Gönderen Konu: FT, Seçim Sonucunu Açýkladý  (Okunma sayısı 451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __MiM__

  • __HiÇ__
  • *****
  • İleti: 9638
  • Teþekkür 51
FT, Seçim Sonucunu Açýkladý
« : 24 Şubat 2011, 11:25:38 »
FT, Seçim Sonucunu Açýkladý

Financial Times, 12 Haziran'daki seçimlerin galibini þimdiden ilan etti.


Financial Times, AK Parti'nin baþarýsýnýn 12 Haziran'daki seçimlerde tescil edileceðini yazdý. Gazete, analizinde AK Parti iktidarýný ve Erdoðan'ý sevindirecek bir öngörüde bulundu ve Ak Parti'nin tarihe geçebileceðini yazdý.

AK Parti iktidarýnýn 12 Haziran'da yapýlmasý planlanan seçim takvimini dün TBMM'ye sunmasý Ýngiliz basýncada yakýnda takip edildi.

Ýngiliz Financial Times gazetesinin Ankara Muhabiri Delphine Strauss'un kaleme aldýðý seçim hazýrlýklarý analizinde AK Parti iktidarýný ve Baþbakan Erdoðan'ý sevindirecek bir öngörü vardý.

"Erdoðan'ýn popülaritesi muhtemelen sandýkta tescil edilecek" Türkiye'de iktidardaki Adalet ve Kalkýnma Partisi, 12 Haziran'da seçime gidilmesi için Meclis kararý alýnmasýna iliþkin önergesini dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Baþkanlýðý'na sunmuþtu.

Financial Times, hükümetin böylece mücadele dolu geçecek bir seçim kampanyasýnýn ilk adýmýný attýðýný belirtiyor. Gazetenin Ankara muhabiri Delphine Strauss'a göre, Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan bölgesinin en popüler liderlerinden biri ve bu muhtemelen seçimle de teyit edilecek.

Strauss, Financial Times'ýn internet sitesindeki haberinde de, AKP'nin üçüncü kez seçimi kazanmasý halinde, Türkiye'de en uzun süre tek baþýna iktidarda kalmýþ parti olacaðýný belirtiyor.

Alıntı

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!