• 04 Nisan 2020, 02:10:01

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Yarabbi Afiyet Ver!  (Okunma sayısı 442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeSney

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 35
  • Yek nefes;dü þükres
Yarabbi Afiyet Ver!
« : 15 Şubat 2013, 10:28:29 »
Ýmam Kuþeyri (k.s.) naklediyor:

Sufinin birisi sürekli,

''ALLAH'ým, senden afiyet istiyorum, ALLAH'ým senden afiyet istiyorum...!'' diye dua ediyordu. Kendisine niçin sürekli böyle dua ettiðini sorulunca, þöyle anlattý:

''Ben, manevi terbiyeye ilk girdiðim günlerde hamallýk yapýyordum. Birgün aðýrca bir un yükü taþýyordum,
dinlenmek için yükü bir yere koydum. Orada,

''Ya Rabbi, eðer her gün bana yorulmadan iki ekmek versen, onlarla yetinirdim!'' diye dua ettim. O sýrada önümde iki kiþi döðüþmeye baþladýlar; ben de aralarýný bulayým diye yanlarýna vardým. Birisi, elindeki þeyi hasmýna vurmak isterken baþýma vurdu, yüzüm kana bulandý. O sýrada mahallenin asayiþinden sorumlu kimse gelip ikisini yakaladý, beni de kana bulanmýþ görünce, kavgacý zannedip onlarla birlikte hapse attý. Bir müddet hapiste kaldým, her gün iki ekmek veriyorlardý.

Bir gece rüya gördüm, birisi bana,

''Sen her gün yorulmadan iki ekmek istedin fakat ALLAH'tan afiyet (beden,din ve dünya selameti) istemedin, iþte istediðin sana verildi!. dedi.

Rüyadan uyandým, ondan sonra hep,

''Ya Rabbi, afiyet ver, Ya Rabbi afiyet ver..!'' diye dua etmeye baþladým. Bir ara hücrenin kapýsý çalýndý, birisi,

''Hamal ömer nerede ?'' diye beni sordu. Beni götürdü, ellerimi çözüp serbest býraktýlar.''
Resûlullah (s.a.v.) buyurur ki:

"ALLAH'tan afiyet isteyin. Kula kamil imandan sonra afiyetten daha büyük bir nimet verilmemiþtir.''

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
Yarabbi Afiyet Ver!
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2013, 02:22:32 »
Alıntı
"ALLAH'tan afiyet isteyin. Kula kamil imandan sonra afiyetten daha büyük bir nimet verilmemiþtir.''

evet ya!
bunu yaþamadan anlamak zordur.
ama aylarca yataða mahküm yaþadýðýnýzda anlayabiliyorsunuz.

ne kadar da az þükrediyoruz Rabbim,
bunca verdiklerine karþýn!

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!