• 14 Temmuz 2020, 10:06:50

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Kurtlar Vadisi FÝLÝSTÝN...!  (Okunma sayısı 620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

insan

• Ziyaretçi
Kurtlar Vadisi FÝLÝSTÝN...!
« : 02 Şubat 2011, 00:11:17 »

Kurtlar Vadisi Filistin Fragmanı

Zübeyr Þaþmaz’ýn yönettiði, Necati Þaþmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban ve Erdal Beþikçioðlu’nun baþrolleri paylaþtýðý “Kurtlar Vadisi Filistin” filmi için gala düzenlenmeyecek.

28 Ocak’ta vizyona girecek filmin yapýmcýlýðýný üstlenen Pana Film,
“Galalar kutlama amacýyla düzenlenir, bu film ise büyük bir dramý anlatýyor” gerekçesiyle gala yapmama kararý aldý.

Filimin Özeti..

Gazze’ye insani yardým malzemeleri götürmeye çalýþan gemilere yapýlan kanlý baskýn üzerine Polat Alemdar ve arkadaþlarý Filistin’e gitmiþtir. Yapýlacaklar bellidir: Bu baskýnýn askeri planlayýcýsý ve yürütücüsü olan Ýsrailli komutan ele geçirilmelidir.

Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adým adým yaklaþmaya çalýþan Polat Alemdar’ý bazý sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kiþi olan Moþe Ben Eliezer’in kural tanýmaz gaddarlýðý ve teknolojik imkânlarý iþleri zorlaþtýrmaktadýr. Polat, Moþe’ye ulaþmaya çalýþýrken, Filistin’de masum insanlarýn nasýl öldürüldüklerini görür. Moþe, köyleri yýkmakta, çocuklarý öldürmekte ve Polat’a yardým eden herkesi hapse atmaktadýr. Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanýmazlýk, Moþe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.

insan

• Ziyaretçi
Ynt: Kurtlar Vadisi FÝLÝSTÝN...!
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2011, 00:18:03 »

Amerikan ve Ýngiliz basýný, 27 Ocak'ta gösterime giren "Kurtlar Vadisi: Filistin" filmine büyük ilgi gösterdi.

Ýngiliz Guardian gazetesi, filmin gösterime girdiði günün "Ulusal Nasyonal Sosyalizm Kurbanlarýný Anma Günü"ne denk gelmiþ olmasýna dikkat çekerken, ABD'li Los Angeles Time gazetesi ise "Bu film zaten gergin olan Ýsrail Türkiye iliþkilerini daha da gerginleþtirecek" yorumunda bulundu.

-internet HABER_

BBC'nin Ýstanbul muhabiri Jonathan Head'in kaleme aldýðý haberde, filmde geçen yýl 9 Türk vatandaþýnýn hayatýný kaybettiði Ýsrail'in Gazze'ye yardým götüren filoya saldýrýsýnýn konu alýndýðý kaydedildi.

Filmin Almanya'da gösterime giriþ tarihine iliþkin tartýþmalar çýktýðýna dikkati çekilen haberde, bazý Alman siyasetçilerin filmi antisemitik olduðu gerekçesiyle kýnadýðý belirtildi.

Filmin konusuna da deðinilen haberde, "Bu film, Rambo'nun Türk versiyonu ya da Chuck Norris filmleri gibi" denildi.

Senarist Bahadýr Özdener'in görüþlerine yer verilen haberde, Özdener'in filmin Yahudi karþýtý olduðu eleþtirilerine katýlmadýðý aktarýldý.

BBC muhabiri Head, Özdener'e filmin Türkiye-Ýsrail iliþkilerine daha fazla zarar verebileceði, bu konuda ne hissettiðini sorduðunu ve Özdenir'in þunlarý söylediðini bildirdi:

"Mutlu olurum. Çünkü iliþkimiz yalanlar üzerine kurulu. Türkiye, Ýsrail silahlarýný satýn almak için milyonlarca dolar veriyor. Ama bir yazar ve senarist olarak, ben 'masum insanlarý lütfen öldürmeyin' diyebilirim."

BBC, filmin Türkiye ve Arap dünyasýnda çok izleneceðini, bu konuda þüphe olmadýðýný da bildirdi.

Bu arada "Kurtlar Vadisi Filistin" filmi, Ýngiltere'nin baþkenti Londra'da Türklerin yoðun olarak yaþadýðý mahallelerdeki bazý sinemalarda da bugün gösterime girdi.

-haber 7 com-

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2011, 16:48:33 »
henüz gidemedim, lakin bulabildiðim ilk fýrsatta gitmek en büyük arzum.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2011, 00:15:36 »

henüz gidemedim, lakin bulabildiðim ilk fýrsatta gitmek en büyük arzum.

Hayýrlýsýyla gidersiniz inþaALLAH hocam..

Nasip olursa ben anne ve babamla gidicem inþaALLAH..Ýkiside "dizinin" müptelasý..:)
Biraz endiþemde yok deðil hani.."Kurtlar vadisi IRAK" benim için fiyaskoydu ve bu seferde ayný sonucu görmekten çekinmiyor deðilim..