• 31 Mayıs 2020, 16:33:45

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Yok mu Telafisi  (Okunma sayısı 514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M@nço

• TaLiP
  • **
  • Teþekkür 26
  • Hikaye ve Senaryo Yazarý-Radyo Programcýsý
Yok mu Telafisi
« : 07 Haziran 2011, 15:32:15 »
Tanýþtýðýmýzda çok güçlü olduðumu anlattým, uzun uzun sana… Evlendiðimizde her fýrsatta aðlayýþýmý görünce: “–Ne kadar âcizsin!” demeni bekledim; ama sen:
“–Benim hanýmým bunu da baþarýr.” diyerek yüreklendirdin.
Gözlerimin içine bakýp: “–Seni seviyorum.” derken, benden cevap alamadýðýn her defada: “–Senden nefret ediyorum.” demeni bekledim; ama sen:
 “–Ben bu sevgiyi ikimiz için de yaþýyorum.” diyerek benim sevgimi de yüklendin.
Uzun zamandýr görüþmediðin bir dostunla vaktin nasýl geçtiðini anlamayýp eve geç geldiðinde, bütün bir gece astýðým yüzüme bakýp: “–Yeter artýk!” demeni bekledim; ama sen:
“–Yapmamalýydým.” deyip özür diledin.
Senin elinden hiçbir iþ gelmediðini, ne kadar beceriksiz olduðunu arkadaþlarýma anlatýrken, aslýnda senin uyumadýðýný ve salondan bütün konuþulanlarý duyduðunu fark edince aðýr hakaretler edersin diye bekledim; ama sen:
“–Ben nerede yanlýþ yaptým?” deyip üzüldün.
Dýþarýdaki insanlara kýzarken, hiçbir suçlarý yokken çocuklara baðýrýp çaðýrýrken: “–Sen ne biçim annesin!” demeni bekledim, ama sen:
“–Canlarým benim!” deyip onlara sarýlýp kokladýn.
Çok erken iþe gidiyordun, bir kahvaltý hazýrlayamadým. Ama evi temizledim, çok güzel yemekler yaptým, komþularla iyi geçindim, akrabalarýn gönlünü yaptým. Ellerim hamurluydu ya da çok iþim vardý, sana doðru dürüst bir: “–Hoþ geldin!..” diyemedim. Piþman oldum yaptýklarýmdan… Telâfi etmeye hazýrým tüm gücümle.
“–Ben de seni seviyorum.” demek için yoðunbakýmýn koridora açýlan penceresinden gözlerini açmaný bekledim…
Açmadýn!..

Alıntı
Fark edilmek için çok küçük olduðunu düþünüyorsan, kapalý bir odada bir sivrisinekle uyumayý dene.

Afrika Atasözü

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?