• 31 Mayıs 2020, 16:27:29

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: LÝmon ile cilt bakýmý  (Okunma sayısı 608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeSney

  • YöNeTiCi
  • MüDaViM
  • *****
  • İleti: 853
  • Teþekkür 35
  • Yek nefes;dü þükres
LÝmon ile cilt bakýmý
« : 13 Aralık 2010, 22:47:25 »
Limon özellikle yaðlý ciltler için ideal bir temizleyicidir. sýkýlaþtýrýcý etkisi vardýr. Limonun içerdiði asitler cilde ayný zamanda peeling yapar...

Cildiniz için canlandýrýcý bir etki yapan limonu temizleme losyonu, yüz maskesi ve peeling yapýmýnda kullanabilirsiniz. ..

Cildiniz için serinletici ve canlandýrýcý bir etki yapar
Altý adet limonu, kabuklarý ile birlikte halka þeklinde dilimleyin. Derin bir kaba soðuk su doldurun ve içine dilimlediðiniz limonlarý atýn. Limonlarýn kabuklarý yumuþayana kadar en az bir-iki saat bekletin. Süre tamamlandýktan sonra limonlarý elinizle sýkýn ve banyo suyunun içine limonlarý ve hazýrlanan suyu ilave edin. Eðer limonlarýn suda bekletilme süresi sizin için çok uzun ise, o zaman limonlarýn suyunu sýkýn ve limonlarla birlikte banyo suyuna katýn. Hazýrladýðýnýz limon banyosunun içinde 20 dakika kalmanýz yeterli olacaktýr. Bu özel banyo için kan dolaþýmýnýzý hýzlandýrýrken, iç açýcý limon kokusu da güne dinamik baþlamanýza yardýmcý olacaktýr.

Cilt için limon peelingi
Limonun içerdiði asitler cilde ayný zamanda peeling görevi yapabilir. Dirsek, diz ve tabanlarda oluþan sert derileri size þimdi verecek olduðumuz limon reçetesi ile yumuþatarak, pürüzsüz görünmesini saðlayabilirsiniz. Bir çorba kaþýðý limon suyu ile iki çorba kaþýðý balý kýsýk ateþte hafifçe ýsýtýn. Ocaktan alýndýktan sonra bir süre soðumasýný bekleyin. Hazýrlanan karýþým soðuduktan sonra kuruyan ve çatlayan cildin üstüne sürün. 20 dakika beklettikten sonra peeling yaptýðýnýz bölgeyi su ile temizleyin. Son olarak temizlediðiniz bu bölgeyi limon kabuklarýyla ovalýyýn. Bu iþlem sonunda derinizin taze görünüþü sizi bile þaþýrtacaktýr.

Limonlu yüz temizle losyonu
Limon yaðlý ciltler için ideal bir temizleyicidir. Çünkü limonun sýkýlaþtýrýcý bir etkisi vardýr. Tarifini verdiðimiz yüz losyonu, yüzdeki siyah nokta ve sivilcelere karþý en ideal losyondur. Bunun için 30 ml. limon suyunu 30 gr. bal ve 200 ml. damýtýlmýþ suyla karýþtýrýn ve bu karýþýmý bir cam þiþesinin içine koyun. Hazýrladýðýnýz bu losyonu sabahlarý ve akþamlarý, bir pamuða damlatarak yüzünüze sürün. Böylece hem temiz hem de canlý bir cilde sahip olacaksýnýz. Ancak yüzünüze bu karýþý sürdükten sonra en az iki saat güneþe çýkmamaya dikkat edin. Aksi halde yüzünüzde lekeler oluþur.

Limonla deðiþik yüz maskeleri
Az yaðlý yoðurda 5 damla limon suyu katýn. Yüzünüzü temizledikten sonra bu maskeyi sürün ve 15 dakika bekleyip yýkayýn.
Avokado"nun yarýsýný püre haline getirin, içine bir çay kaþýðý limon suyu katýn ve bir yumurta akýný iyice çýrptýktan sonra ekleyin. Cildiniz kuru ise birkaç damla badem yaðý da koyun. Karýþýmý yüzünüze ve boynunuza uygulayýn. 20 dakika beklettikten sonra su ile temizleyin.
100 gr. yulaf ezmesi, 1 limon suyu ve bir yumurta akýný karýþtýrdýktan sonra ortaya çýkan karýþýmý, maske halinde yüzünüze yayýn. 10 dakika bekleyin. Bu maske cildinizi gerginleþtirecektir.


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?