• 23 Eylül 2019, 03:56:48

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Kek ve pasta yaparken dikkat edilmesi gerekenler.....  (Okunma sayısı 1127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hürmet

• Ziyaretçi
Kek yaparken karıştırmak için kullandığınız kaşığa hamur yapışmasını istemiyorsanız, kaşığı kullanmadan önce süte batırın. Hamurun yapışmadığını göreceksiniz.

Pişen keki kalıbından çıkartmakta zorluk çekiyorsanız, keki dökmeden önce kalıbın içine yağlı kağıt döşeyin. Fırından çıkardığınız zaman, kağıdın uçlarından tutup keki kalıptan çıkarabilirsiniz.

Genellikle pasta ve börek yaparken yumurtanın sarısını ayrı kullanmanız gerekir. Yumurtayı altında kap olan ve dar ağızlı bir huninin içine kırarsanız, akı hemen akar, sarısı hununin içinde kalır.

Pastalara kattığınız fındık, ceviz, v.s.’nin dibe çökmemesi için una buladıktan sonra karışımın içine katın. Böylece piştiğinde pastanın içine eşit bir şekilde dağılmış olurlar.

Pastaların üstüne koyduğunuz muz, elma, armut gibi meyvelerin kararmaması için, meyveleri limonlu suya batırıp kullanın.

Pandispanya veya kek kalıplarına boşaltmadan önce kalıpların içine yağlı kağıt koyarsanız kekleriniz yapışmaz.

Çevrimdışı mutfakkedisi

• BiSMiLLaH
  • *
  • Teşekkür 0
Kek ve pasta yaparken dikkat edilmesi gerekenler.....
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2011, 18:37:07 »
kendi dalim olan sayfayi bulunca cevap yazmadan gidemedim  :Winking:
hanimlarin sorunu cikmayan kekin tek cözümü ,asla sivi yag kullanmayin !
margarin yada tereyagini firca ile sürüp galeta unu serpin fazlaligini silkeleyin .. :gule:

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2011, 19:58:55 »
benimde bir poğaçam hiç kabarmaz bana şöyle pufüdik pufüdik bir boğça tarifi veren olurmu acep bir çogunu denedim ama olmuyo heralde maharetsizim ben genede bekliyorum tarifleri birgün benimde püfidik bir poğçam olacak :heheheh:
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 2
  • Sabır, savaş, zafer... Adım Müslüman
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2011, 14:08:26 »
Mutfak ablam, senin eline su dökemem ama sıvıyağ sürülüpte üzerine un serpildiği zaman da güzel çıkıyor kek.
Ama tabi margarin tereyağ daha kesin çözüm ;) Siz mutfak ablamı dinleyin...

AFFE; sana az sonra inşaALLAH bir tarif ekleyeceğim. Bakarsın inşaALLAH.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2011, 14:48:24 »
Bir an önce  yapsamda yesek ailece poğçalardan diye bekliyorum atıştırma vakti TABİ YAPA BİLİRSEM bir dusunelim
İnsanlarla yüzyüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 2

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 2
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2011, 17:00:25 »
Hakkını helal et, sana tarif verecğim sırada eşim öğlen arasına gelmişti. O yüzden geciktim.

Denemek için malzemeleri yarıya indirebilirsin, ayrıca bezeleri küçük tut mayalı olduğu için çok kabarıyor.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teşekkür 26
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2011, 20:16:22 »
Teşekkür derim Cecenyam kardeşim inşALLAH yarın yapacam sonucu bildiririm sana artık genede olmazsa  elimde bişey var lezeti yok elimin diyecem kaderime boyun bükecem hihi hihi

Çevrimdışı Renanet

• UzMaN ÜYE
  • Teşekkür 15
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2011, 10:56:36 »
Sodalı poğaçayı deneye bilirsin  :)
Bir  çiçekte gördügüm gülüşüne hasret bir ömür....
Bakışlarının  sızlattigi yüregime gömdüğüm
Ömrüm sana  özlem dolu sözler göndersede sana yalnız sana özel  sözlerin anlamlarıyla hitap etmeyi  bir ömre  bedel isterdim....

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 2
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2011, 11:20:35 »
Umarım beğenirsin.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40