• 14 Ekim 2019, 16:53:26

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: İki hece, tek yürek atışı...  (Okunma sayısı 837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

insan

• Ziyaretçi
İki hece, tek yürek atışı...
« : 26 Eylül 2010, 21:10:46 »

Bir ses çınlatiyor kulaklarımı, arzdan bir tınlama sarıyor bedenimi, beynim işlevselliğini yitiriyor. Feryadima bir cevap, çok ötelerden bir kokuyla geliyor atmosferime. Binbir renk anka kuşları, uçuyor boşlukta... Bir ses, bir ses geliyor kulaklarıma, iki hece, tek yürek atışı... Öylesine doyumsuz, öylesine vazgeçilmez ki...
Bir ses geliyor yüreğime, rüzgar beyaz tülleri uçuruyor, bir neyzenin nefesindeki noktasız o kelimeyle, huzura bulayıp heryeri dolaşıp duruyor dört bir yanimda.

Öylesi güzel ki, yüzümdeki tebessümün son-suzluğa uzanan boyutu...

Öylesi güzel ki, ötesini hayal etmek fiziğin...
Ayaklarımın yerden kesilip Yaradan'a teslimiyeti...

Öylesine güzel ki, Kur'an sesleriyle mest olan bir aleme misafir olmak, katlarda çekilen tesbihlerle bir zikir şölenine konukluk...

Öylesine güzel ki, Hakk'ı tavsiye edip sabredenlerle hemhal olmak... Hayal bile olsa öylesine güzel ki, Yaradan'ı seyir... Senin Adın'la, doksan dokuz, hatta sonsuza varan en güzel isimlerle Sen demek; , , , demek. Adın ne güzel Rabbim...

Hiçliğimin, acizliğimin, bir nokta misali ufalıp, değerimi yitirdiğimin, görüntüsüz, fulu bir hale geldiğimin tek ispatı. Oysa ben bir hiçmişim, oysa ben ne hoyrat harcamişim her anımı, Adın'ı zikretmeden. Meğer ne zavallıymış zamanın Sensiz gecen kısmı. Adın ne güzel, Adın ne güzel Rabbim.

Öylesi güzel ki, Adın!...
İçimde kavgalar bitmiş, dünya şuracıkta dursun der gibiyim şu an. Senin Adın'la gözlerimi kapayip zahiri unutmak ve ebedi hayatin kapısından içeri girmek ne güzel. İnce ince işlenmis, göz nuruyla bezenmiş çini misali, yüreğimin süslenişi.

Ne güzel Adın!...
Nasıl da yakıştı kalbimin hecesine...
 Daha önce hiç farketmemiştim, Adın'la zenginleştiğimi, sonsuz bir hazineye doğru yol aldığımı.

Öylesi güzel ki, adın!...
Az önce bir arkadaş verdin bana... Adı, huzur. Ne de güzel ona yaslayıp başımı, hiç konuşmadan anlaşmak. Hiç gitmesin istiyorum yanımdan. Sen diyor, Sen diyor hep. Aman Yarabbi!!! Ne güzel bir dost, adı huzur, adı huzur.

Bugün bütün beyazlar, bütün maviler, hatta bütün turuncular hatta en güzeli yesilin, bir baska güzel. Sen, bir baskasin bugün ya da ben. Lakin yanilmiyorum galiba bugün herşey çok güzel, en çok da Sen, en çok da Sen, Rabbim.

Az önce gözlerime gelen, yanaklarımdan süzülüp düşerken tuttuğum gözyaşlarımı doyasıya sevdim. Nedenini bilmiyorum ama hıçkırarak ağlıyorum, kulaklarımda aynı ses.

Öylesi güzel ki, Adın!...
 İçimi saran tuhaf bir hasretlik, kasıp kavuran bir yangın, büyüyor sanki. Hiç böylesine bir özlem çekmemiştim. Tarifini bulamıyorum, Sen varken bile Sensizliği yaşamak gibi. Gelememek yanına ve görememek Seni, hiç bu kadar acıtmamıştı beni. Hayalin ötesine geçip bir vuslat anını yaşamak için neler vermezdim ki... Adın bile bu kadar mest etmişken beni, kimbilir, kimbilir Cemalin'i görmek nasıl da doyumsuz bir güzelliktir.

Sağır ve dilsiz bir gecede, Sana ait olan yüreğime bütün güzelliğiyle Adın girdi. Şahidim yıldızlar olsun!

Adın ne güzel Rabbim!

Adın'la bütünleşmek, Adın'la kocaman bir ufka yol almak, Adın'la gönlüme yansıyan sıcacık bir huzura sahip olmak, ne güzel!... Ucu bucağı olmayan o bahçede gülleri koparmadan koklamak, incitmemek gülün yaprağını...

Papatyaları hiç etmemek, seviyor, sevmiyor tesellisinde... Ve güvercinlerin küçük gagasındaki kuru ekmeği paylasma telaşında, Senin sergilediğin en büyüleyici kainat filmini seyretmek.

Adın'la bugün, Ankara'nın puslu gecesinin aydınlığına kavuşma anını yaşamak ve sabah ezanıyla yeniden uyanışı karşılamak. Dokunulmamış, taptaze bir güne, Adın'la başlamak ne güzel... Ve kulaklarımda hala o ses; iki hece, tek yürek atışı...

Rabbim, Sana güvenmeyi öğrenmek, Seninle karşılığı olmaksızın sevmek herşeyi, beklentisiz olmak, vermek vermek ve hiç almamak, Seninle kalanını yaşamak ömrümün ne güzel. Sen Rabbimsin, bense bir YARATIĞIM. İşte bunu bilmek bir kez daha hissetmek, sonsuz hamdımın, şükrümün kabulü olsun. Dualarım ve Senden istemelerim hiç bitmeyecek. Artık ne istediğimi çok iyi biliyorum. Sadece Adın, sadece Adın...

Kainatın en güzel melodisi...

Al-lah, Al-lah, Al-lah, Al-lah, Al-lah...

Adın ne güzel...

Adın güzel ötesi, Rabbim...

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
Ynt: İki hece, tek yürek atışı...
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2010, 23:46:18 »
eyvALLAH abisi, harikaydı... adeta bir zikir ritminde okuyuverdim. sadre şifa tam bir yürek tınısı gibi...
teşekkürler, Rabbim razı olsun...

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2010, 00:16:55 »
eyvALLAH abisi, harikaydı... adeta bir zikir ritminde okuyuverdim. sadre şifa tam bir yürek tınısı gibi...
teşekkürler, Rabbim razı olsun...

Rabbim cümlemizden razı olsun hocam..
Aynen...Anlatımın bir ritmi var..
Özellikle aramama rağmen YAZARINI bulamadım..
Kim yazmışsa ALLAH razı olsun ,yüreğindeki sevgisine bereket versin..

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2011, 08:29:43 »

Susmaların sabahında sessiz bakışların ürkek çocuğu gibi ağlıyorum.
Uzaklardan belki yamaçlardan kıyılara düştüm.
Son bakışların ağlamalarında, son damlanın yüzden inen hüznüyüm.
Düşler sokağındaki hıçkırıkların boğduğu eskimiş bir yüzüm…

Düşlerden geldim Sana.

Belki ürkek, belki ağlayarak ama düşlerden geldim Sana (c.c.).
Düşlerin çelme takıp düşürdüğü ağlayan yüz, ben ki yırtıkların ayıpladığı göz…
Kime gideyim. Kanatsızlıkların akşamında, diyar diyar uçmanın sevdası düştü gönlüme.
Yanık bir bağırdan Sen çıktın yine sözlerime.
Her sabahın deli akşamında zincirler kırarken kör bakışlar,
bir divane sarhoşluğundaki aldanışlar.

Kar bakışların beyazında kör bakışları yudumlarken gözlerim.
Dilim duâda, gözüm semada ellerim Sana yakarışta.
Gizlerin kuytularında bir gözyaşı daha düştü, düşlerin ağlayan baharına…
Çöl kırmızısında bir kum tanesinin geceye kayan yıldızıyım.

Bu boş sokakların gözyaşına boğulan küçük kızıyım.
Gökler bulutlarını ararken yarına, ben Seni buldum ağladığım her akşamda.
Aynadan yansıyan her bakışta ve sesimi kıstığım her hıçkırıkta.
Eskimiş yüreğin, yamalı dokunuşunda aslılardan selam getirdim,
Seni andığım her anda.
Kuş bakışı muhabbetlerden eli sadaka sesi, gönlü öteden nefesli.

Öylesine geldim işte, öylesine derin ve öylesine sevdalı.

Yarım kalmışlığın acısında kömür karalı…
Ben Seni görmeden sevdim.
Görmeden yandım da su isteyemedim.

Utandım da ses edemedim.Ben Seni görmeden sevdim…
Bir muhtacın ellerinden dökülen gözyaşlarında sevdim Seni (c.c.).
Gönlümün zincirinde her halkada bağlanmışlığım ile sevdim Seni.
Kaf dağının ardındaki masal sıcaklığında sevdim, sevdim Seni.
Dilime duâ, gölüme şifa diye sevdim Seni.

Ben Seni görmeden sevdim.

Görmeden de sevilir ya…

Handan Sır

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2011, 09:44:23 »
http://www.caykaragazetesi.com/makale_detay.php?article_id=802

bu yazının yazarını araştırmaya çıktım biraz. yerel bir gazetenin sayfalarında bu yazının yarısı kadar bir boyutta olanına rast geldim. tarihi 11 şubat 2011... selda doğru isminde bir bayan yazmış. fakat, kadının bu yazıyı daha evvel bi yerlerden okuyup manzarayı kimse çakmasın diye biraz daraltarak intihal etmesi midemi bulandırdı doğrusu... ve tabii yazının altında olağanüstü övgü dolu yorumlar. vatandaş essahdan o güzelim yazıyı onun yazdığını zannetmişler.

fakat bu yazının asıl sahibini bulamadım henüz, iyi mi?!

yazar sanki siz benim kim olduğuma değil, yazı içindeki muhteviyata yoğunlaşın der gibi...

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2011, 00:14:25 »

http://www.caykaragazetesi.com/makale_detay.php?article_id=802
fakat bu yazının asıl sahibini bulamadım henüz, iyi mi?!

yazar sanki siz benim kim olduğuma değil, yazı içindeki muhteviyata yoğunlaşın der gibi...

Özellikle aramama rağmen YAZARINI bulamadım..
Kim yazmışsa ALLAH razı olsun ,yüreğindeki sevgisine bereket versin..

Biz ne deduk...

Yazar "beni geçin, yüreğimle gördüğümü görün " demiş gibi..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40