Gönderen Konu: kýsa dönem askerlik bitiyor! (mu?)  (Okunma sayısı 587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teþekkür 51
kýsa dönem askerlik bitiyor! (mu?)
« : 27 Ekim 2010, 23:52:17 »
Genelkurmay Baþkanlýðý’nýn Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan’a verdiði tek tip askerlik brifinginin ayrýntýlarý netleþiyor.

Medyaya yansýyan haberlere göre Türk Silahlý Kuvvetleri (TSK) "eþit süreli" askerlik istiyor. Eðer hükümet öneriyi kabul ederse, herkes 12 ay askerlik yapacak. Bu durumda kýsa dönem askerlik kalkacak. Genelkurmay, "eþit süreli askerlik" tercihini elindeki mevcut asker sayýsýnýn yeterli olmamasýna baðlýyor.

120 BÝN EKSÝK VAR
TSK'nýn þu anda sivil memur dahil, 736 bin personeli bulunuyor. Silahlý Kuvvetler, nüfus verileri, stratejik hedefler ve mevcut tehdit algýlamasýna göre asker ihtiyacýný ise 850 bin olarak belirledi. TSK, personel sayýsýnýn olmasý gerekenden 120 bin eksik olduðunu vurguladý. Askerlik süresi daha da kýsaltýlýrsa açýðýn büyüyeceðini savundu.


ntvmsnbc

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Ukde...

  • Ziyaretçi
Ynt: kýsa dönem askerlik bitiyor! (mu?)
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2010, 00:04:43 »
Ýþte saçmanýn saçmasý bir konu daha!
ne "eþitliði" yahu..insanlar eþit mi ki, "askerliði" eþit olacak...aksini savunan kominizmi savunusun...vasýf denilen þey vardýr..hiçe sayýlamaz! herkes bu konuda eþit olamaz!

Asker sayýsý mý yetersizmiþ....60 bin askeri generaller özel hizmetlisi olarak kullanýyormuþ, bu rakkam da sadece garsonluk yaptýrýlanlarýn sayýsý! gerisi kaç bin...
"mevcut tehdit" ne..sanki savaþ olsa omuz omuza olacak..bir parmaðýn bir düðmeye basmasý yeterli...
sanýrým kafalar ortaçað da kalmýþ..kalýþ o kalýþ.

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teþekkür 51
Ynt: kýsa dönem askerlik bitiyor! (mu?)
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2010, 01:06:29 »
bana öyle geliyorki siyaset askeri hizaya getirmezse onlarýn çaða ayak uydurmasý, ülke ve millet için en rantabl organizasyonlara gitmesi imkânsýz gibi gözüküyor.
çok doðru bir tespit ablacým, savaþýn artýk düðmelerle yapýldýðý bir çaðda askerin sayýsýnýn hiçbir önemi yok. zaten gönderdiðimiz çocuklarýn çoðu mutfakta kap temizler, kimisi komutan eþlerinin köpeklerine hizmetçilik ettirilir, vs... ama adamlar saltanatlarýný kaybetmek istemiyor. alýþmýþla bi kere. vatan millet hak getire. bütün dertleri saltanat. rejim diye diye milletin ensesinde boza piþirmeleri de bu yüzdendir. saltanat!

umarým hükümet bu iþlerin düzelmesi için elinden geleni yapar da onlarýn bu ülkeye olan gereksiz yüklerini azaltýrlar. onlarýn kendi haline düzelecekleri, çaðýn gereklerine uygun bir yapýlanmaya gitmeleri imkansýz çünkü...

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!