• 13 Kasım 2019, 04:59:37

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: LİMONATA..  (Okunma sayısı 479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeSney

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 35
  • Yek nefes;dü şükres
LİMONATA..
« : 29 Haziran 2011, 10:12:20 »
malzemeler:

•12 adet limon
•2 su bardağı toz şeker
•2 su bardağı su
•7-8 yaprak taze nane
•1 paket vanilya (isteye bağlı)

yapılışı: Öncelikle 2 bardak su ile iki bardak şekeri bir tencereye alıp, bir taşım kaynatın ve altını kapattıktan sonra bir paket vanilyayı ekleyerek, iyice karıştırın ve soğumaya bırakın.Limonlardan 5 adetini iyice yıkadıktan sonra, kabuklarını rendeleyin. Rendelenmiş kabuklarla, taze nane yapraklarını blendıra alarak, iyice parçalanıp karışmalarını bekleyin. Bu arada tüm limonların suyunu sıkın ve çukur bir kaseye veya sürahiye alın. Blendırda parçaladığınız limon kabukları ve nane yapraklarını, sadece mutfak işleri için kullandığınız temiz bir tülbentin arasına koyarak, sürahiye aldığınız limon sularının içine sarkıtın.Bu şekilde buzdolabına kaldıracağınız sürahiyi en az iki saat buzdolabında bekletin. Böylece limon ve nane aroması iyice limon suyuna geçmiş olacak. Buzdolabından çıkardığınız limon suyunun içinden, tülbente sarılı limon kabuğu ve naneyi suyunu sıkarak çıkarın. Tülbentteki parçacıkların limon suyuna karışmamasına dikkat edin. Soğuyan şekerli su ile limon suyunu birbirine karıştırın. Elde ettiğiniz yoğun limonatayı, sürahide dolapta bekletebilirsiniz. Yoğun olan bu limonatayı servis yaparken bardaklara 1/2 limonata, 1/2 buzlu su şeklinde koyarak servis yapın. Damak tadınıza göre buzlu su oranını artırıp, azaltabilirsiniz.
[/font]

Çevrimdışı insan

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 63
LİMONATA..
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2011, 13:41:19 »
Hayatı ömrümde bir iki bardak limonata ya içtim ya içmedim..Tarife bakılırsa insanın sıcaklarda serinlemesine ve sağlığı açısından gerekli vitaminleri almasına yardımcı bir içecek olduğu kanaatindeyim..
Bol buz koysak içine yürek yanğınlarınıda serinletir mi  acep..? :hmm:

Gönlüne sağlık BeSney kardeşim..

Çevrimdışı BeSney

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 35
  • Yek nefes;dü şükres
LİMONATA..
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2011, 17:27:40 »
Hayatı ömrümde bir iki bardak limonata ya içtim ya içmedim..Tarife bakılırsa insanın sıcaklarda serinlemesine ve sağlığı açısından gerekli vitaminleri almasına yardımcı bir içecek olduğu kanaatindeyim..
Bol buz koysak içine yürek yanğınlarınıda serinletir mi  acep..? :hmm:

Gönlüne sağlık BeSney kardeşim..

Afiyet şifa olsun İnsan Kardeş....Limonun faydalı olduğunu biliyoruz birde ev yapımı natur :)naneyle de gerçekten güzel oluyor sıcak havalarda...ne limon ne buz nede nane yürek yangınları serinlermi hiç; dermanı "o yar"ise....seninde gözlerine yüreğine sağlık inş İnsdan kardeşim....

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40