• 10 Nisan 2020, 21:40:16

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Sevgili Milena'ya Mektuplar..  (Okunma sayısı 674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ukde...

• Ziyaretçi
Sevgili Milena'ya Mektuplar..
« : 24 Eylül 2010, 00:09:57 »
Bakýn, yazmak iyi, rahatladým; iki saat önce elimde mektubunuz, dýþarýda yatarken böyle deðildim. Bir adým ilerimde, sýrtüstü düþmüþ bir böcek doðrulmak için çabalýyordu.. Ona yardým etmek isterdim, kolaydý da, ayaðýmýn ucuyla dokunsam kurtulabilirdi..Ama elimde mektubunuz vardý, kalkamazdým ayaða umurumda deðildi böcek, görmüyordum bile. Çevremle yeniden ilgilenmem bir kertenkele yüzünden oldu. Böceðin üstünden geçmesi gerekiyordu; çýrpýnmasý durmuþtu böceðin, yaklaþmýþtý ölüme.. Bir kaza deðildi bu, tersine, bir ölüm savaþýydý, doðal hayvan ölümlerinin az rastlanýr acý oyunlarýndan birini görmüþtüm. Ama kertenkele böceðin üstünden geçerken kurtardý onu sýrtüstü yatmaktan.. Böcek iki üç saniye ölü gibi durdu, sonra birden, hiçbir þey olmamýþçasýna, duvarý týrmanmaya baþladý. Bu küçük olay bana güven vermiþ olacak ki, kalktým biraz süt içtim ve size yazdým.

Franz Kafka (Sevgili Milena'ya Mektuplar' dan)

Çevrimdışı Rusenim

• MoR ZaMßaK
  • UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 11
Ynt: Sevgili Milena'ya Mektuplar..
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2010, 13:12:01 »
Güzeldi ablacýðým..Bi çok ders var bu ufacýk yazýda..Teþekkürler   :gul:

Ukde...

• Ziyaretçi
Ynt: Sevgili Milena'ya Mektuplar..
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2010, 15:59:32 »
Evet caným..ben teþekkür ederim  :gul:

Çevrimdışı Elizan

• BiSMiLLaH
  • *
  • Teþekkür 0
Sevgili Milena'ya Mektuplar..
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2011, 00:52:16 »
"Benim için dünya binlerce “belki” ile dolu...
Dürüst bir insaným Milena. Esaretin izin verdiði kadar dürüst.

Bir þeklimle herkese benzemeyen farklý bir yön var bende. Huzur içinde bir dakika bile çok görülmüþtür bana.
Herþeyi savaþarak kazanmak mecburiyetindeyim. Sadece geleceðimi deðil geçmiþimi de kendim yaratmak zorundayým.
Dünya saða dönüyorsa bu ritme uymak için benim sola dönmem gerekiyor.
Palto giymeye üþenirken bu koca dünyayý sýrtýmda nasýl taþýrým ben?. "
"içinde bulunduðum durumu kimseye anlatamam.. sen de anlamazsýn.. ben bile anlayamýyorum ki, baþkalarýna nasýl anlatýrýrým! "

Yok..