diğer farklı üretici firmaların rekabetçi ürünlerinden daha küçük bir yapı sergiliyor. Ergonomik ve kullanımı keyif veren bu yapısıyla Leica S2 dijital fotoğraf makinesi profesyonel fotoğrafçıların favori modeli olma iddiası taşıyor.
MAESTRO görüntü işlemci teknolojisi
Leica S2 dijital SLR kamera süper modern yenilikçi görüntü işleme teknolojisi ile iki kat daha hızlı bir model. Leica'nın "MAESTRO" görüntü işlemcisi Fujitsu tarafından LEICA S2 dijital kamera için özel olarak geliştirilmiş. MAESTRO görüntü işlemcisi objektiflerin, güncellemelerin ve sensörünün maksimum düzeyde çalışmasını sağlıyor.


Optik vizör
Kameranın sensör boyutlarına rağmen son derce kompakt ölçülerdeki gövdesi toz ve kir taneciklerine karşı tamamen koruma altına alınmış. Bu sınıftaki bir kameraya göre özel biçimde hassas ve hızlı otomatik netleme sistemine sahip olan LEICA S2 dijital SLR fotoğraf makinesi geniş ve aydınlık vizörü ile fotoğraf çekimlerinde kadraj oluşturma işlemini kolaylaştırıyor.Leica S2 lens sistemi
Bu formatın beklentilerine göre özel olarak tasarlanmış olan yeni objektifler sundukları benzersiz bir görüntü kalitesi ile fotoğraf makinesi sektörüne yeni standartlar getiriyor. Leica S2 dijital SLR kameranın objektif sistemi profesyonel fotoğrafseverlerin beklentilerini karşılıyor.
Leica S ojektifler
Leica S objektifler tutarlı yüksek görüntü kaliteleri ile yakın plandan sonsuz mesafeye kadar görüntülerin köşe kısımlarında dahi performansları ile dikkat çekiyorlar. Geniş diyafram açılıklarında dahi maksimum kontrast, yüksek çözünürlük ve zengin detaylara sahip renk sunumları elde ediliyor.Leica S-2 sistemi
LEICA S2 dijital sistem fotoğraf makinesinin kullanımı özellikle kolay ve ayar seçenekleri son derece sezgisel bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ergonomik olarak tasarlanan Leica S2 kullanıcının eline rahat ve kolay bir biçimde oturuyor.
S2 Leica Sistem fotoğraf makineleri
Leica Camera AG en büyük hisse sahiplerinden olan Dr. Andreas Kaufmann ile yeni bir çığır açıyor. Leica, yüksek seviyede geliştirilmiş dijital teknolojiyi Leica'nın optik, mekanik ve optimum görüntü klasik değerleriyle bir araya getirerek dijital teknoloji alanında bir kuantum sıçraması yapmış durumda. Bu gelişmelerin sonucunda Leica S2 gibi profesyonel fotoğrafseverlerin tüm beklentilerine cevap verebilen bir model ortaya çıkmış durumda. LEICA S sistemi Leica'nın gelecekteki ürünlerinin teknolojik trendini belirlerken Leica Camera AG'nin ürün fikirlerinin de geleceğe yönelik yolunu açıyor.


Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teşekkür 51
Ynt: Leica S2 System
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2009, 22:13:39 »
bu makine sanırım şu an dünya üzerinde megapixel çözünürlük olarak en yüksek olanı. nikon ve sony gibi dev firmaların çıkarabildiği en yükseği henüz 25 mp büyüklüğünde...

Lecia ise bir alman firması ve tıpkı otomobilde olduğu gibi bu sahada da kalitesiyle sanırım en büyük rakiplerine nal toplatacak müthiş bir teknolojiye sahip.

size şunu rahatlıkla söyleyebilirim, bugüne kadar fotoğraf makinelerinin en meşhuru ve marka değeri en yüksek olanı nikon'du... bu dev firmanın çıkardığı ürünler otomobilde mercedes'e kıyas edilirdi. doğru, nikon makineler otomobillerin mercedesi olabilir... Ama, Lecia için bu durumda ferrari benzetmesi yapmamız gerekecektir.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

bilgiresidence

  • Ziyaretçi
Ynt: Leica S2 System
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2009, 08:13:41 »
Alıntı
Ama, Lecia için bu durumda ferrari benzetmesi yapmamız gerekecektir.

 ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40