• 21 Ekim 2018, 09:21:25

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Kalabalik bir forum yapisi  (Okunma sayısı 2480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HaLiD

• Tefani
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 0
Kalabalik bir forum yapisi
« : 15 Şubat 2011, 00:22:44 »

Aslinda bu tarz yazilari direk yönetime yazmayi tercih ederim ama  yöneticiler kim bilmiyorum , kimin isminin üzerine
TIK ladi ise  yeni üye oldugumdan galiba  mesaj sayisi ile  alakali   birakin pm göndermeyi  baskasinin profilini görüntüleyemiyorum
Bu yüzden  buraya  yazacagim

FORUM  sayfasi   E-5  otobani gibi   bitmek bilmiyor. Bazilari  forum yada  portal  sayfasinin  kalabalik  olmasini  zenginlik görebilir ama bence   kalmak isteyen aktif olmak isteyenler  icin  dogru bir  secim degil..

Neden böyle bir  stili  tercih ettiginizide  inanin  merak ettim, cünkü  Ana sayfadan sonra  sadece  forum varsa  Portal  bölümü  yoksa 
Forum ana sayfada   bu kadar  kalabalik  ana konu basligi  olmaz ki :anlamadim:

Azami  15  Ana Konu basligi  ve  bu basliklara  uygun  alt konu  basliklari  bunlarin altinda  toplanir, burada  inanin  Yoruculuk var  Forum sayfasinda  belli bir noktadan  sonra   kalabalikla  yön tayini   SIKIYOR  üye sayisina  baktim  evet  az  ama  günde  girip cikan sayisi  normal
ayni anda  aktiflik  asil  derdi  forumlarin.
Forum Ana Sayfasini   bence  düzene  sokun  derim...

Elbette bir öneridir, yöneticiler  kimse  tanisamadik henüz  son karar  zaten  onlarindir...

insan

• Ziyaretçi
Ynt: Kalabalik bir forum yapisi
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2011, 01:12:46 »

Yönetimdeki kardeşlerim kesinlikle sizin fikirlerinizi dikkate alacaktır kardeşim..

Gecenin ehemmiyeti sebebiyle ...mümkün olan en kıssa sürede size burdan bir cevap verilecektir..

Çevrimdışı PuSuL@

• HAYAT DENİLEN AN ÜÇ NEFESLİK ZAMAN, BİRİNİ ALDIK BİRİNİ VERDİK.. SON NEFESTİR GERİYE KALAN...
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 0
  • Yarab, Hak Söz Eyle Bird'imi... (...!)
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2011, 02:29:02 »
Forum içerisinde bulunan türkiye illeri bahsettiginiz konuyu baya etkiliyor sanırım..
Bu konuyu değerli "Mim" hocamla ve diğer yönetimdeki arkadaşlrım
ve değerli dostlarla görüşüp bölgeler halinde alt bölüm haline getirebiliriz...

Önerileriniz için çok saolunuz en kısa zamanda önemsiyeceğiz inşALLAH...

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2011, 07:18:40 »

Forum içerisinde bulunan türkiye illeri bahsettiginiz konuyu baya etkiliyor sanırım..
Bu konuyu değerli "Mim" hocamla ve diğer yönetimdeki arkadaşlrım
ve değerli dostlarla görüşüp bölgeler halinde alt bölüm haline getirebiliriz...

Eliniz deymişken diğer başlıkları da toparlarsınız artık..:))
Tarih..
Hayatın içinden..
Sanat..
Eğlence Sohbet....gibi ...
Sadece konu başlıkları görünsün....sanki daha bir iyimi olur nem..
Bir de ..:))))
Son iletiler bölümü ....değiştirilebilirse...
fenasi olmaz hani..

"Bu konu hakkında biriki eleştiri almıştımda....Kamarat kardeşimin sayesinde hatırıma geldi.."

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2011, 08:27:45 »
sevgili kamarat kardeşim, ALLAH senden razı olsun. epeyi bi zamandır aslında düşündüğüm bir konuydu. bu dağınıklığı azaltıp sadeleştirmeyi tasarlıyordum uzun zamandır ya, vakitsizlikten elim değmedi bi türlü, siz bunu hızlandırdınız. en kısa sürede halletmeye çalışacağız inşaALLAH.

* abisi, son iletiler bölümü derken, portal ana sayfasındaki kısmını, forum ana sayfasının altındaki kısmını mı kasdettiniz? nasıl bişey istediğini daha açık yazarsan halledilmeye çalışılır inşaALLAH.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı Dilnihad

• Web Yönetim
  • MüDaViM
  • Teşekkür 8
  • Gönlün Muradı
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2011, 11:44:50 »
Bismillâh...

Nasıl anlatsam ki, Mim abi... Aynı konuda yazı yazan kardeşlerimi, alt alta aynı konu ismi altında görmek neden? Gözü yorduğunu düşünüyorum. Belki de alışamadığımdan.

Mesela;
Yanıt: Bazı ünlüler hakkında... by MiM (ÇoK ŞeY mi BiLDiĞiNi SaNıYoRSuN?)

Bugün, 09:28:20
Ynt: Camilerimizde artık fıkıhtan bahsedilmiyor! by MiM (FıKıH ve AKAiD)
    Bugün, 08:42:28
Ynt: Kalabalik bir forum yapisi by MiM (Görüş ve Şikayetleriniz)
    Bugün, 08:27:45
Ynt: Kalabalik bir forum yapisi by insan (Görüş ve Şikayetleriniz)
    Bugün, 07:18:40
Ynt: PEYGAMBER EFENDİMİZE BİZDEN SALAVÂT by insan (HZ.MuHaMMeD (sav))
    Bugün, 07:07:14
Ynt: Kalabalik bir forum yapisi by PuSuL@ (Görüş ve Şikayetleriniz)
    Bugün, 02:29:02
Ynt: Kalabalik bir forum yapisi by insan (Görüş ve Şikayetleriniz)
    Bugün, 01:12:46
Ynt: Camilerimizde artık fıkıhtan bahsedilmiyor! by Kamarat (FıKıH ve AKAiD)
    Bugün, 00:47:30
Ynt: Bazı ünlüler hakkında... by insan (ÇoK ŞeY mi BiLDiĞiNi SaNıYoRSuN?)
    Bugün, 00:44:41
Ynt: Camilerimizde artık fıkıhtan bahsedilmiyor! by insan (FıKıH ve AKAiD)
    Bugünnt: Bazı ünlüler hakkında... by MiM (ÇoK ŞeY mi BiLDiĞiNi SaNıYoRSuN?)

böyle. Kopyalayıp yapıştırdığım gibi. Başka forumlarda, son cevap verenin ismi ve konusu bulunuyor en üstte. Daha farklı, yeni  konuları görme imkânı buluyoruz. Ne dersiniz, siteye şekil veren

büyüklerim ve kardeşlerim.

Çevrimdışı PuSuL@

• HAYAT DENİLEN AN ÜÇ NEFESLİK ZAMAN, BİRİNİ ALDIK BİRİNİ VERDİK.. SON NEFESTİR GERİYE KALAN...
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 0
  • Yarab, Hak Söz Eyle Bird'imi... (...!)
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2011, 18:55:30 »
Sevgili "Dilnihad" Sanırım bahsettiğiniz konuyu anladım
Son yazılan iletiler de o konulara yorum yapıldıkca ayrı bir ileti olarak değil de aynı ileti üzerinde
yorum yazanın ismiyle çıksın istiyorsunuz
Bu da sevgili "Rad" abimizin işi umarım bizleri en kısa zamanda duyar bir el atar inşALLAH..

insan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2011, 20:56:35 »

* abisi, son iletiler bölümü derken, portal ana sayfasındaki kısmını, forum ana sayfasının altındaki kısmını mı kasdettiniz? nasıl bişey istediğini daha açık yazarsan halledilmeye çalışılır inşaALLAH.

Dilnihad kardeşim açıklamış hocam...aynen...

Yapılacak değişiklikler uygulanmadan önce "tasarım" olarak görme imkanımız var...mı..?

ve Ra'd kardeşim, şimdiden kolay gelsin..:))

Çevrimdışı Rad

• Web Yönetim
  • TaLiP
  • Teşekkür 0
  • Hayyalel FELAH
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2011, 21:15:08 »
 Bu Benden kaynaklanmıyor kiy:)
Smf Son Sürümünün Şu an ki özelliği böyle ben orayı dediğiniz düzene getirmek için bu yazılımı baştan sonra yazsam iyidir. Aynı hesaba gelir.

Daha Çok Bir ara bir kardeşimizin Bahsetmiş olduğu Portal yani Ana Sayfanın  düzeninden bahsedildiğini düşündüm.
Bunun için öncedende dediğim gibi Her önerinizi dikkate alırım. Yeterki sitemizin ismini beğendiğiniz gibi son noktaya varılsın.

Örnek bir web sitesi forum sitesi söyleyim ona göre yapmaya çalışayım.

Yanlız bir şartım var bunu ne kadar zamanda yapabilirsin derseniz 1 yıla kadar derim. :) Çok Zaman demeyin. Hepimiz Zamanımızdan şikayetçi oluyoruz.
Ev Hanımlarının yapacağı iştir aslında bu dediğiniz. Onların zamanı çoktur :) Ben kadar Zamansızı yoktur aranızda öyle sanıyorum.
Bilmem Mim Hocam bana hak verirmi?
Sitemiz Bozulursa En geç 24 Saat içinde Eski halini alır. Yazılım ile alakalı oldu mu Çok başka bir şey. Bir binanın Tuğlalarını taşırsanız beden yorulur, Ama bir yazılım işiyle uğraştınız mı her kod bir tuğladan daha  ağır yorar zihni hele ki ben gibi bu konuların cahilini.
Tavsiyem şudur ki Aramızda 25 yaş altı kardeşimiz varsa Bilgisayar Web Yazılım kursuna gider bana o zaman hak verir sanıyorum. Ki ben ALLAHın nimetidir bilmiyorum bu  site işlerini forumlardan okuyarak öğrendim. Kursa falan da Gitmedim.

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teşekkür 51
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2011, 21:29:33 »
tamam anladım şimdi!
(bu arada, 'eh! nihayet anladın' kalın kafalı herif" diye aklından geçirenleri siteden banlarım ona göre ha!)  :yihu:
bunun için top10 dedikleri bir sistemin yapılıp kurulması gerekiyor bildiğim kadarıyla...
ve bu iş de öyle her babayiğidin kolayca yapıp uygulayabileceği bir iş değil tabi...
hele de benim gibi teknik işlerde uzmanlaşmış(!) birinin harcı hiç deeel! :))))
e iş kalıyor sevgili ra'd'ın omuzlarına... ki, o da bu aralar ortalıkta hiç gözükmüyor...
işleri çok mu yoğun ne?!
yarın onu telefonla arar söylerim, vereceği cevaba göre yarın buraya yazarım inşaALLAH.
aslında o site için bazı yenilikler, değişimlerden bahsetmişti geçenlerde... uygun bir zamanda sitenin görünümünü değiştirip güzelleştirecek bazı düzenlemeler tasarladığını söylemişti.
yarın olsun, hayr olsun inşaALLAH..

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı HaLiD

• Tefani
  • TaLiP
  • **
  • Teşekkür 0
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2011, 22:08:40 »
Bu Benden kaynaklanmıyor kiy:)
Smf Son Sürümünün Şu an ki özelliği böyle ben orayı dediğiniz düzene getirmek için bu yazılımı baştan sonra yazsam iyidir. Aynı hesaba gelir.

Daha Çok Bir ara bir kardeşimizin Bahsetmiş olduğu Portal yani Ana Sayfanın  düzeninden bahsedildiğini düşündüm.
Bunun için öncedende dediğim gibi Her önerinizi dikkate alırım. Yeterki sitemizin ismini beğendiğiniz gibi son noktaya varılsın.

Örnek bir web sitesi forum sitesi söyleyim ona göre yapmaya çalışayım.

Yanlız bir şartım var bunu ne kadar zamanda yapabilirsin derseniz 1 yıla kadar derim. :) Çok Zaman demeyin. Hepimiz Zamanımızdan şikayetçi oluyoruz.
Ev Hanımlarının yapacağı iştir aslında bu dediğiniz. Onların zamanı çoktur :) Ben kadar Zamansızı yoktur aranızda öyle sanıyorum.
Bilmem Mim Hocam bana hak verirmi?
Sitemiz Bozulursa En geç 24 Saat içinde Eski halini alır. Yazılım ile alakalı oldu mu Çok başka bir şey. Bir binanın Tuğlalarını taşırsanız beden yorulur, Ama bir yazılım işiyle uğraştınız mı her kod bir tuğladan daha  ağır yorar zihni hele ki ben gibi bu konuların cahilini.
Tavsiyem şudur ki Aramızda 25 yaş altı kardeşimiz varsa Bilgisayar Web Yazılım kursuna gider bana o zaman hak verir sanıyorum. Ki ben ALLAHın nimetidir bilmiyorum bu  site işlerini forumlardan okuyarak öğrendim. Kursa falan da Gitmedim.

Sayin Rad  uzmanlik alaniniza müdahale olarak algilamayin,
Mesela  Dini Konular  Forum Basligi,,
Ve yine  forumda  bu baslik altinda   15  baslik   30 a  yakin  yine  baslik  var

Din Bölümü  nü  TIIK layan  o bölüme  girdiginde  suan  o bölümde  kac  konu  basligi varsa   yine  onlari  görecek  ,Konu kaybi hic olmayacagi gibi   Admin  icinde  pek zaman  kaybi olmaz, elbettte
buda bir  zaman ister ama  tahmin ediyorum ki  otursaniz basina  bir saatte  Ana basliklar altinda  alt basliklara  cekersiniz  tüm  forumdaki  daginikligi

Bu din bölümüne  mesela  Hatim etkiligini  öne  cikarmak icin  onuda  Forumda  Görünür sekilde  Birakabilirsiniz

sadece  bu din bölümünde bu sekilde  bir degisiklik bile  nereden  baksaniz  20 konu basligini  forum ana  sayfasindan  alt basliga  almakla   sadelestirmede  ilk adim  olur

Ha-keza  diger  basliklarda   yine  sizin  vereceginiz  karara  göre  sadelestirilebilir...

Dedim ya  sadece  bir  öneri,  tasarruf  hakki sizde.
Saygilar

DERDEST

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2011, 22:44:28 »
Yazdlarınızın herbirine katılıyorum.bazen yolumu kaybedip çıktığım oluyor siteden.Abi şu yolu kısaltsak:)

Çevrimdışı Rad

• Web Yönetim
  • TaLiP
  • Teşekkür 0
  • Hayyalel FELAH
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2011, 23:46:10 »
Başım Gözüm Üstüne Ben Ana sayfada Ön Planda Olacak  Başlıkları Buraya yazarsanız  bana yardımcı olmuş olursunuz hemde öne çıkarmak istediğiniz Konuları En üstten aşağıya doğru sizler sıralamış olursunuz ki bu sizin beğendiğiniz bir çalışma olsun inşALLAH bunun için yıl değil Yarım saatimiz yeterlidir inşALLAH.

Yanlış anlamayın sakın az önceki söylediklerim latife idi.

Ben 12 saat Ayakta çalışan bir işçi karğıdeşinizim Affınıza  sınıyorum inanın eve geldiğimde çocuğumun başını  :Canim: okşayacak fırsatım olmadan Dinlenmek zorunda kalıyorum.   :Anlastik: :) Ve Çalışmalarım sadece inşirah.com İle  sınırlı değil. Bazı adeta Öksüz kalan çalışmalarım.
Örnek: www.islamiradyo.net , www.sohbetislami.netwww.aradigim.netwww.aofkpss.com www......vs. :auuu:..vs....vs.. :auuu:..vs.... :auuu:  sayamadıklarım :S:S:S  Reklamda katalım biraz :P

Diyorsunuzdur ki Rad  Yazı paylaşmıyor İnanın forumu  hemen her gün kontrol ediyorum. Bir sorun var mı yok mu diye. Olmayınca çıkıyorum. Yazı  yazacak Zamanım yok Affedin.
Duygu sömürüsü yapmıyorum Lütfen Riyadanda ALLAHa sığınırım durum bu.

Önerilerinizi Yardımlarınızı Bekliyorum  inşALLAH.

DERDEST

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2011, 23:54:29 »
Abi kaç üniverste okuyorsunuz siz.:) Bir yada iki tane okuyup tam okusanız olmazmı.Kimsede garip öksüz kalmazdı.

Çevrimdışı Rad

• Web Yönetim
  • TaLiP
  • Teşekkür 0
  • Hayyalel FELAH
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2011, 23:59:17 »
Abi kaç üniverste okuyorsunuz siz.:) Bir yada iki tane okuyup tam okusanız olmazmı.Kimsede garip öksüz kalmazdı.

:)))) 

ALLAH iyiliğinizi versin Sevgili Kardeşim Üniversite dedinde Bu sene ikinci Üniversiteye kaydımı yaptırıyor olacağım inşALLAH. :)
Bitirdiğimi Sanmayın:) 
İlki yarım kaldı da ondan 2. sine başvuruyorum Kendi alanım İnşALLAH üstesinden gelirim Dua edin:)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40