• 11 Temmuz 2020, 06:44:39

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Ey Kavmim  (Okunma sayısı 676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DERDEST

• Ziyaretçi
Ey Kavmim
« : 16 Şubat 2011, 00:03:49 »
Ey Kavmim

Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin. Dönüp de bakmazsýn ölülerine. Lut kavminden de deðilsin sen, hazdan olmayacak mahvin. Acýyla karýldý harcýn ama acýya da yabancýsýn. Aðýtlarý sen yakarsýn ama kendi kulaklarýn duymaz kendi aðýdýný, Bir koyun sürüsünden çalar gibi çalarlar insanlarýný ve sen bir koyun sürüsü gibi bakarsýn çalýnanlarýna. Tanrý’ya yakarýr ama firavunlara taparsýn. Musa Kýzýldenizi açsa önünde, sen o denizden geçmezsin.

Ey kavmim… Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin. Korkarsýn kendinden olmayan herkesten. Ve sen kendinden bile korkarsýn. Hazreti Ýbrahim olsan, sana gönderilen kurbaný sen pazarda satarsýn. Hazreti Ýsa’yý gözünün önünde çarmýha gerseler, sen baþka þeylere aðlarsýn. Gündüzleri Maria Magdalena’yý ‘fahiþe’ diye taþlar, geceleri koynuna girmeye çabalarsýn. Zebur’u, Tevrat’ý, Ýncil’i, Kuran’ý bilirsin. Hazreti Davud için üzülür ama Golyat’ý tutarsýn.

Ey kavmim… Sen ki peygamberlerinin dediklerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin.

Dönüp de bakmazsýn ölülerine. Lut kavminden de deðilsin hazdan olmayacak mahvin. Ama sen kendi acýna da yabancýsýn. Kadýnlarýn siyah giyer, kederle solar tenleri ama onlarý görmezsin. Her kuytulukta bir çocuðun vurulur, aldýrmazsýn. Merhamet dilenir, þefkat dilenir, para dilenirsin. Ve nefret edersin dilencilerden. Utancý bilir ama utanmazsýn. Tanrýya inanýr ama firavunlara taparsýn. Bütün seslerin arasýnda yalnýzca kýrbaç sesini dinlersin sen.

Ey kavmim… Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin. Sana yapýlmadýkça iþkenceye karþý çýkmazsýn. Senin bedenine dokunmadýkça hiçbir acýyý duymazsýn. Örümcek olsan Hazreti Muhammed’in saklandýðý maðaraya bir að örmezsin. Her koyun gibi kendi bacaðýndan asýlýr, her koyun gibi tek baþýna melersin. Hazreti Hüseyin’in kellesini vurmaz ama vuraný alkýþlarsýn. Muaviye’ye kýzar ama ayaklanmazsýn. Hazreti Ömer’i býçaklayan ele sen býçak olursun.

Ey kavmim… Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin
. Ölülerine dönüp de bakmazsýn. Lut kavminden de deðilsin hazdan olmayacak mahvin. Ama arkana baktýðýn için taþ kesileceksin. Ve sen kendine bile aðlamayacaksýn. Komþun aç yatarken sen tok olmaktan haya etmezsin. Musa önünde Kýzýldeniz’i açsa o denizden geçemezsin. Tanrýya inanýr ama firavunlara taparsýn.

Ey kavmim... Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin.

HALÝL CÝBRAN

Hocam ALLAH cc. razý olsun:)

Çevrimdışı __MiM__

• __HiÇ__
  • Teþekkür 51
Ynt: Ey Kavmim
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2011, 22:35:49 »
Hocam ALLAH cc. razý olsun:)

Enteresan!
tamam, ALLAH senden de razý olsun... da,
niye diye sorsam?
gerçi sanki biþeyler hatýrlar gibiyim... geçenlerde burda mýydý, baþka sitede mi pek hatýrlamýyorum ama,
yaptýðým bir yorumda bu halil cibran'dan bahsetmiþ, "ey kavmim!" diye baþlayan manifestosundan söz etmiþtim...
galiba oradan mülhem olabilir mi acaba...
abisi?!

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

insan

• Ziyaretçi
Ynt: Ey Kavmim
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2011, 23:36:27 »

Ey Kavmim..!

Yazýnýn bir yeri "abartý" olsaydý ne kadar rahatlatýcý olurdu..nefsim için..