• 18 Şubat 2020, 13:10:08

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Kek ve pasta yaparken dikkat edilmesi gerekenler.....  (Okunma sayısı 1139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hürmet

• Ziyaretçi
Kek yaparken karýþtýrmak için kullandýðýnýz kaþýða hamur yapýþmasýný istemiyorsanýz, kaþýðý kullanmadan önce süte batýrýn. Hamurun yapýþmadýðýný göreceksiniz.

Piþen keki kalýbýndan çýkartmakta zorluk çekiyorsanýz, keki dökmeden önce kalýbýn içine yaðlý kaðýt döþeyin. Fýrýndan çýkardýðýnýz zaman, kaðýdýn uçlarýndan tutup keki kalýptan çýkarabilirsiniz.

Genellikle pasta ve börek yaparken yumurtanýn sarýsýný ayrý kullanmanýz gerekir. Yumurtayý altýnda kap olan ve dar aðýzlý bir huninin içine kýrarsanýz, aký hemen akar, sarýsý hununin içinde kalýr.

Pastalara kattýðýnýz fýndýk, ceviz, v.s.’nin dibe çökmemesi için una buladýktan sonra karýþýmýn içine katýn. Böylece piþtiðinde pastanýn içine eþit bir þekilde daðýlmýþ olurlar.

Pastalarýn üstüne koyduðunuz muz, elma, armut gibi meyvelerin kararmamasý için, meyveleri limonlu suya batýrýp kullanýn.

Pandispanya veya kek kalýplarýna boþaltmadan önce kalýplarýn içine yaðlý kaðýt koyarsanýz kekleriniz yapýþmaz.

Çevrimdışı mutfakkedisi

• BiSMiLLaH
  • *
  • Teþekkür 0
Kek ve pasta yaparken dikkat edilmesi gerekenler.....
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2011, 18:37:07 »
kendi dalim olan sayfayi bulunca cevap yazmadan gidemedim  :Winking:
hanimlarin sorunu cikmayan kekin tek cözümü ,asla sivi yag kullanmayin !
margarin yada tereyagini firca ile sürüp galeta unu serpin fazlaligini silkeleyin .. :gule:

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2011, 19:58:55 »
benimde bir poðaçam hiç kabarmaz bana þöyle pufüdik pufüdik bir boðça tarifi veren olurmu acep bir çogunu denedim ama olmuyo heralde maharetsizim ben genede bekliyorum tarifleri birgün benimde püfidik bir poðçam olacak :heheheh:
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2
  • Sabýr, savaþ, zafer... Adým Müslüman
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2011, 14:08:26 »
Mutfak ablam, senin eline su dökemem ama sývýyað sürülüpte üzerine un serpildiði zaman da güzel çýkýyor kek.
Ama tabi margarin tereyað daha kesin çözüm ;) Siz mutfak ablamý dinleyin...

AFFE; sana az sonra inþaALLAH bir tarif ekleyeceðim. Bakarsýn inþaALLAH.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2011, 14:48:24 »
Bir an önce  yapsamda yesek ailece poðçalardan diye bekliyorum atýþtýrma vakti TABÝ YAPA BÝLÝRSEM bir dusunelim
Ýnsanlarla yüzyüze konuþarak her sorunu halledebilirsin; ama bazý insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuþacaðýný bilemezsin.

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2011, 17:00:25 »
Hakkýný helal et, sana tarif verecðim sýrada eþim öðlen arasýna gelmiþti. O yüzden geciktim.

Denemek için malzemeleri yarýya indirebilirsin, ayrýca bezeleri küçük tut mayalý olduðu için çok kabarýyor.

Çevrimdışı AFFE

• YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • Teþekkür 26
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2011, 20:16:22 »
Teþekkür derim Cecenyam kardeþim inþALLAH yarýn yapacam sonucu bildiririm sana artýk genede olmazsa  elimde biþey var lezeti yok elimin diyecem kaderime boyun bükecem hihi hihi

Çevrimdışı Renanet

• UzMaN ÜYE
  • Teþekkür 15
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2011, 10:56:36 »
Sodalý poðaçayý deneye bilirsin  :)
Bir  çiçekte gördügüm gülüþüne hasret bir ömür....
Bakýþlarýnýn  sýzlattigi yüregime gömdüðüm
Ömrüm sana  özlem dolu sözler göndersede sana yalnýz sana özel  sözlerin anlamlarýyla hitap etmeyi  bir ömre  bedel isterdim....

Çevrimdışı Cecenyam

• غرف خاصة
  • TaLiP
  • **
  • Teþekkür 2
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2011, 11:20:35 »
Umarým beðenirsin.